سایت ارزی (Arzee)/مدیرکل دفتر امور طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: اکنون تعداد ۷۱۶ فقره جواز تأسیس و ۲ فقره پروانه بهره‌برداری در حوزه رمز ارز صادر شده است که پیش‌بینی می‌شود این تعداد با انجام فرایند خوداظهاری افزایش یابد.

علیرضا هادی، مدیرکل دفتر امور طرح‌های این وزارتخانه گفت: در راستای اجرای تصویب‌نامه مورخ ۱۵ مرداد هیأت وزیران به ‌منظور تعیین تکلیف وضعیت دستگاه‌های استخراج رمز ارز موجود در کشور، از تاریخ ۲۷ مرداد ماه ثبت مشخصات هویتی و نیز تعداد، نوع و مدل دستگاه‌های موجود استخراج رمز ارز در سامانه بهین‌یاب به‌ صورت خوداظهاری آغاز شده است و این امر از طریق لینک ایجادشده در صفحه اصلی سامانه بهین‌یاب، در دسترس متقاضیان قرار دارد.

مدیرکل دفتر امور طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: فرصت این خوداظهاری بر اساس مصوبه هیأت وزیران یک ماه تعیین شده و توصیه می‌شود متقاضیان، ثبت درخواست خود را تا روزهای پایانی این مهلت به ‌تأخیر نیندازند. البته تاکنون ۳۱۴ درخواست خوداظهاری در سامانه ثبت شده که از این تعداد ۲۲۰ درخواست ثبت نهایی شده ‌است.

هادی با اشاره به تعیین حقوق و عوارض دولتی دستگاه‌های اظهار شده بر اساس اعلام گمرک افزود: موضوع استاندارد مصرف دستگاه‌ها توسط سازمان ملی استاندارد نیز در حال نهایی شدن است و به ‌زودی به وزارت صمت ابلاغ خواهد شد.
مدیرکل دفتر امور طرح‌ها یادآور شد: تاکنون تعداد ۷۱۶ فقره جواز تأسیس و ۲ فقره پروانه بهره‌برداری در این حوزه صادر شده است که پیش‌بینی می‌شود این تعداد با انجام فرایند خوداظهاری افزایش یابد.