۰۹ اسفند ۱۳۹۹

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

صدای سهامدار – ۱۳۹۹/۰۷/۱۰

صدای سهامدار – ۱۳۹۹/۰۷/۱۰

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از دنیای اقتصاد،

 •   3171…0991: آزادسازی سهام عدالت فقط یک شعار است. وقتی همه کاره سهام عدالت بانک‌ها و دولت است پس سهام عدالت برای آنها آزاد شده نه مردم. مردم نه‌تنها هیچ‌گونه دخل و تصرفی در این سهام ندارند حتی وجه فروخته شده سهام عدالت‌مان را هم واریز نمی‌کنند. من اوایل تیرماه 30 درصد از سهام عدالتم را فروختم اما 500 هزارتومان برایم واریز کردند. چند بار هم به بانک محل سکونتم مراجعه کردم اما می‌گویند سهامت فروخته نشده است.
 •   4987…0918: عده‌ای از کارشناسان دائما می‌گویند شاخص 300 درصد رشد کرده حالا اشکالی ندارد قیمت‌ها اصلاح شود و این ریزش قیمت‌ها مشکل جدی برای بازار به وجود نمی‌آورد، اما هیچ‌کس توضیح نمی‌دهد که چرا سهام عرضه اولیه هنوز یک هفته نشده صف فروش یک میلیونی دارد در حالی که 20 درصد هم رشد نکرده.این اتفاقات، بی‌اعتمادی سهامداران را به دنبال داشته که اتفاق بزرگی محسوب می‌شود.
 •   1263…0917: چرا سهام دارویی هر روز منفی می‌خورد اما قیمت دارو در این دو هفته افزایش یافته؟ من جانباز شیمیایی هستم تعدادی سهام در کارگزاری بانک دارم که هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین تغییر ناظر زده‌ام اما به پرتفوی مفید اضافه نمی‌شود.
 •   3790…0912: این ریزش قیمت‌های بورس را دیگر نباید اسمش را اصلاح گذاشت. بیشتر شبیه فاجعه است و مردم نگران سرمایه‌شان هستند.
 •   0928…0901: در علوم و دانش فنی متخصصان در طراحی سیستم و دستگاهای مکانیکال نسبت به موازنه وزن و انرژی و استاتیک و… اقدام می‌کنند. علوم اقتصاد به‌طور عام و بازار به‌طور خاص  موازنه عرضه و تقاضای کالا و خدمات را انجام می‌دهد. در شرایط پیش آمده برای بازار سرمایه و بورس  و انتظارات خلق شده ولی تامین نشده برای صاحبان سهام عدالت از یک طرف و فشار عرضه سهام عدالت و اثر روانی آن از طرف دیگر با آن وزنه چند صد هزار میلیارد تومانی و همچنین انتظار دولت محترم برای نقد کردن سهام خود و  انتظار سرمایه‌گذاران  که خود به دنبال سود هستند  این است که مسوولان   و مدیران بورس  آیا به اصل تعادلی توجه دارند؟ وزنه‌های اشاره شده را با کدام پول‌ها می‌خواهند بالانس کنند؟ آیا اصولا چنین قدرتی در بورس ایران برای تحمل این فشارها هست؟
 •   2602…0933: خواهش می‌کنم به من بگویید دقیقا در مورد سهام عدالت باید چه کاری انجام دهم. چرا پول فروش سهام عدالت را نمی‌ریزند. من به دلیل مشکلات مالی که دارم سهام عدالتم را فروختم اما پولی برایم واریز نمی‌شود. به خدا خسته شدم از بس رفتم و جواب درست و حسابی به من ندادند.
 •   4385…0901: ایده‌ای برای جلوگیری از ریزش بیشتر بورس دارم. حقوقی‌ها با صف‌های فروش‌شان بازار را به‌هم ریخته‌اند. پیشنهاد من این است که در آخر هر ماه و بعد از چند روز از گزارش ماهانه نماد، ناظر بازار نسبت به عملکرد منفی یا مثبت نماد ، آخر ماه یک روز سهم را ببندد و روز بعد با منفی یا مثبت باز کند. در بازه  20- تا 20+ البته بستگی به مقدار سود و فروش نماد، ناظر می‌تواند حداقل از 5+ تا 20+ بازگشایی انجام دهد. سهامداران هم با مطالعه عملکرد نمادها می‌توانند نمادهای سود ده را انتخاب کنند و با توجه به روش بالا، با خیال راحت سهام خریداری کنند بدون ترس از بازیگری و بازی منفعت‌طلبان بازار بورس.
 •   3167…0910: ما سهامداران سصوفی تا کی باید صبر کنیم چرا باید افشای الف روزی بخورد که شاخص منفی سنگین خورده است. 2 میلیارد سهم سصوفی با تبلیغات مدیرعامل شرکت به قیمت 3 هزار تومن خریدم و الان در هر سهم 1200 تومان، 60 درصد در ضرریم. کجا و چگونه شکایت کنیم. سرمایه‌مان از بین رفته. چه کسی جوابگوی ضرر هنگفت ما است.
 •   7733…0912: سهام من از ابتدای شهریور تعلیق شده است و دائما اعلام می‌کنند که به زودی رفع تعلیق می‌شود، تکلیف ماهم معلوم نیست چه می‌شود. اما سوالی که دارم این است که وقتی سهام  باز شود آیا به اندازه زمانی که نماد تعلیق شده اصلاح می‌خورد یا نه. اگر قیمت آن اصلاح  شود حدودا چقدر است؟
 •   6633…0914: بالاخره ما نفهمیدیم قیمت دلار چه تاثیری بر بازار سرمایه دارد.  عده‌ای می‌گویند افزایش قیمت دلار روی شرکت‌های صادرات‌محور تاثیر دارد  و کاهش قیمت دلار یعنی کاهش سودآوری این شرکت‌ها تاثیر دارد اما عده‌ای دیگر این موضوع را قبول ندارند. این موضوع را برای سهامداران تازه‌وارد بازار توضیح دهید تا ما هم از سردرگمی دربیاییم.
 •   66789…0915: کارگزاری من دچار اختلال شده و پرتفو را اشتباه نشان می‌دهد. میزان قدرت خرید را هم اشتباه نمایش می‌دهد.
 •   7798…0914: این چهارمین چهارشنبه‌ای است که شاخص کمی رشد می‌کند. انگار خودشان آخرهفته‌ها این کار را می‌کنند تا سهامداران را به ماندن امیدوار کنند اما دوباره از شنبه روز از نو، روزی از نو. اصلا مشخص نیست مسوولان بورسی کشور چگونه می‌خواهند وضعیت پیش آمده  را مدیریت کنند.
 •   7309…0919: دیروز شاخص هم وزن همچنان منفی بود. تا وقتی از سهام کوچک حمایت نشود وضعیت بازار بهبود نمی‌یابد.
 •   8965…0912: متاسفانه قدرت نقدشوندگی به اندازه‌ای نیست که روند معاملات را تغییر دهد به همین دلیل بازار هیچ جذابیتی ندارد. بیشترسهام با قیمت‌های پایینی معامله می‌شوند اما بازهم این قیمت‌ها انگیزه‌ای برای خرید ایجاد نمی‌کند.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code