2024/07/23

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

سیگنال آمریکا به بازار دلار ایران/ پیش بینی قیمت دلار امروز

سیگنال آمریکا به بازار دلار ایران/ پیش بینی قیمت دلار امروز

ارزی(Arzee.ir) آمریکا به بازار دلار ایران/ پیش بینی قیمت دلار امروز

به گزارش اقتصادنیوز ، این روزها بازار ارز تهران زیر بمباران اخبار و گمانه زنی های سیاسی مثبت قرار گرفته است. در دو روز پایانی هفته قبل برخی از خبرگزاری های خارجی از جمله رویترز و نیویورک تایمز در گزارش های مجزا ابعاد جدیدی از توافق ایران و آمریکا را مطرح کردند.

کانال شکنی نرخ دلار در پشت خط 

با این حال؛ بررسی ها نشان می دهد قیمت دلار در معاملات پشت خطی دیروز از مرز حمایتی 48 هزار و 800 تومان پا را فراتر گذاشت و وارد کانال 49 هزار تومان شد، با عبور دلار از مرز یاد شده میزان خریدها اندکی بیشتر شد و نرخ دلار تا نیمه کانال 49 هزار تومان نوسان صعودی را ثبت کرد.

قبل از این اتفاق برخی از فعالان ارزی بازار سطوح قیمتی کانال 48 هزار تومانی را رنج مناسبی برای دلار خوانده بودند و پیش‌بینی می‌کردند پس از به اتمام رسیدن تلاطم بازار قیمت دلار در سنگر 48 از حرکت بایستد.

ارزی(Arzee.ir) آمریکا به بازار دلار ایران

اما در روز جمعه 26 خرداد ماه سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در جدید‌ترین اظهارنظر خود از عدم دستیابی به توافق جدید با ایران خبر داد که انتظار می‌رود این خبر بر رفتار معامله‌گران در هفته پیش‌رو موثر باشد.

 متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در تازه‌ترین نشست خبری خود در رابطه با موضوع توافق با ایران گفت: در خصوص برنامه هسته‌ای ایران هیچ توافقی حاصل نشده است. 

از سوی دیگر،آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه به وقت محلی در نشستی خبری درباره چشم انداز تفاهم با ایران گفت: برخی از گزارش‌هایی که در مورد توافق در مورد مسائل هسته‌ای یا درباره بازداشت شدگان دیده‌ایم، دقیق و درست نیستند و صحت ندارند. تحلیلگران سیاسی و اقتصادی بر این باورند که خبر مذکور ممکن است در اولین روز هفته بر روی رفتار معامله‌گران تاثیر گذاشته و روند نرخ دلار را افزایشی کند.

بازار ارز در انتظار مهمان عربستانی 

البته طبق خبرها قرار است امروز فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان به ایران سفر کند.معامله گران نیم نگاهی به این سفر و نتایج آن هم دارند.

پیش بینی قیمت دلار امروز 

با این حال، برخی از فعالان می گفتند اگر بازار با فاند خبری مثبتی روبرو شود ممکن است احتمال صعود دلار در روز جاری اندکی دشوار شود. در شریط فعلی در صورتی که در روز جاری نرخ حواله درهم و قیمت دلار در بازار هرات مسیر رشد را طی کند دلار در تهران هم ممکن است به سمت جلو حرکت کند. 

تکنیکال‌کاران معتقدند اگر قیمت دلار سطح 49 هزار و 500 تومان را از دست بدهد دوباره فشار فروش در بازار زیاد می‌شود و حمایت مهم بعدی 48 هزار و 800 تومان خواهد بود، اما اگر نرخ دلار به صعود برگردد مرز روانی 50 هزار تومان مقاومت بازار است و پس از آن سقف قیمتی 50 هزار و 700 تومان را پیش‌رو دارد.

البته هفته گذشته نرخ دلار یکبار به سمت مرز 50 هزار تومان حمله کرد با این حال اخبار سیاسی مثبت باعث شد دلار خود را به مرز مذکور نرساند و به سمت کانال 48هزار تومان برگشت. 

 

مرجع: شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید