2024/05/25

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

سکه برای صعود دست به دامان دلار شد؟

سکه برای صعود دست به دامان دلار شد؟

سکه برای صعود دست به دامان دلار شد؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت طلا و سکه امروز برخلاف روز گذشته کاهش داشت.در هفته‌های اخیر بازار فلز زرد به جهت تشدید همگرایی با قیمت دلار، مانند اسکناس آمریکایی در کانال مشخصی حبس شده و با حرکات زیگزاکی نوسان دارد.

امروز به طور میانگین قیمت طلا و سکه به نسبت افزایش روز گذشته، کاهش داشتند. سکه بهار بیشترین کاهش قیمت را داشت و روند حباب سکه نیز نزولی بود.

قیمت سکه و حباب آن 29 فروردین 1402

در هفته‌های بعد از تعطیلات نوروز، انس جهانی طلا به عنوان یکی از فاکتورهای تعیین قیمت در بازار فلز زرد، بازیگر فعالی در این بازار نبوده است. گفتنی است طلای جهانی در محدوده 1900 تا دو هزار دلاری نوسان دارد و در لحظه تنظیم این گزارش قیمت طلای جهانی دو هزار دلار و 15 سنت اعلام شده است.

فعالان بازار فلز زرد معتقدند سکه در روزهای آینده تنها در صورتی شانس رشد قیمت دارد که قیمت دلار در بازار آزاد به صورت معناداری افزایش یابد و به بالای مرز 52 هزار تومانی صعود کند.

تعادل قیمتی در بازار فلز گرانبها

در همین راستا محمد کشتی‌آرا کارشناس و فعال بازار طلا و جواهر به تجارت‌نیوز گفت: « فعلا از هیجانات کاذب قیمت در بازار، خبری نیست و کسانی که در حال داد و ستد در بازار طلا و سکه هستند با احتیاط بیشتری خرید می‌کنند.»

وی با تاکید بر آرامش حاکم بر بازار فلز زرد تاکید کرد: « بازار آرام است و قیمت‌ها از تعادل برخوردار هستند. قیمت‌ طلا و سکه نیز بر اساس شاخص قیمت ارز و طلای جهانی است.»

وی همچنین درباره وضعیت قیمت ها در بازار طلا و سکه در روزهای آینده گفت: «پیش‌بینی می‌شود قیمت‌ها در روزهای آینده نیز در همین سطح باقی بماند و مانند روزهای گذشته باشد.»

بیشترین سهم از افت و خیزهای بازار سهم سکه بهار

امروز 29 فروردین 1402 سکه امامی با کاهش 100 هزار تومانی و با قیمت 31 میلیون و 401 هزار معامله شد. این در حالی است که فعالان بازار باور دارند که قیمت سکه برای از دست دادن مرز 30 میلیون تومانی نیاز به افت معنادار قیمت دلار به زیر 50 هزار تومان دارد.

در لحظه نگارش این گزارش سکه بهار آزادی با قیمت 28 میلیون و 493 هزار تومان معامله شد. این قطعه با حدود 200 هزار تومان کاهش قیمت، بیشترین مقدار نزول را در خانواده سکه‌ها داشت.

امروز نیم و ربع سکه هر کدام 100 هزار تومان کاهش قیمت داشتند. نیم‌سکه با قیمت 18 میلیون و 700 هزار تومان و ربع سکه نیز 11 میلیون و 600 هزار تومان معامله شدند.

سکه گرمی نیز افزایش پنج هزار تومانی روز گذشته را از دست داد و با قیمت 6 میلیون و 800 هزار تومان معامله شد.

سبقت گرفتن کاهش حباب از قیمت سکه

امروز حباب تمام قطعات سکه کاهش داشت. سهم کاهش حباب سکه بیشتر از کاهش قیمت قطعات سکه بود. حباب سکه بهار با 417 هزار تومان کاهش بیشترین سهم از کاهش مقدار حباب را در قطعات سکه داشت. سکه امامی، نیم‌سکه، ربع سکه و سکه گرمی نیز از 300 تا 30 هزار تومان اُفت قیمت حباب داشتند.

امروز قیمت طلا نیز کاهش داشت. هر مثقال طلا با قیمت 11 میلیون و 6 هزار تومان معامله شد و کاهش 95 هزار تومانی داشت. هر گرم طلای 18 عیار نیز دو میلیون و 564 هزار تومان شد و نزدیک به 30 هزار تومان نسبت به روز گذشته ارزان شد. طلای دست ‌دوم امروز 26 هزار و 600 تومان ارزان شد. در گرم طلای دست ‌دوم با قیمت دو میلیون و 525 هزار تومان معامله شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید