25 اردیبهشت 1400

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

سود خالص شستا در سال مالی ۹۸ سه و نیم برابر شد/ شستا تا پایان کار دولت تدبیر و امید بیش از ۱۰۰ طرح را بهره‌برداری می‌کند

سود خالص شستا در سال مالی 98 سه و نیم برابر شد/ شستا تا پایان کار دولت تدبیر و امید بیش از 100 طرح را بهره‌برداری می‌کند

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمد رضوانی‌فر روز پنجشنبه در حاشیه آغاز عملیات احداث مجتمع دامپروری 6 هزار راسی ملایر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بخشی از این طرح‌ها تولید یک میلیون لیتر شیر را در کشور هدف‌گذاری کرده است اظهار داشت: این طرح‌ها در حوزه دارویی، صنایع سیمان، دامپروری، نفت و گاز،  پتروشیمی، معدنی و فلزی است و بخشی طرح‌های توسعه‌ای و بخشی هم طرح‌های ایجادی است.

وی بیان کرد: طبق هدف‌گذاری انجام شده حدود 112 طرح تا پایان کار دولت تدبیر و امید و پیش از خرداد سال 1400 به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی گفت: در حالی سال مالی منتهی به 31 خرداد امسال را به پایان رساندیم که سود خالص شرکت اصلی شستا نسبت به سال مالی گذشته حدود سه و نیم برابر افزایش یافت.

رضوانی فر افزود: سال گذشته سود خالص شرکت اصلی شستا حدود چهار هزار و 500 میلیارد تومان بود که امسال در 31 خرداد این رقم به بیش از 18 هزار و 600 میلیارد تومان رسید.

وی افزود: در چهار ماهه نخست امسال به طور متوسط 35 درصد افزایش مقداری در شرکت‌های مختلف دارویی، معدنی و فلزی، تولید لاستیک، سیمان و سایر فرآورده‌های زیر مجموعه این شرکت، تولید داشتیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) ادامه داد: اوایل امسال از 100 محصول جدید دارویی و از نخستین شتاب‌دهنده حوزه معدنی کشور رونمایی کردیم و آماده بهره‌برداری از هفت طرح دارویی در شهریور امسال هستیم.

رضوانی‌فر گفت: سرمایه‌گذاری 15 طرح دامپروری صنعتی را در کشور آغاز کرده‌ایم که دامپروری 6 هزار راسی ملایر با سرمایه‌گذاری حدود 327 میلیارد تومان یکی از این طرح‌ها است که در مرحله نخست برای 140 نفر و در مرحله تکمیلی برای 400 نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد و در کمتر از حدود 14 ماه و تا پایان سال 1400 به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: مجتمع دامپروری 6 هزار راسی ملایر پنجمین طرحی است که در استان همدان در این قالب عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود و زنجیره ارزش سرمایه‌گذاری را در این حوزه تکمیل می‌کند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) یادآور شد: سرمایه‌گذاری تکمیلی در حوزه شیر خشک نیز مطالعات آن آغاز شده که فراخور طرح‌های دامپروری عملیات اجرایی آن را به زودی آغاز خواهیم کرد.

رضوانی‌فر با اشاره به اینکه برای سرمایه‌گذاری استعدادهای هر منطقه و حوزه‌های تخصصی هلدینگ‌های زیرمجموعه شستا لحاظ می‌شود بیان کرد: حوزه فعالیت ما برای سرمایه‌گذاری، سودآور بودن، داشتن توجیه اقتصادی و قرار گرفتن در زنجیره ارزش است. 

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) برای آغاز عملیات دامپروری 6 هزار راسی به ملایر سفر کرد./سایت ارزی (Arzee) 

 

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code