1401/02/27

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

سازمان بورس باید اعتماد مردم به بازار را احیا کند / رویکرد حمایتی ضروری است

سازمان بورس باید اعتماد مردم به بازار را احیا کند / رویکرد حمایتی ضروری است

سازمان بورس باید اعتماد مردم به بازار را احیا کند / رویکرد حمایتی ضروری است

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از اقتصاد آنلاین

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، جعفر قادری گفت: بازار سرمایه نقش مهمی در اقتصاد و تولید داخلی هر کشوری بر عهده دارد و در ایران نیز این بازار طی سالهای اخیر و با ورود جمع کثیری از مردم، به جایگاه مهمی رسیده و در معادلات سیاسی کلان جمهوری اسلامی دارای تاثیر است.

نماینده مردم شیراز در مجلس افزود: دولت قبلی از اعتماد مردم به این بازار سوء استفاده کرد و نتوانست از ظرفیت ایجاد شده به خوبی استفاده کند و اقتصاد کشور را سر و سامان دهد؛ چرا که آن دولت، این بازار را به عنوان منبعی برای تامین کسری بودجه در نظر می گرفت.

قادری در ادامه تصریح کرد: با تغییر دولت، رویکرد مسئولان جدید به این بازار نیز دچار تغییر شده و اقدامات ارزنده ای در جهت حمایت از سهامداران خرد صورت گرفت.

این نماینده مجلس در ادامه یادآور شد: پیگیری مربوط به اصلاحات موثر بر بازار سرمایه در لایحه بودجه سال 1401 کل کشور یکی از این اقدامات مثبت است که می تواند جایگاه بورس را در سال جدید ارتقا دهد و موجب دلگرمی مردم جهت سرمایه گذاری در این بازار پر ریسک شود.

وی همچنین عنوان کرد: مدیریت جدید می بایست این رویکرد حمایتی نسبت به بازار سرمایه را به دور از جنجال های رسانه ای ادامه دهد تا اعتماد آسیب دیده مردم به این بازار احیا شود.

منبع:
تسنیم

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *