1401/02/27

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

زمان بازگشت شاخص‌کل به ۱,۸ میلیون واحدی

زمان بازگشت شاخص‌کل به ۱,۸ میلیون واحدی

زمان بازگشت شاخص‌کل به ۱,۸ میلیون واحدی

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از بورس نیوز

محمد مشاری مدیرعامل کارگزاری بانک ملت در گفت‌وگو با بورس‌نیوز، بیان کرد: در دوره رکود، بازارسرمایه به اتفاقات مثبت عکس‌العملی نشان نمی‌دهند اما؛ در همین حال به اخبار منفی کاملا واکنش داده و از آن تاثیر می‌پذیرد؛ بنابراین در صورتی که طول دوره رکود تمام شود، بازار به اخبار و اتفاقات، واکنش مناسب و شایسته خواهد شد.

وی در اشاره به تاثیر توافقات در بازار گفت: در حال حاضر به نظر می‌رسد رفع تحریم‌ها تاثیری در بازار سرمایه نداشته باشد، چراکه شرکت‌های بورسی به کار خود ادامه داده و در واقع با هزینه بالاتر مواداولیه خود را می‌خرند. از طرفی خرید مواد مورد نیاز تولید و صادرات محصولات در این شرکت‌ها نیز با هزینه بیشتری صورت می‌گیرد.

مشاری افزود: به همین دلیل می‌توان گفت برجام تاثیری در بازار نداشته و در واقع صنایع بورسی راه برون رفت از مشکلات ناشی از برجام را پیدا کرده اند.


بیشتر بخوانید: آیا برجام دست دولت از بورس را کوتاه می‌کند!


مدیرعامل کارگزاری بانک ملت اظهار کرد: در هفته‌ منجر به پایان سال، می‌توان گفت بازار روند صعودی را طی خواهد کرد چراکه قیمت بازار‌های جهانی به خصوص در فروش نفت وضعیت خوبی را تجربه می‌کنند. در واقع اقتصاد ایران همیشه از قیمت نفت و میزان بارندگی‌ها تاثیر می‌پذیرد.

مشاری در پایان خاطرنشان کرد: از طرفی امسال هر دو پارامتر وضعیت خوبی داشتند، بنابراین می‌توان گفت در روند بازار سرمایه نیز تاثیر مثبتی خواهند داشت. همچنین برای سال آینده نیز به نظر می‌رسد بورس وضعیت خوبی داشته باشد به طوری که شاخص می‌تواند به محدوده 1.8 میلیون واحدی برگردد.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *