1401/05/22

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

ریزش فلزات گرانبها در معاملات کم ریسک / عقب نشینی بیش از ۳۰دلاری فلز زرد

ریزش فلزات گرانبها در معاملات کم ریسک / عقب نشینی بیش از ۳۰دلاری فلز زرد

ریزش فلزات گرانبها در معاملات کم ریسک / عقب نشینی بیش از ۳۰دلاری فلز زرد

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین – اکرم شعبانی؛ شرایط بازارهای کلیدی خارجی نیز روز گذشته برای بازار فلزات گرانبها منفی بود چرا که شاخص دلار آمریکا روند صعودی در پیش گرفت و همزمان قیمت نفت خام کاهش یافت. در واقع عدم ریسک پذیری در شروع هفته معاملاتی باعث شکل گیری صف فروش در بازار فلزات گرانبها شد. بر این اساس روز گذشته طلای آتی اکتبر با 36.40 دلار کاهش به قیمت 1795.10 دلار در هر اونس و نقره آتی دسامبر در بازار کومکس نیویورک با 0.427 دلار کاهش به قیمت 24.38 دلار در هر اونس معامله شد.

بازارهای جهانی سهام روز گذشته روند ترکیبی داشتند. در بازارهای سهام ایالات متحده آمریکا نیز به غیر از شاخص نزدک که اندکی افزایش یافت دو شاخص اصلی دیگر روند نزولی داشتند. با توجه به اینکه شاخص‌های سهام ایالات متحده از سطح رکوردی خود در هفته گذشته فاصله چندانی نگرفته‌اند سوال اصلی ناظران بازار این است که آیا روند صعودی در هفته‌های آتی هم ادامه خواهد یافت یا خیر؟ بر اساس تجربه سال‌های گذشته، دو ماهه سپتامبر و اکتبر ماه‌های سنگینی برای بازارهای سهام بوده است.

برجسته‌ترین داده‌های اقتصادی هفته جاری شامل سخنرانی برخی از مقامات فدرال رزرو و نشست منظم سیاست پولی بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه است. اگرچه بر اساس گزارش مشاغل منفی جمعه گذشته ایالات متحده، بسیاری بر این باورند که کاهش خرید اوراق قرضه و تغییر سیاست‌های پولی آمریکا در کوتاه مدت اتفاق نخواهد افتاد.

در بازارهای کلیدی خارجی، شاخص دلار آمریکا روند افزایشی در پیش گرفت شاخص دلار قصد دارد از روند نزولی که اخیرا قیمت‌ها را به پایین‌ترین سطح چهار هفته‌ای رسانده بود، فاصله بگیرد. قیمت‌های آتی نفت خام نیمکس در معاملات روز گذشته کاهش یافت و هر بشکه نفت خام به قیمت 68.25 دلار رسید همچنین بازده اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا در محدوده 1.365 درصدی معامله شد.

طلا

(نمودار روند حرکت 24 ساعته قیمت طلا)

از دیدگاه فنی، روند صعودی معاملات آتی طلای اکتبر همچنان از مزیت فنی کلی کوتاه مدت برخوردارند اما برای حفظ این روند معاملات باید قدرت تازه‌ای از خود نشان دهند. روند صعودی چهار هفته‌ای همچنان در نمودارهای میله‌ای روزانه مشهود است. هدف بعدی صعودی قیمت طلادستیابی به سطح مقاومت فنی و بالاترین سطح قیمت معاملات ماه جولای یعنی 1836.20 دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها رسیدن به زیر سطح حمایتی کامل 1750 دلار در هر اونس است. سطح مقاومت نخست طلا 1810 دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم 1823.60 دلار در هر اونس است در حالی که سطح حمایتی نخست طلا در پایین‌ترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی 1791.80 دلار در هر اونس و سطح حمایتی دوم در 1777.20 دلار در هر اونس عنوان شده است.

نقره

(نمودار روند حرکت 24 ساعته قیمت نقره)

روند نزولی و صعودی قیمت معاملات آتی طلا در یک سطح کلی فنی کوتاه مدت قرار دارند. با این حال قیمت‌ها همچنان در نمودار صعودی چهار هفته‌ای مشاهده می‌شوند. هدف بعدی صعودی قیمت نقره دستیابی به سطح مقاومت فنی 25 دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها دستیابی به سطح حمایتی و کمترین سطح قیمت معاملات ماه آگوست یعنی 22.35 دلار در هر اونس است. سطح مقاومت نخست نقره در بالاترین سطح قیمت معاملات هفته گذشته یعنی 24.945 دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم 25 دلار در هر اونس مشاهده شده در حالی که سطح پشتیبانی نخست نقره بر روی 24 دلار در هر اونس و سطح پشتیبانی دوم بر روی پایین‌ترین سطح قیمت معاملات هفته گذشته یعنی 23.775 دلار در هر اونس قرار گرفته است.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *