1401/07/07

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

رونمایی از گشایش نماد شجم در بازار دوم

رونمایی از گشایش نماد شجم در بازار دوم

رونمایی از گشایش نماد شجم در بازار دوم

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از فرابورس ایران،

فردا بازار دوم فرابورس ایران میزبان گشایش نماد سهام شرکت صنایع پتروشیمی تخت جمشید است و به همین مناسبت امروز در نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» مدیرعامل این شرکت به بیان نقاط قوت و ضعف و ویژگی‌های این شرکت از گروه محصولات شیمیایی پرداخت.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، سیداسماعیل موسوی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی تخت جمشید با اعلام اینکه این شرکت در سال 85 تاسیس و در سال 90 در سازمان بورس ثبت شده است، گفت: آغاز نصب تجهیزات فاز یک پتروشیمی تخت جمشید در سال 91 آغاز شد و در سال 94 واحدهای مختلف این فاز به بهره‌برداری رسید.

به گفته وی در سال 1400 این شرکت در بازار دوم فرابورس پذیرش شده و دارای سرمایه 6500 میلیارد ریالی است، همچنین محصولات تولیدی پتروشیمی تخت جمشید شامل چند گرید PBR و دو گرید SBR بسته به نیاز بازار است.

موسوی مبادی تهیه خوراک محصولات پتروشیمی تخت جمشید را از پتروشیمی جم، پتروشیمی امیرکبیر، پتروشیمی اراک و گاها از پتروشیمی تبریز عنوان کرد و افزود: سال مالی شرکت 31 شهریورماه هر سال است که در پایان سال مالی جاری شرکت که چند روز دیگر است، نزدیک به 7 هزار میلیارد ریال سود اعلام کرده‌ایم.

وی همچنین درباره برنامه شرکت برای افزایش حاشیه سود در پتروشیمی تخت جمشید اظهار کرد: با مصوبه هیات‌مدیره و موافقت سهامداران سه مخزن کروی برای پتروشیمی تخت جمشید احداث کرده‌ایم که برنامه داریم خوراک آن‌ها را در پایین‌ترین قیمت تامین کرده و حتی المقدور از تهیه خوراک در زمانی که قیمت‌های بین‌المللی آن بالاست، اجتناب کنیم تا از این طریق حاشیه سود شرکت را افزایش دهیم.

در ادامه این نشست علی سیفیان عضو هیات‌مدیره شرکت پتروشیمی تخت جمشید نیز عنوان کرد که در یکسال گذشته دستاوردهای خوبی در مجموعه به دست آمده و دورنما و اهدافی که هیات‌مدیره شرکت دارد شامل استفاده از ظرفیت اسمی تولید پتروشیمی تخت جمشید در بالاترین حد ممکن و دیگری پیگیری طرح‌های توسعه‌ای شرکت مانند مخازن کروی است.

به گفته وی شرکت پتروشیمی تخت جمشید یک شرکت میان‌رده در صنعت پتروشیمی به شمار می‌رود که به دنبال جلوگیری از خام‌فروشی است و این هدف را دنبال می‌کند تا بتواند موادی با ارزش افزوده بالا تولید و در بازار عرضه کند.

 

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *