1400/09/17

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

رشد قیمت طلا و نقره با افزایش تقاضای خرید / آتش تورم ماندگار بر بازار فلزات گرانبها

رشد قیمت طلا و نقره با افزایش تقاضای خرید / آتش تورم ماندگار بر بازار فلزات گرانبها

رشد قیمت طلا و نقره با افزایش تقاضای خرید / آتش تورم ماندگار بر بازار فلزات گرانبها

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین – اکرم شعبانی؛ در حال حاضر بازار فلزات گرانبها با توجه به انتشار اخبار مرتبط با افزایش تورم به روند صعودی خود ادامه می‌دهد. بر این اساس روز گذشته طلای آتی دسامبر با 14.20 دلار افزایش به قیمت 1868.20 دلار در هر اونس و نقره آتی دسامبر در بازار کومکس نیویورک با 0.196 دلار افزایش به قیمت 25.15 دلار در هر اونس معامله شد.

بازارهای جهانی سهام روز گذشته روند ترکیبی داشتند. در ایالات متحده هر سه شاخص اصلی روند نزولی در پیش گرفتند. بازار به دلیل نگرانی‌های تورمی و افزایش موارد ابتلا به کووید – 19 در بخش‌هایی از آسیا و اروپا در روزهای گذشته حرکت نوسانی داشته‌اند.

در اخبار روز گذشته شاخص قیمت مصرف کننده ماه اکتبر منطقه یورو نسبت به ماه سپتامبر 0.8 درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4.1 درصد افزایش یافت. در همین حال بریتانیا نرخ تورم مصرف کننده را 4.2 درصد در ماه اکتبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته اعلام کرد که بیشترین میزان افزایش تورم در طول یک دهه گذشته بوده است. این اعداد تقریبا دو برابر میزانی است که بانک مرکزی اروپا و بانک انگلستان پیش بینی کرده بودند. داده‌های اقتصادی «قیمت داغ» بر ماندگاری بیشتر تورم تاکید دارد و بسیاری بر این باورند که حتی تورم مشکل سازی برای مدتی در جریان خواهد بود.

در بازارهای کلیدی خارجی روز گذشته شاخص دلار آمریکا پس از دستیابی به بالاترین سطح 15 ماه گذشته اندکی کاهش یافت. قیمت نفت خام نیمکس با ادامه روند کاهشی به 78.85 دلار در هر بشکه رسید و بازده اوراق قرضه ده ساله خزانه‌داری ایالات متحده در محدوده 1.604 درصدی معامله شد.

1

(نمودار روند حرکت 24 ساعته قیمت طلا)

از دیدگاه فنی، روند صعودی معاملات آتی طلای دسامبر از مزیت فنی کلی کوتاه مدت برخوردار است. قیمت‌ها در نمودارهای میله‌ای روزانه در یک روند صعودی شش هفته‌ای قرار گرفته‌اند. هدف بعدی صعودی قیمت طلا دستیابی به سطح مقاومت 1900 دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها رسیدن به زیر سطح حمایتی 1800 دلار در هر اونس است. سطح مقاومت نخست طلا در بالاترین سطح قیمت معاملات هفته یعنی 1879.50 دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم 1885 دلار در هر اونس است. سطح حمایتی نخست طلا در پایین‌ترین سطح قیمت معاملات هفته یعنی 1851 دلار در هر اونس و سطح حمایتی دوم 1839 دلار در هر اونس عنوان شده است.

2

(نمودار روند حرکت 24 ساعته قیمت نقره)

روند صعودی معاملات آتی نقره دسامبر از مزیت فنی کلی کوتاه مدت برخوردار است. قیمت‌ها در یک روند صعودی شش هفته‌ای در نمودارهای میله‌ای روزانه مشاهده می‌شوند. هدف بعدی صعودی قیمت نقره دستیابی به سطح مقاومت 26.13 دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها رسیدن به زیر سطح حمایتی و پایین‌ترین سطح قیمت معاملات ماه نوامبر یعنی 23.045 دلار در هر اونس است. سطح مقاومت نخست نقره در بالاترین سطح قیمت معاملات هفته یعنی 25.49 دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم 25.75 دلار در هر اونس مشاهده شده است همچنین سطح حمایتی نخست نقره بر روی پایین‌ترین سطح قیمت معاملات هفته یعنی 24.825 دلار در هر اونس و سطح حمایتی دوم بر روی 24.50 دلار در هر اونس قرار گرفته است.

 

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *