1402/03/11

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

رشد قیمت در بازار فلز زرد / سکوت سکه شکسته شد؟

رشد قیمت در بازار فلز زرد / سکوت سکه شکسته شد؟

رشد قیمت در بازار فلز زرد / سکوت سکه شکسته شد؟

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت دلار با شکست محدوده مقاومت توانست قیمت طلا و سکه را از رخوت بهاری خارج کند. دلار محدوده مقاومتی 52 هزار تومانی را شکست و قیمت سکه از کانال 31 میلیون تومانی خارج شد.

قیمت طلا و سکه 7 اردیبهشت 1402

از روز چهارشنبه 6 اردیبهشت که قیمت طلا و سکه در روند صعودی قرار گرفت، به فاصله یک روز سکه 700 هزار تومان گران شده است.

با وجود پیش‌بینی کارشناسان اقتصادی مبنی بر داغ شدن بازارهای مالی در اردیبهشت، اما این انتظار برای هفته دوم این ماه بیشتر بود تا روزهای انتهایی هفته جاری.

بازار سکه تعطیل می‌شود؟

روز سه‌شنبه رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران از ممنوعیت فروش سکه بدون ثبت در سامانه تجارت خبر داد. بذرافشان هرگونه فروش سکه را بدون ثبت در سامانه مذکور تخلف اعلام کرد.

این خبر برخی شایعات را در بازار فلز زرد داغ کرد که بازارساز قصد دارد بازار سکه را بیشتر کنترل کند و یا حتی احتمال تعطیلی بازار سکه نیز عنوان شد. هر چند ظهور این شایعه کنترلی موجب نشد معامله‌گران عقب‌نشینی کنند و با فشار خرید، قیمت سکه ، بالای محدوده 32 میلیون تومانی قرار گرفت.

تحلیلگران اقتصادی روند بازار دلار و به دنبال آن طلا در ماه‌های آینده را وابسته به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران در خرداد ماه می‌دانند.

تغییر کانال تمام قطعات سکه

دیروز 7 اردیبهشت قیمت سکه امامی 630 هزار تومان افزایش قیمت داشت. ظهر دیروز سکه امامی با قیمت 32 میلیون و 581 هزار تومان معامله شد.

سکه بهار دیروز بیشترین رشد قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه با افزایش 800 هزار تومانی به کانال 29 میلیون تومانی صعود کرد و با قیمت 29 میلیون و 501 هزار تومان معامله شد.

نیم سکه با قیمت 19 میلیون و 300 هزار تومان و افزایش 500 هزار تومانی مبادله شد. همچنین ربع سکه ، با 550 هزار تومان افزایش قیمت با رقم 12 میلیون و 300 هزار تومان مبادله شد. سکه گرمی با رقم هفت میلیون و 200 هزار تومان معامله شد و رشد قیمت 300 هزار تومانی داشت.

روز گذشته حباب سکه با روند افزایشی باز شد. ربع سکه با 438 هزار تومان بیشترین رشد حباب را در خانواده سکه‌ها داشت. سکه بهار، نیم‌سکه، سکه گرمی و سکه امامی به ترتیب بیشترین مقدار رشد حباب را داشتند.

صبح روز گذشته قیمت طلا نیز با رشد قیمت سکه، افزایشی شد. هر مثقال طلا با 109 هزار تومان افزایش با قیمت 11 میلیون و 515 هزار تومان مبادله شد و هر گرم طلای 18 عیار نیز 25 هزار تومان گران شد. این مقدار طلا با قیمت دو میلیون و 658 هزار تومان معامله شد.

در روزهای اخیر افزایش و کاهش طلای نو و دست دوم به یک میزان بود. دیروز نیز هر گرم طلای دست دوم 24 هزار تومان گران شد و با قیمت دو میلیون و 622 هزار تومان معامله شد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *