1401/02/31

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

رشد شدید دارایی های صندوق پشتوانه طلا GLD با هجوم سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری امن

رشد شدید دارایی های صندوق پشتوانه طلا GLD با هجوم سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری امن

رشد شدید دارایی های صندوق پشتوانه طلا GLD با هجوم سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری امن

بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری با پشتوانه طلا در جهان، بزرگترین ورود نقدینگی روزانه خود را از زمان عرضه در بورس در سال 2004 مشاهده کرد.

این صندوق اعلام کرد در روز جمعه بزرگترین جریان نقدی از زمان تاسیس در سال 2004 را با رقمی بالغ بر 1.6 میلیارد دلار را تجربه کرد

بر اساس داده های ارائه شده توسط GLD، 27.6 متریک تن ورودی طلا در روز جمعه ثبت شده است.

نوسانات موجود در ETF ها نشانه خوبی از علاقه سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در طلا است. در سال 2021، طلا سال را با بیشترین ضرر در 6 سال اخیر به پایان رساند چرا که دلیل این نزول قیمت طلا تمایل پایین سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در طلا بود. این ادعا را داده های سالانه ای که صندوق پشتوانه طلا GLD منتشر کرده نیز تایید می کند.

بزرگترین ETF جهان با از دست دادن تقریباً 14.1 میلیارد دلار دارایی در سال 2021، بزرگترین خروج نقدینگی سالانه خود را در 10 سال اخیر تجربه کرد که این مقدار خروج نقدینگی به معنای خروج حدود 195 متریک تن شمش است. طبق داده‌های ارائه شده توسط ETF.com، صندوق پشتوانه طلا GLD ، دومین ETF برتر سال از نظر خروج سرمایه گذاری دلاری بود.

اکنون، این انتظارات نزولی در مورد طلا در حال تغییر است و قیمت این فلز گرانبها بار دیگر در روز دوشنبه به بالاترین سطح در 2 ماه گذشته رسید. ریسک در بازار به سبب اقدامات فدرال رزرو و افزایش تنش های ژئوپلیتیکی تقویت می شود.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار OANDA، گفت: “طلا در مقایسه با بیشتر کامودیتی ها ، عملکرد بهتری داشته است. طلا در روز جمعه پس از اینکه بزرگترین صندوق سرمایه گذاری پشتوانه طلا در بورس امریکا، SPDR Gold، بزرگترین ورودی خالص خود را بر حسب دلار از زمان عرضه در بورس در سال 2004 به ثبت رساند، خبرهای خوبی برای سرمایه گذاران داشت. ریسک‌های ژئوپلیتیکی احتمالاً منجر به افزایش جریان‌های امن برای طلا خواهد شد که به زودی به آن کمک می‌کند تا قیمت آن از سطح 1850 دلار عبور کند.

همه نگاه ها به اعلامیه سیاست پولی فدرال رزرو که این چهارشنبه منتشر می شود است.

همچنین، افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی بین روسیه و اوکراین سبب تزریق عدم اطمینان به بازار شده است. در آخر هفته، ایالات متحده به اعضای خانواده دیپلمات های خود در کیف دستور داد تا اوکراین را ترک کنند و به آن اشاره کرده  که تهدیدات روسیه همچنان خواهد بود. در همین حال، دولت بریتانیا مدعی شده است که روسیه در حال برنامه ریزی برای استقرار یک دولتِ طرفدار کرملین در اوکراین است . همچنین در روز دوشنبه، ناتو اعلام کرد که کشتی‌ها و جت‌های جنگی بیشتری را به اروپای شرقی خواهد فرستاد.

منبع: Kitco

برای مشاهده آخرین اخبار طلا و ارز می‌توانید اپلیکیشن ارزی(Arzee.ir) را نصب نموده و وارد کاشی طلا و ارز شوید.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *