فارس/ رئیس جمهور با ابراز خرسندی از مصوبه هفته گذشته دولت برای رایگان شدن برق 30 میلیون نفر از جمعیت ایران گفت: این مصوبه که طی دو ماه آتی اجرا می‌شود، هدیه دولت به مردم کشورمان و بویژه ساکنان روستاها است که عمدتا جزو خانوارهای کم مصرف برق هستند.

حسن روحانی روز پنجشنبه در ادامه افتتاح‌های طرح‌های ملی کشور با شعار تدبیر و امید برای جهش تولید دذر مسام افتتاح سدکلقان بستان آباد، ضمن دستور آغاز بهره برداری از 3 طرح ملی در حوزه وزارت نیرو در استان‌های کرمانشاه، آذربایجان شرقی و اردبیل تاکید کرد: افتتاح این طرح‌ها آن هم در دورانی که شدیدترین و سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ایران اسلامی اعمال شده، نشان دهنده ایستادگی و تلاش مضاعف کارگران، مهندسان و مسئولان و مردم است.

رئیس جمهور در ادامه با قدردانی از تلاش‌های وزارت نیرو، اظهارداشت: اکنون همه روستاهای دارای بیش از  10 و 20 خانوار از نعمت برق برخوردارند و البته ساکنان روستاهای ایران اسلامی باید  برخوردار از همان نعمت‌ها و فرصت‌های اساسی باشند که شهرها از آنها برخوردارند.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه آبادانی روستا یعنی خدمت به مردمی بسیار خوب، حرکت در مسیر تولید و حرکت معکوس در زمینه مهاجرت، گفت: باید بیش از پیش در عرصه آبادانی روستاها تلاش کرد.

رئیس جمهور افزود: اینکه می‌توانیم اعلام کنیم هر 50 روز قادریم یک سد مخزنی را افتتاح کنیم، آماری هیجان انگیز و موجب آبرو برای کشور است. اکنون هر هفته 30 روستا به شبکه آب سالم و پایدار متصل می‌شوند و در زمینه زیرساخت‌ها و نیازمندی‌های حیاتی و سلامت مردم، اقدامات بسیار اساسی در حال انجام است.

روحانی گفت: اینکه از 188 سد کشور، 44 سد در این دولت افتتاح شده و سدهای دیگر هم در مسیر افتتاح است، به معنای آماده کردن زیرساخت‌های لازم برای توسعه کشور جهت سال‌های متمادی است و همه باید امسال تلاش کنیم تا شعار سال که همان جهش تولید است، در عمل محقق شود.

رئیس جمهور با ابراز خرسندی از مصوبه هفته گذشته دولت برای رایگان شدن برق 30 میلیون نفر از جمعیت ایران گفت: این مصوبه که طی دو ماه آتی اجرا می‌شود، هدیه دولت به مردم کشورمان و بویژه ساکنان روستاها است که عمدتا جزو خانوارهای کم مصرف برق هستند.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به آغاز طرح 10 ساله وزارت نیرو برای جمع آوری آب‌های شیرین مصرف شده و تصفیه خانه ها برای مصارف مورد نیاز در دیگر بخش ها در تهران، گفت: همانطور که اخیرا رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره فرمودند خیلی مهم است که این دولت فقط به فکر گذراندن شرایط برای یک سال آینده نیست بلکه به عنوان یک وظیفه، به دنبال تکمیل زیرساخت های کشور برای طی مسیر توسعه است.

دکتر روحانی تاکید کرد: دولت‌ها خادمان مردم هستند و دولت بعدی هم همینطور خواهد بود و مسیر خدمت به هم متصل است.

رئیس جمهور با بیان اینکه هر سال در دولت تدبیر و امید 2 هزار و 500 مگاوات به میزان تولید برق کشور اضافه شده است، افزود: به‌رغم همه فشارهای دشمنان، امروز اعلام می‌کنیم که تا پایان این دولت ان‌شاء الله 20 هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده خواهد شد و این افتخار برای ما است.