2024/07/15

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

راه‌اندازی سامانه بازرسی لحظه‌ای وزارت راه برای تسهیل سفر زوار اربعین

راه‌اندازی سامانه بازرسی لحظه‌ای وزارت راه برای تسهیل سفر زوار اربعین

فارس/ مدیرکل بازرسی وزارت راه و شهرسازی از راه‌اندازی سامانه بازرسی لحظه‌ای وزارت راه (بلور) برای تسهیل سفر زوار اربعین و نظارت دقیق بر عملکرد ناوگان خبر داد.

حسین مذنب اظهار داشت: امروز سرکشی به پایانه‌های مهران و خسروی را انجام دادیم و عملیات برگشت زائران توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای رصد شد.

وی با بیان اینکه بازگشت زوار خصوصا از پایانه مهران در حال افزایش است، گفت: امسال در اعزام زوار به مرزها کمترین مشکل را داشتیم، تلاش شد هم ناوگان برای اعزام زوار اربعین اختصاص یابد و هم اتوبوس برای کسانی که در داخل کشور قصد سفرهای تابستانی داشتند کم نباشد و تعادلی برقرار شود.

مدیرکل بازرسی وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: به همین دلیل امروز فراخوان دادیم که اتوبوس‌های مازاد استان‌ها به پایانه برکت اعزام شوند.

مذنب اظهار داشت: از همه زواری که با خودروی شخصی برای سفر اربعین استفاده کردند قدردانی می‌کنیم امسال نسبت به پارسال استفاده از ناوگان شخصی افزایش چشمگیری داشت همچنین امروز از سکوهای اینترنتی حمل و نقل دعوت کردیم که برای جابه‌جایی زوار به مرزها بیایند.

دبیر ستاد اربعین وزارت راه و شهرسازی اضافه کرد: در پایانه‌های مرزی فهرست نرخ بلیت اتوبوس به مراکز استان و شماره تلفن نمایندگان وزارت راه جهت تسهیل کار زوار نصب شده است.

وی بیان کرد: طبق مصوبه ستاد اربعین مقرر بود وزارتخانه‌های نفت و صنعت، معدن و تجارت ناوگان اتوبوسی برای اعزام زوار اربعین اختصاص دهند که از همکاری آنها خصوصاً وزارت نفت تشکر می‌کنیم.

* راه‌اندازی سامانه بازرسی لحظه‌ای وزارت راه (بلور)

مذنب از راه‌اندازی سامانه بازرسی لحظه‌ای وزارت راه (بلور) خبر داد و گفت: این سامانه از شب گذشته فعال شد، مدیریت، نظارت و رسیدگی هرچه دقیق‌تر، سریع‌تر و شفاف‌تر با محوریت فناورانه و مردم پایه از ویژگی این سامانه است.

وی افزود: در مرحله اول این سامانه برای نظارت بر ناوگان حمل و نقل جاده‌ای اربعین راه اندازی شد و در گام بعد برای کل مدل‌های حمل و نقل راه‌اندازی می‌شود همچنین برنامه‌ریزی کرده‌ایم در گام بعدی موضوع نظارت بر بخش مسکن هم به این سامانه اضافه شود.

وی گفت: زوار می‌توانند با مراجعه به این سامانه مشکلات خود را طرح کنند و مطمئن باشند در اسرع وقت به آن رسیدگی می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید