۱۴ اسفند ۱۳۹۹

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

رئیس کل بانک مرکزی: ۹.۲ میلیارد دلار ارز ترجیحی برای تأمین کالاهای اساسی پرداخت کردیم‌

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در ۱۰ ماه ابتدای سال نیز ۷۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش در قالب تسهیلات از سوی بانک‌ها پرداخت شده است.

رئیس کل بانک مرکزی: ۹.۲ میلیارد دلار ارز ترجیحی برای تأمین کالاهای اساسی پرداخت کردیم‌

به گزارش سایت طلا، عبدالناصر همتی ظهر امروز در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان همدان اظهار داشت: 9.2  میلیارد دلار ارز ترجیحی از ابتدای امسال تاکنون برای تأمین کالاهای اساسی، نهاده های کشاورزی، دارو و تجهیزات پزشکی پرداخت شده است. 

وی افزود: باوجود مشکلات ناشی از کرونا، امسال 32 میلیارد دلار ارز برای واردات تأمین شده که بیش از 22 میلیارد دلار آن از محل صادرات غیرنفتی بوده است.

رئیس کل بانک مرکزی با تشریح وضعیت اقتصادی کشور بیان کرد: در  2 سال و نیم گذشته و در اوج فشار حداکثری، کشور را عمدتا با صادرات غیرنفتی اداره کردیم.

وی با اشاره به اینکه به رغم مشکلات فراوان شاهد تحول بزرگی در عرصه اقتصادی کشور هستیم عنوان کرد: بخش زیادی از ارز مورد نیاز واردات که توسط دولت تأمین می‌شد اکنون با مشارکت صادرکنندگان انجام می‌شود و این به معنای عدم وابستگی به نفت و مدیریت کشور با تولیدات غیرنفتی است. 

همتی مطرح کرد: تأمین ارز از طریق سامانه نیما توسط صادرکنندگان به خوبی در حال انجام است و در بهمن ماه امسال روزانه به طور میانگین بیش از80 میلیون دلار معامله شده است.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: در 10 ماه ابتدای سال  نیز 720 هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش در قالب تسهیلات از سوی بانک‌ها پرداخت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code