۱۲ اسفند ۱۳۹۹

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

در نیمه نخست سال ۱۶۶ شرکت مجوز افزایش سرمایه گرفتند

در نیمه نخست سال ۱۶۶ شرکت مجوز افزایش سرمایه گرفتند

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

علی بیگ زاده، مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت و گویی با پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، در خصوص افزایش سرمایه های درخواست شده از ابتدای سال تا کنون گفت: مدیریت نظارت بر بازار اولیه در راستای اجرای مفاد قانون بازار اوراق بهادار و مقررات مربوطه، طی 6 ماهه ابتدای سال 99 نسبت به بررسی درخواست افزایش سرمایه شرکت های سهامی عام ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام و مجوز انجام افزایش سرمایه 166 شرکت را صادر کرده است و مبلغ کل مجوزهای ارائه شده در این بازه زمانی معادل 550 میلیون و 612 هزار و 166 ریال بوده است.

وی ادامه داد: بر اساس مجوزهای صادره، 47 درصد افزایش سرمایه ها  از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها، 25 درصد از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، 16 درصد از محل سود انباشته و مابقی از محل سایر اندوخته ها تامین شده اند.

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس افزود: به این ترتیب، تعداد مجوزهای صادره افزایش سرمایه در 6 ماهه ابتدایی سال جاری 80 درصد تعداد مجوزهای صادره در کل سال 98 بوده است.

علی بیگ زاده  به مجوز افزایش سرمایه های صادر شده سال گذشته نیز اشاره کرد و افزود: در 6 ماه ابتدایی سال 98 تعداد 51 مجوز افزایش سرمایه در سازمان بورس به ثبت رسید که مبلغ آن بالغ بر 68 میلیون و 972 هزار و 955 ریال بود و در پایان سال 98 این تعداد مجوز ها به 146 عدد و مبلغ آن نیز به 1 میلیارد و 97 میلیون و 348 هزار و 366 ریال رسید.

وی در خصوص روند پذیره نویسی اوراق بدهی نیز گفت: در سال جاری دو اوراق اجاره به مبلغ 12 میلیون ریال و 6 اوراق سلف موازی استاندارد به مبلغ 60میلیون ریال و همچنین 23 اوراق مرابحه عام به مبلغ 817 میلیون و 35 هزار و 625 ریال در سازمان بورس پذیره نویسی شده است.

به گزارش سنا، آمار ارایه شده در جدول های زیر قابل مشاهده است:

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code