2024/07/23

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

حمایت ۴۳ هزار میلیارد ریالی از بازار سهام در سال جاری

حمایت ۴۳ هزار میلیارد ریالی از بازار سهام در سال جاری

حمایت ۴۳ هزار میلیارد ریالی از بازار سهام در سال جاری

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از ایران اقتصادی، «قادر معصومی خانقاه»، مدیر صندوق توسعه بازار سرمایه به میزان حمایت این صندوق از بازار در چهار ماه ابتدایی امسال اشاره کرد و گفت: طبق مفاد اساسنامه صندوق، اقدامات لازم برای افزایش نقدشوندگی در بازار در دستور کار ما قرار گرفت و حمایت لازم از معاملات بورس انجام شد.

وی اظهار داشت: طبق آمار ارائه شده توسط مدیر صندوق توسعه بازار سرمایه میزان حمایت از بازار در نیمه دوم ماه اردیبهشت 1402 افزایش یافته است، زیرا تغییر روند ایجاد شده در بازار طی روز 17 اردیبهشت و به تبع آن افزایش فشار فروش، نیازمند حضور فعال‌تر صندوق در سمت خرید بود که این موضوع با خرید خرد حدود هشت‌هزار و 400 میلیارد تومان سهام در اردیبهشت انجام شده است.

معصومی با بیان اینکه این حمایت به طور عمده در نیمه دوم ماه مذکور تحقق یافته است، اعلام‌کرد: خالص نقدینگی وارد شده به بازار در اردیبهشت نزدیک به 2 هزار و 300 میلیارد تومان بوده و در این برهه زمانی از سایر منابع به‌منظور پوشش خریدهای خرد (علاوه بر منابع حاصل از محل فروش‌های خرد نیمه نخست اردیبهشت ماه و همچنین فروش‌های بلوکی همان ماه) استفاده شده است. رقم حمایت خالص صندوق از ابتدای سال حدود چهار هزار و 350 میلیارد تومان بوده است.

معصومی ادامه‌داد: صندوق توسعه بازار سرمایه به غیر از فروردین ماه، در باقی ماه‌ها با وجود فروش بلوک‌های متعدد سهام در نمادهای مختلف، به صورت کلی از منابع نقد موجود در صندوق برای حمایت از بازار استفاده کرده است.

مرجع: پایگاه خبری بازار سرمایه

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید