2024/07/23

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

حرکت مشکوک قیمت طلا در بازار/ چرا طلا از دلار تبعیت نکرد؟

حرکت مشکوک قیمت طلا در بازار/ چرا طلا از دلار تبعیت نکرد؟

حرکت مشکوک قیمت طلا در بازار/ چرا طلا از دلار تبعیت نکرد؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، امروز و دیروز، حرکت طلا بر عکس بازار ارز بوده است. روز گذشته علی‌رغم ثبات قیمت دلار، طلا وارد کانال دو میلیون و 400 هزار تومان شد. اما امروز با وجود رشد قیمت دلار، طلا یک کانال عقب نشست و به کانال قبلی برگشت.

برخی از معامله‌گران می‌گویند که طلا روز گذشته رشد قیمت دلار را پیش‌بینی کرده و جلوتر از بازار دلار حرکت کرد و خود را به کانال جدید رساند. اما در روز گذشته قیمت دلار ثابت ماند و این ارزی(Arzee.ir) را به بازار داد که دلار قصد ورود به محدوده 50 هزار تومان را ندارد و برای همین طلا یک کانال به عقب برگشت.

برخی دیگر هم معتقدند که طلا روز گذشته بدون هماهنگی با بازار ارز حرکت کرده و حالا برای حرکت جدید خود، منتظر این است که دلار مرز مقاومتی پیش رو را بشکند. یعنی مرز 50 هزار و 300 تومان را. معامله‌گران می‌گویند در صورتی که قیمت دلار به بالای 50 هزار و 300 تومان برسد، طلا هم حرکت صعودی خود را آغاز می‌کند. اما اگر دلار نتواند خود را در بالای این رقم تثبیت کند، بازار طلا و سکه قدرت چندانی برای رشد مجدد ندارند.

قیمت طلا امروز 12 تیر 1402 به گرمی دو میلیون و 93 هزار تومان رسید که نسبت به روز گذشته کمی کاهش را نشان می‌دهد. قیمت سکه امامی هم به 29 میلیون و 280 هزار تومان رسید که معادل قیمت روز گذشته بازار است. سکه بهار آزادی بدون هیچ تغییری با قیمت 25 میلیون و 900 هزار تومان معامله شد. قیمت نیم سکه هم هیچ تغییری نداشت و 15 میلیون و 900 هزار تومان بود. ربع سکه با 100 هزار تومان افزایش به 10 میلیون و 900 هزار تومان رسید. قیمت سکه گرمی هم 6 میلیون 400 میلیون تومان شد.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید