1400/09/17

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

حراج بزرگ بورس/خرید سهام به قیمت سال ۹۸

حراج بزرگ بورس/خرید سهام به قیمت سال ۹۸

حراج بزرگ بورس/خرید سهام به قیمت سال ۹۸

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از بورس نیوز،

ساعت پنج و نیم عصر

به گزارش بورس نیوز ، امروز احتمالاً آخرین روزی بود که رئیسم تخت طاووس بازار سرمایه را از پشت کرسی مدیریت نگاه می کرد. با توجه به تغییر اعضای شورای عالی بورس، زمزمه هایی از تغییر رئیس در ساعت 8 امشب مطرح شده است. این بزرگوار که این روزها چمدان منتظر وداع است، خیلی تلاش کرد تا این بازار را به سرانجام برساند، اما بی اعتمادی ها و حواشی و ماجراهای این بازار آنقدر زیاد بود که این بنده خدا موفقیت چندانی نداشت.‌ اگرچه ایشان قول داده بود در طول دوران فعالیت خود در تخت طاووس، کانون سهامداران حقیقی راه اندازی شود؛ اما تا حالا که به دقیقه 90 بازی رسیده‌ایم خبری از این کانون نیست و با این شرایط، سهامداران خرد هیچ حقی در انتخاب رئیس ندارند.
نکته جالب توجه اینجاست که آن چند نفری که به عنوان رئیس احتمالی تخت طاووس نام شان بر سر زبان ها افتاده، همگی دانش آموخته امام صادق هستند و خداراشکر از این بابت خیال مان راحت است.

پلیس بازی، ریسک بزرگ بازار سرمایه 
بورس تهران امروز دوباره کانال یک میلیون و 400 هزار واحدی را از دست داد.‌ نکته عجیب ماجرا اینجاست که ارزش بازار بسیاری از شرکت های این بازار به سال 98 رسیده است! خیلی از سهم های بازار سرمایه در یک سال گذشته افت بیش از 80 درصد داشته‌اند و چیزی نمانده که به قعر زمین برسند. اما خیلی از فعالان این بازار با وجود افت شدید قیمت سهم ها، کماکان منتظر فرصتی برای فروش و خروج هستند.‌بلایی که اهالی پاستور سال گذشته به سر این بازار آوردند کم بود؛ حالا دغدغه دیگری هم برای سهامداران ایجاد شده است. ناظران محترم یکی پس از دیگری کدهای معاملاتی را مسدود می‌کنند و فضای مجازی را طوری زیر ذربین گذاشته اند که افراد واهمه دارند در گروه ها و کانالهای بورسی کلمه‌ای اظهار نظر کنند و کد معاملاتی شان مسدود شود و سرمایه شان تا اطلاع ثانوی قفل گردد. این در حالی است که این ناظران محترم ظاهراً دنبال افزایش قدرت و نفوذشان هم هستند و این روزها به هر دری می زنند تا اهالی بهارستان را مجاب کنند که در اصلاح قانون بازار اوراق بهادار، اختیارات بیشتری برای آنها در نظر بگیرند. با این پلیس بازی ها و این همه عدم شفافیت در بازاری که نام تالار شیشه‌ای را به یدک می‌کشد، فرار سرمایه گذاران خیلی هم عجیب نیست.

جوکی بنام نرخ تسعیر ارز بانک ها
تعیین نرخ تسعیر ارز بانک‌ها تصمیم مضحکی است که در این سال‌ها هرگز دلی و چرایی آن را نفهمیده ایم.‌ آقایان ادعا دارند تعیین نرخ تسعیر ارز خیلی کمتر از واقعیت، به منظور کاهش ریسک بانک ها است اما ما نفهمیدیم این دوستان کجا زندگی می کنند که تصور می‌کنند نرخ ارز ممکن است ناگهان سقوط کند و بانک ها متحمل ضرر و زیان شوند. نرخ تسعیر ارز بانکها در 6 ماهه اول 1400 ، معادل 15900 تومان تعیین شده است. میانگین نرخ ارز سامانه نیما در این 6 ماهه خیلی بالاتر از این رقم بوده و
چه بسا اگر نرخ نزدیک تر به واقعیت اعلام می شد با شناسایی سود حاصل از تسعیر نرخ ارز، بانک‌ها تکانی می خوردند!

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *