2024/07/15

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

حذف قضاوت‌های ناصحیح و انعکاس واقعیت‌ها، با ضبط و آرشیو ویدئو مجامع

حذف قضاوت‌های ناصحیح و انعکاس واقعیت‌ها، با ضبط و آرشیو ویدئو مجامع

حذف قضاوت‌های ناصحیح و انعکاس واقعیت‌ها، با ضبط و آرشیو ویدئو مجامع

علی بهشتی‌روی، مدیرعامل کارگزاری مهرآفرین در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) در خصوص تاثیر ضبط و آرشیو ویدئو مجامع بیان کرد: ضبط و آرشیو ویدئو، اتفاقی مثبت برای بازار سرمایه است؛ چرا که در سال‌های اخیر مکررا شاهد آن بوده‌ایم که ویدئوهایی از مجامع شرکت‌های مختلف در فضای مجازی منتشر شده که بعضا علیه سهامدار یا هیئت مدیره بوده و چه بسا، عده‌ای با انتشار بخشی از اظهارنظرها در مجامع، در فضای مجازی به تحریف اذهان سهامداران پرداخته‌اند.

وی افزود: قطعا با مشاهده بخشی از اتفاقات مجمع، نمی‌توان به واقعیت‌ها پی برد، اما اگر قرار باشد ویدئو مجامع، ضبط و آرشیو شود هر آنچه در مجمع توسط هیئت مدیره‌ها و ناظر مجمع و… مطرح شود، قابلیت استناد خواهد داشت و این اتفاق، سبب افزایش شفافیت و قضاوت صحیح‌تر نسبت به مجامع خواهد شد.

بهشتی‌روی در ادامه با اشاره به مزایای گواهی تمکن مالی الکترونیک اظهار کرد: یکی دیگر از اقدامات مثبتی که اخیرا در بازار سرمایه رخ داده، صدور گواهی تمکن مالی بصورت الکترونیک بوده است.

وی افزود: صدور گواهی تمکن مالی به روش قبلی مشکلاتی داشت و بعضا وجاهت قانونی لازم را نداشت؛ به همین دلیل شاید گواهی تمکن مالی بانک‌ها بر اساس وجه نقد حساب و… وجاهت بیشتری داشت، اما صدور این گواهی در بازار سرمایه بصورت الکترونیک اتفاق مثبتی خواهد بود.

مدیرعامل کارگزاری مهرآفرین تصریح کرد: معتقدم اعتبار گواهی تمکن مالی در بازار سرمایه حتی از گواهی تمکن مالی بانک‌ها بالاتر خواهد بود؛ زیرا شرکت سپرده‌گذاری مرکزی هم مسئولیت صدور این گواهی‌ها و هم تایید صحت اطلاعات آن را برعهده دارد و هر مرجعی که نیاز به این گواهی داشته باشد، امکان استعلام خواهد داشت. امیدوارم سریال تصمیمات و اقدامات مثبت در بازار سرمایه ادامه داشته باشد.

مرجع: پایگاه خبری بازار سرمایه

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید