1400/09/17

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

جهش فلزات گرانبها پس از سقوط چهارشنبه / طلا تحت تاثیر سیاست‌ های پولی آمریکا و انگلیس

جهش فلزات گرانبها پس از سقوط چهارشنبه / طلا تحت تاثیر سیاست‌ های پولی آمریکا و انگلیس

جهش فلزات گرانبها پس از سقوط چهارشنبه / طلا تحت تاثیر سیاست‌ های پولی آمریکا و انگلیس

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین – اکرم شعبانی؛ پایان جلسه FOMC در روز چهارشنبه مطابق با انتظارات در رابطه با سیاست‌های پولی فدرال رزرو پیش رفت. پس از کاهش شدید قیمت‌ها در معاملات روز چهارشنبه، معامله‌گران در معاملات پنجشنبه بازار فلزات گرانبها پرقدرت ظاهر شدند. بر این اساس روز گذشته طلای آتی دسامبر با 29.40 دلار افزایش به قیمت 1793.30 دلار در هر اونس و نقره آتی دسامبر در بازار کومکس نیویورک با 0.699 دلار افزایش به قیمت 23.935 دلار در هر اونس معامله شد.

در نشست FOMC که عصر چهارشنبه به پایان رسید مشخص شد که فدرال رزرو طبق انتظارات برنامه خرید ماهانه اوراق قرضه را کاهش خواهد داد. انتظار می‌رود این روند کاهشی در ماه ژوئن آینده تکمیل شود. در بیانیه FOMC و کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول که تاثیر مثبتی بر بازار داشته است، هیچ خبر غیرمنتظره‌ای دیده نشد. پاول همچنین روز چهارشنبه اعلام کرد که افزایش نرخ بهره آمریکا لزوما نباید به سرعت اتفاق بیفتد و طرح این موضوع بازار را متمایل کرد و از جمله عواملی بود که بر افزایش قیمت فلزات گرانبها در روز پنجشنبه تاثیرگذار بود.

نشست منظم سیاست پولی بانک انگلستان BOE نیز با عدم تغییر سیاست‌های پولی این بانک به پایان رسید. با این حال اخیرا بانک انگلستان اعلام کرده که سیاست‌های پولی خود را به دلیل فشارهای تورمی تشدید خواهد کرد.

به نظر می‌رسد مساله تورم در منطقه یورو داغ‌تر شده و شاخص قیمت تولید کننده منطقه در ماه سپتامبر نسبت به آگوست 2.7 درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 درصد افزایش یافته است.

بازارهای جهانی سهام روز گذشته روند ترکیبی متمایل به افزایشی داشتند. در ایالات متحده آمریکا یک شاخص از سه شاخص اصلی روند نزولی در پیش گرفت و دو شاخص دیگر روند ثبت رکوردهای جدید را ادامه دادند.

معامله‌گران در انتظار گزارش مهم وضعیت اشتغال ماه اکتبر ایالات متحده هستند که قرار است صبح امروز جمعه به وقت آمریکا منتشر شود. انتظار می‌رود بخش کلیدی لیست حقوق و دستمزد غیر کشاورزی در شرایطی که در ماه سپتامبر فقط افزایش 194 هزار نفری را به ثبت رساند، در ماه اکتبر به 450 هزار نفر برسد.

در بازارهای کلیدی خارجی شاخص دلار آمریکا به شدت افزایش یافت. قیمت نفت خام نیمکس با ادامه روند نزولی در حدود 80.25 دلار در هر بشکه معامله شد و بازده اوراق قرضه ده ساله خزانه داری ایالات متحده نیز به محدوده 1.57 درصدی رسید.

3

(نمودار روند حرکت 24 ساعته قیمت طلا)

از دیدگاه فنی، روند صعودی معاملات آتی طلای دسامبر از مزیت فنی کلی کوتاه مدت اندکی برخوردار است. هدف بعدی صعودی قیمت طلا دستیابی به سطح مقاومت و بالاترین سطح قیمت معاملات ماه اکتبر یعنی 1815.50 دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها رسیدن به زیر سطح حمایتی و پایین‌ترین سطح قیمت معاملات ماه سپتامبر یعنی 1721.10 دلار در هر اونس است. سطح مقاومت نخست طلا 1800 دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم 1815.50 دلار در هر اونس است. سطح حمایتی نخست طلا در 1780 دلار در هر اونس و سطح حمایتی دوم در کمترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی 1769.30 دلار در هر اونس عنوان شده است.

4

(نمودار روند حرکت 24 ساعته قیمت نقره)

روند نزولی معاملات آتی نقره دسامبر از مزیت فنی اندکی برخوردار است. هدف بعدی صعودی قیمت نقره دستیابی به سطح مقاومت 25 دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها دستیابی به زیر سطح حمایتی 22 دلار در هر اونس است. سطح مقاومت نخست نقره در بالاترین سطح قیمت معاملات هفته جاری یعنی 24.175 دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم 24.50 دلار در هر اونس مشاهده شده در حالی که سطح حمایتی نخست نقره بر روی پایین‌ترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی 23.485 دلار در هر اونس و سطح حمایتی دوم بر روی پایین‌ترین سطح قیمتی معاملات هفته یعنی 23.045 دلار در هر اونس قرار گرفته است.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *