24 اردیبهشت 1400

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

جدیدترین وضعیت بازار طلا ،سکه و دلار

بر اساس معاملات انجام شده قیمتها در بازار طلا و سکه نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.

جدیدترین وضعیت بازار طلا ،سکه و دلار

به گزارش سایت طلا،با تعطیلی پایان هفته بازار جهانی طلا، قیمت‌ها در بازار ایران هم تقریبا بدون تغییر ماند و همچنان قیمت هر گرم طلا روی مرز شکننده یک میلیون تومان باقی مانده است.

امروز پنجم اردیبهشت بهای هر اونس طلا در بازار جهانی روی عدد ۱۷۷۷ دلار و ۸۶ سنت ثابت ماند. در بازار داخلی قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار با دو هزار تومان افزایش قیمت به یک میلیون و ۸ هزار و ۸۱۴ تومان رسید.

بهای سکه طرح قدیم هم مشابه دیروز با همان نرخ ۱۰ میلیون تومان عرضه شد و بهای سکه طرح جدید با ۶۰ هزار تومان افزایش به ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید.

بهای نیم سکه، ربع سکه و سکه یک گرمی بدون تغییر بود و هر قطعه نیم سکه طلا با قیمت ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و ربع سکه هم با قیمت ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد.

بازار طلا

بهای سکه یک گرمی هم امروز همچنان ۲ میلیون تومان بود.

به گفته محمد کشتی آرای، نایب رئیس اتحادیه طلای تهران، تمام مبادلات اقتصادی به مذاکرات وین گره خورده است. چنانچه روند مذاکرات مثبت باشد، پیش‌بینی می‌شود طلا ارزان شود.

به گفته برخی از تحلیلگران، در صورت تمرکز سرمایه‌گذاران بر بهبود اقتصادی آمریکا، این داده‌ها می‌توانند در کوتاه مدت بر طلا فشار بیاورند. با این حال، این فلز گرانبها همچنان یک دیوار روبه‌روی تورم در درازمدت است.

کوین گرادی ، رئیس یک شرکت سرمایه‌گذاری بیت المللی ، گفت: با ایجاد سختی در اقتصاد، فروش برای طلا بسیار دشوار است. اما هنگامی که واقعاً شاهد افزایش رشد اقتصادی باشیم، شاهد افزایش تورم خواهیم بود، و این یک طوفان قدرتمند برای طلا خواهد بود.

قیمت دلار

صبح روز یک‌شنبه اولین نرخ‌های اعلام شده برای دلار در بازار آزاد، بازار متشکل ارزی، صرافی ملی و سامانه سنا حاکی از آن است که قیمت نسبت به آخرین نرخ روز گذشته ثابت مانده است.

امروز اولین قیمت معاملاتی دلار در بازار آزاد ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان گزارش شد. در ساعات پایانی معاملات روز گذشته کاری نیز نرخ این ارز ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان بود.

صرافی ملی هم قیمت دلار را با بدون تغییر نسبت به آخرین نرخ روز قبل، ۲۳ هزار و ۳۳۳ تومان برای فروش و ۲۲ هزار و ۸۷۱ تومان برای خرید اعلام کرد.

ظهر امروز با افزایش ۴۰ تومانی قیمت دلار در بازار آزاد، این اسکناس ۲۴ هزار و ۴۰ تومان فروخته شد. همچنین یورو ۴۵ تومان گران شد و نرخ فروش یورو به ۲۹ هزار و ۸۰ تومان رسید.

نخستین معاملات دلار در بازار متشکل ارزی نیز با ۱۰ تومان کاهش نسبت به آخرین قیمت روز کاری گذشته، با نرخ ۲۳ هزار و ۱۲۹ تومان آغاز شد.

نرخ اسکناس آمریکایی در سامانه سنا که پایان روز شنبه ۲۳ هزار و ۳۷۱ تومان بود، صبح امروز نیز ۲۳ هزار و ۳۶۰ تومان اعلام شد.

همچنین آخرین نرخ اعلام شده برای معاملات در سامانه نیما تا این ساعت به ۲۲ هزار و ۹۱۴ تومان برای خرید و ۲۳ هزار و ۴۴ تومان برای فروش رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code