1402/03/19

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

جاده مخصوص در اختیار ایران‌خودرو

جاده مخصوص در اختیار ایران‌خودرو

جاده مخصوص در اختیار ایران‌خودرو

بورس نیوز:

شرکت ایران‌خودرو در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به اسفندماه سال 1401 نشان داد که رکورد جدیدی در درآمدزایی ثبت کرده است. این خودروساز از فروش محصولات خود به درآمد 29 هزار و 505 میلیاردتومانی دست پیدا کرد.

“خودرو” از ابتدای سال مالی تا پایان بهمن‌ماه سال 1401 (سال مالی منتهی به اسفندماه 1401) توانست از فروش محصولات تولیدی خود به درآمد تجمیعی 185 هزار و 865 میلیاردتومانی برسد.

جاده مخصوص در اختیار ایران‌خودرو

میزان درآمدی که شرکت ایران‌خودرو در دوازدهمین ماه از سال جاری به سهام‌داران خود اعلام کرد مربوط به فروش محصولات تولیدی خود در بازار داخلی و خارجی بود.

میزان سرمایه به ثبت رسیده ایران‌خودرو در 12 ماه سپری‌شده از ابتدای سال مالی برابر با 30 هزار و 165 میلیارد تومان بود، درآمد ماهانه‌ای که “خودرو” در اسفندماه از فروش محصولات شناسایی کرد نسبت به میانگین درآمدی در 11 ماه گذشته 108 درصد افزایش پیدا کرد.

روند درآمدزایی ” خودرو “

درآمد ماهانه‌ای که شرکت ایران‌خودرو در دوازدهمین ماه سال 1401 به ثبت رساند در مقایسه با ماه گذشته که 15 هزار و 357 میلیارد تومان درآمدزایی داشت، 92 درصد افزایش درآمدزایی را مشاهده کرد و نسبت به دوره مشابه سال گذشته نیز 155 درصد رشد را تجربه کرد.

جاده مخصوص در اختیار ایران‌خودرو

درآمد تجمیعی که ” خودرو ” از ابتدای سال مالی تاکنون از فروش محصولات خود شناسایی کرد در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 69 درصد افزایش درآمد را تجربه کرد.

بر اساس این گزارش ماهانه، ایران‌خودرو میزان درآمدی که به ثبت رساند نسبت به ماه‌های گذشته رشد خوبی را در کارنامه مالی خود ثبت کرد.

تفکیک درآمدزایی ” خودرو “

بر اساس گزارش فعالیت ماهانه‌ای که این خودروساز آبی‌پوش در اسفندماه از خود منتشر کرد بیانگر آن بود که بیشترین تقاضای مشتریان برای گروه پژو بود که از فروش آن محصول به درآمدزایی 5 هزار و 385 میلیاردتومانی دست‌یافت و همچنین میزان درآمدی که در این دوره از فروش خودرو‌های گروه پژو کسب کرد 18 درصد از درآمد ماهانه را تشکیل می‌دهد؛ اما بیشترین درآمد به‌دست‌آمده از بخش فروش قطعات و لوازم بوده است که 48 درصد از درآمد اسفندماه این شرکت را تشکیل می‌دهد.

“خودرو” نرخ فروش محصول خانواده پژو را برابر با 196 میلیون تومان اعلام کرد و همچنین این نرخ نسبت به ماه گذشته حدود 4 میلیون افزایش قیمت را به دنبال داشت.

جاده مخصوص در اختیار ایران‌خودرو

محصولات خودرویی دیگری که توسط ایران‌خودرو به فروش رسید عبارت است از دنا، گروه سمند، تارا، هایما و رانا که دراین‌بین «دنا» با کسب درآمد 3 هزار و 441 میلیاردتومانی بیشترین درآمدزایی را به همراه داشت.

مجموع درآمد تجمیعی ایران‌خودرو در 12 ماه سپری‌شده از سال مالی به مبلغ 185 هزار و 865 میلیارد تومان رسید، این درآمد شناسایی‌شده 169 درصد از درآمد تجمیعی این شرکت جاده مخصوصی را در 12ماهه سال مالی گذشته پوشش داد.

پایان مطلب

مرجع: بورس نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *