سایت ارزی (Arzee)/ رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران درباره وضعیت بازار میوه گفت: با توجه به فراوانی میوه نسبت به تقاضا در ایام محرم، قیمت‌ها نوسانی ندارند.

اسداله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با اشاره به دلایل گرانی خیار در بازار اظهار کرد: هم اکنون قیمت هر کیلو خیار در میدان مرکزی ۴ تا ۷ هزار تومان است که با احتساب ۳۵ درصد سود با نرخ ۸ هزار تا ۸ هزار و ۵۰۰ تومان در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود که عمده دلیل گرانی‌ آن به صادرات خیار باز می‌گردد.

وی قیمت هر کیلو موز در میدان مرکزی را ۱۴ هزار و ۵۰۰ تا ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به نوسان نرخ ارز، قیمت موز با تحولاتی در بازار رو به رو شد که این امر هیچ ارتباطی به گران فروشی موز در مغازه‌ها ندارد، بلکه همیشه قیمت در مبدا بالاست.
 
کارگر نرخ هر کیلو انبه را ۳۰ هزار تا ۳۸ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو انجیر ۱۲ هزار تا ۲۰ هزار تومان، انگور بی دانه ۱۲ هزار تا ۱۷ هزار تومان، انگور رطبی ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان، انگور عسگری ۶ هزار تا ۱۱ هزار تومان، زردآلو ۱۲ هزار تا ۱۷ هزار تومان، آلبالو ۱۲ هزار تا ۱۸ هزار تومان، آلو سیاه ۴ هزار تا ۸ هزار تومان، آلو شابلون ۷ هزار تا ۱۲ هزار تومان، آلو قطره طلا ۴ هزار تا ۱۲ هزار تومان و توت فرنگی ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو سیب گلاب با نرخ ۸ هزار تا ۱۴ هزار تومان، شلیل شبرنگ ۵ هزار تا ۱۱ هزار تومان، گلابی بیروتی ۱۵ هزار تا ۲۷ هزار تومان، گلابی شاه میوه ۱۲ هزار تا ۲۰ هزار تومان، هلو انجیری ۸ هزار تا ۱۳ هزار تومان، گیلاس تکدانه ۱۷ هزار تا ۲۵ هزار تومان، گیلاس صورتی ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان، گیلاس مشکی ۷ هزار تا ۱۲ هزار تومان، هلو هسته جدا ۷ هزار تا ۱۳ هزار تومان، هندوانه یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان، خربزه ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان و شاه پسند ۴ هزار تا ۶ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

وی قیمت هر کیلو بادمجان قلمی را ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو بادمجان گلخانه ۵ هزار تا ۷ هزار تومان، بادمجان دلمه ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، بامیه ۷ هزار تا ۱۲ هزار تومان، پیاز شیری یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز قرمز ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان، پیاز زرد یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان، سیب زمینی یک هزار و ۷۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، فلفل شیرین ۸ هزار تا ۱۵ هزار تومان، فلفل تند ریز ۳ هزار تا ۷ هزار تومان و فلفل دلمه سبز ۵ هزار تا ۱۰ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به نرخ سایر صیفی بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو سیر خشک با نرخ ۱۵ هزار تا ۲۵ هزار تومان، غوره آبگیری ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، غوره عسگری ۴ هزار تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، کاهو پیچ سالادی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، کاهو رسمی ۲ هزار تا ۳ هزار تومان، کرفس یک هزار تا ۳ هزار تومان، هویج ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، لوبیا سبز ۵ هزار تا ۷ هزار تومان، گل کلم ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، کلم سفید و قرمز ۲ هزار تا ۴ هزار تومان، گوجه فرنگی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، لیموترش ریز ۸ هزار تا ۱۲ هزار تومان و لیموترش سنگی ۸ هزار تا ۱۲ هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

وی نرخ هر کیلو سبزی جور (پلو، آش، قورمه) را ۲ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و سبزی خوردن ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی ادامه داد: با توجه به عرضه میوه‌های نوبرانه فصل پاییز انتظار می‌رود که همانند محصولات سردرختی بازار به ثبات برسد، هر چند از الان امکان پیش بینی قیمت در بازار وجود ندارد.
کارگر در پایان درباره تحولات بازار میوه در ایام محرم تصریح کرد: با توجه به فراوانی عرضه و تعطیلی مهمانی‌ها پیش بینی می‌شود که نوسان چندانی در بازار رخ ندهد.