سایت ارزی (Arzee)/ معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره وضعیت تولید خودرو در داخل کشور گفت: تولید خوردرو در دوره پنج ماهه نخست امسال با افزایش ۲۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرو شد و در سال ۹۹ تاکنون ۲۱۱ هزار و ۵۲۰ خودروی معوق در اختیار مشتریان قرار گرفت.

به گزارش روز چهارشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهدی صادقی نیارکی در جلسه کمیته تخصصی خودرو با حضور تعدادی از معاونان وزارتخانه، نمایندگان دستگاه های نظارتی، خودروسازان و تشکل تخصصی با تشریح مهمترین تصمیم ها برای ساماندهی وضعیت صنعت خودرو افزود: خودروسازان با ارائه گزارشی از نحوه تحقق مصوبه ها به تشریح وضعیت تولید و میزان کاهش تعهدات خودروهای معوق پرداختند.
وی روند تجاری سازی و تولید خودرو را مناسب ارزیابی کرد و گفت: از فروردین تا پایان مرداد ماه امسال، بیش از ۳۶۵ هزار دستگاه خودرو توسط دو خودروساز بزرگ کشور تولید شده که بخش عمده ای از این تولیدات در قالب کاهش تعهدات در اختیار مشتریان قرار گرفته است.
در این نشست، عملکرد شرکتهای خودروساز در طرح های فروش و پیش فروش در مرحله نخست و دوم مورد بررسی قرار گرفت و برای طرح های آتی فروش و پیش فروش خودرو تصمیم های لازم اتخاذ شد.