1402/12/09

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

توجه ویژه سازمان بورس در بحث نظارت با تصویب تصمیمات ۱۰ گانه

توجه ویژه سازمان بورس در بحث نظارت با تصویب تصمیمات ۱۰ گانه

توجه ویژه سازمان بورس در بحث نظارت با تصویب تصمیمات ۱۰ گانه

امین سهل البیع، مدیرعامل کارگزاری کارآمد در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، در رابطه با تصمیمات 10 گانه سازمان بورس به منظور ارتقا سلامت بازار سرمایه، اظهار کرد: متناسب با تعمیق بازار سهام، گستردگی حجم معاملات و افزوده شدن نمادها ارتقا سطح نظارت بورس بیش از پیش احساس می‌شد که این مسئله با توجه به برخی از بندهای 10 گانه اخیر به خوبی توسط نهاد ناظر سازمان مورد تاکید جدی قرار گرفته است.

او افزود: قاعدتا برای ارتقا سطح نظارتی در بازار سهام نیازمند زیرساخت‌هایی هستیم که از طریق الگوریتم‌های مرسوم در دنیا به کشف تخلفات بپردازند.

مدیرعامل کارگزاری کارآمد تصریح کرد: باتوجه به گستردگی ابعاد معاملاتی تمام بورس‌ها باید در راستا ارتقا شفافیت و نظارت به کمک سازمان بورس بیایند.

سهل البیع تصریح کرد: سازمان بورس در راستای ارتقا سطح نظارت از ظرفیت کانون‌ها استفاده کند و قبل از اتخاذ هر اقدام یا تصمیمی به منظور افزایش میزان اثر پذیری از تشکل نهادهای خود انتظام نیز نظر سنجی‌های لازم صورت گیرد.

مدیرعامل کارگزاری کارآمد در پایان در خصوص بازخورد فعالان بازار سرمایه در رابطه با بند افشای اسامی متخلفان، گفت: بند مذکور، نگرانی‌هایی را در بین برخی فعالان بازار سرمایه به وجود آورده و به نظر می‌رسد برخی مواردی که در قانون به عنوان تخلف عنوان شده، نیازمند بازنگری است.

یاسمن خانکش زاده

مرجع: پایگاه خبری بازار سرمایه

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *