1402/03/12

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تعیین قیمت پایه با دلار نیمایی اختلال‌زا نخواهد بود

تعیین قیمت پایه با دلار نیمایی اختلال‌زا نخواهد بود

تعیین قیمت پایه با دلار نیمایی اختلال‌زا نخواهد بود

نیما میرزایی کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، در رابطه با تاثیر تعیین قیمت پایه محصولات پتروشیمی با دلار 28500 تومانی، اظهار کرد: تعیین قیمت پایه محصولات پتروشیمی براساس دلار 28500 تومان در راستای کاهش تورم در نظر گرفته شده که مسئولان مربوطه به منظور کنترل شرایط، می‌بایست دقت لازم را در این امر داشته باشند.

او افزود: در نگاه ابتدایی باتوجه به آنکه قیمت پایه محصولات پتروشیمی با دلار 28500 تومانی تعیین شده و در مقابل‌، نرخ خوراک پتروشیمی‌ها هم با دلار 28500 تومانی تعیین شده است؛ این امر نمی‌تواند اختلال جدی را در این صنعت ایجاد کند. به سبب آنکه نرخ 28,500 تومانی دلار در تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها ثابت خواهد بود، اما قیمت نهایی محصولات پتروشیمی بر اساس رقابت بازار تعیین خواهد شد.

این کارشناس بازارسرمایه ادامه داد: تعیین نرخ خوراک یا قیمت پایه محصولات به سبب مسائل اثرگذار دیگر در بحث هزینه‌های تولید همچون مالیات، عوارض بر صادرات و … مبنای کافی برای مشخص کردن قیمت فروش سهام شرکت‌های پتروشیمی یا پالایشگاهی نیست.

میرزایی در خاتمه گفت: باتوجه به آنکه تعین نرخ پایه محصولات پتروشیمی با دلار 28500 تومانی ، در ابتدای مسیر قرار دارد، باید دید که مسئولان در گام‌های بعدی چه اقداماتی را در رابطه با این امر انجام خواهند داد.

میرزایی در پایان بیان کرد: سرمایه‌گذاران خرد و تازه وارد اغلب نسبت به چنین تصمیماتی واکنش‌های هیجانی نشان میدهند در همین راستا سرمایه‌گذاران بهتر است به منظورجلوگیری از این چنین تصمیماتی به روش غیرمسقیم نسبت به سرمایه گذاری اقدام کنند.

مرجع: پایگاه خبری بازار سرمایه

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *