2024/06/21

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تعداد افرادی که با بیت کوین ثروتمند خواهند شد: بیش از ۸ میلیون نفر!

تعداد افرادی که با بیت کوین ثروتمند خواهند شد: بیش از ۸ میلیون نفر!

تعداد افرادی که با بیت کوین ثروتمند خواهند شد: بیش از ۸ میلیون نفر!

سیلواین سارل (Sylvain Saurel)، تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال، در مقاله‌ اخیر خود در وب‌سایت مدیوم، با نگاهی به توزیع ثروت در شبکه بیت کوین، تعداد میلیونرهای بیت کوین را بیش از ۸,۳۱۸,۵۷۹ نفر اعلام کرد. بنابه عقیده سارل، این تعداد طی چند ماه پس از سومین هاوینگ بیت کوین، بیشتر خواهد شد. در ادامه ایده‌های سارل را در خصوص سیستم منحصربه‌فرد بیت کوین و نحوه میلیونر شدن در این شبکه بررسی خواهیم کرد.

در ۱۱ می ۲۰۲۰ (نیمه‌شب ۲۲ اردیبهشت ۹۹)، پاداش بیت کوین برای استخراج هر بلاک نصف شد و از ۱۲.۵ بیت کوین به ۶.۲۵ بیت کوین رسید. هاوینگ یک شوک تاریخی برای عرضه روزانه بیت کوین به شمار می‌رود؛ زیرا پس از بلاک شماره ۶۳۰,۰۰۰ (هاوینگ سوم) در بلاک چین بیت کوین، تولید روزانه کوین‌های جدید به ۹۰۰ واحد رسید، در حالیکه پیش از هاوینگ ۱,۸۰۰ واحد بیت کوین در طول روز تولید می‌شد.

هاوینگ یک رویداد خودکار و البته ضروری برای سیاست پولی منحصربه‌فرد بیت کوین است. سومین رویداد هاوینگ باعث شد تورم عرضه بیت کوین، برای اولین بار در تاریخ به کمتر از ۲ درصد برسد. درست زمانی که فدرال رزرو در حال چاپ نامحدود پول است، بیت کوین از همیشه کمیاب‌تر شده است.

براساس تجربه‌ای که از دو هاوینگ قبلی به‌دست آمده است، بسیاری انتظار دارند روند قیمت بیت کوین در چند ماه پس از هاوینگ سیری صعودی داشته باشد و در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۴ ماه بعد از این رویداد، شاهد یک بازار صعودی قدرتمند باشیم.

در چنین شرایطی، داشتن یک بیت کوین کامل، در حال تبدیل شدن به یک ضرورت است. قیمت بیت کوین در آستانه رشد است و اصلا دور از ذهن نیست که در آینده، بیت کوین تا اندازه‌ای گرانبها شود که به جای یک بیت کوین کامل بحث بر سر ساتوشی، کوچکترین واحد اندازه‌گیری بیت کوین، باشد.

در قالب سیستم بیت کوین فکر کنید

اگر به نحوه‌ی توزیع ثروت در آدرس‌های بیت کوین دقت کنید، متوجه نکته جالبی خواهید شد؛ تعداد آدرس‌هایی که در حال حاضر (در زمان نگارش این مقاله) میلیونر بیت کوین هستند، ۸,۳۱۸,۵۷۹ آدرس است.

اما اینجا دقیقا از چه حرف می‌زنیم؟ قیمت بیت کوین در زمان نگارش مقاله حدود ۹,۲۰۰ دلار است. بنابراین، برای اینکه میلیونر بیت کوین باشید، باید مالک حداقل ۱۰۸ بیت کوین باشید.

اما این شیوه استدلال هنوز مربوط به سیستم پولی و مالی فعلی است. حتی به جرات می‌توان گفت مربوط به سیستم قدیمی. بیت کوین یک تغییر کامل در الگوهای کنونی به وجود آورده و هر روز سیستم جدیدی می‌سازد که نسبت به کاربرانش منصف‌تر است.

بنابراین، دیگر باید فکر کردن در قالب سیستم ارزهای فیات، از جمله دلار آمریکا را کنار بگذاریم و در قالب سیستم بیت کوین فکر کنیم.

می‌دانید که حداکثر عرضه بیت کوین محدود به ۲۱ میلیون واحد است. حتما پیش از این خوانده‌اید که یک واحد بیت کوین را می‌توان تا هشت رقم اعشار تقسیم کرد. کوچک‌ترین واحد بیت کوین، به احترام خالق آن، ساتوشی ناکاموتو، ساتوشی خوانده می‌شود. 

بنابراین، معادل‌های زیر را داریم:

  • یک ساتوشی = ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین
  • یک بیت کوین = ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ساتوشی

اگر قیمت بیت کوین در آینده به یک میلیون دلار برسد، استفاده از بیت کوین به عنوان واحد اصلی به هنگام خرید کالاها یا استفاده از خدمات مختلف، چندان آسان نخواهد بود.

به همین دلیل، استفاده از ساتوشی به عنوان واحد اصلی بسیار راحت‌تر است. برای من، صحبت از ساتوشی در آینده امری کاملا بدیهی است.

با فرض اینکه ساتوشی در آینده تبدیل به یک واحد استاندارد مورداستفاده در دنیای بیت کوین شود، می‌توانید رویکردتان به مسائل را نیز تغییر دهید.

بنابراین، یک میلیونر بیت کوین فردی است که یک میلیون ساتوشی دارد.

بیش از ۸,۳۱۸,۵۷۹ نفر در حال حاضر میلیونر بیت کوین هستند

داشتن یک میلیون ساتوشی برابر است با داشتن ۰.۰۱ بیت کوین. با این استدلال، بلافاصله متوجه می‌شوید که چرا در حال حاضر، حداقل ۸,۳۱۸,۵۷۹ آدرس میلیونر بیت کوین هستند:

تعداد افرادی که با بیت کوین ثروتمند خواهند شد: بیش از ۸ میلیون نفر!

از این جدول توزیع ثروت بیت کوین درمی‌یابیم که تعداد آدرس‌هایی که حداقل ۰.۰۱ بیت کوین داشته باشند، به عدد ۸,۳۱۸,۵۷۹ رسیده است.

برای روشن‌تر شدن موضوع، در عنوان مقاله به جای آدرس‌ها به افراد اشاره شده است.

از آنجا که یک فرد روی شبکه بیت کوین می‌تواند بیش از یک آدرس داشته باشد، تعداد افرادی که مالک ۰.۰۱ بیت کوین هستند، ممکن است از این میزان کمتر باشد. در هر صورت، اینکه تعداد میلیونرهای بیت کوین کمتر از این رقم است یا خیر، تفاوت چندانی در نکته اصلی ایجاد نمی‌کند.

اگر در قالب ساتوشی فکر کنیم، تعداد میلیونرهای بیت کوین در حال حاضر زیاد است. اگرچه ممکن است بسیاری افراد از این مسئله آگاه نباشند، این تعداد در هفته‌ها و ماه‌های پیش‌رو ممکن است از این میزان نیز بیشتر شود.

رویداد پرسروصدای هاوینگ موجب شده است تا افراد بیشتری با بیت کوین آشنا شوند. در این بین، بسیاری دل به دریا می‌زنند و محض احتیاط بیت کوین می‌خرند.

این افزایش شدید تقاضا برای بیت کوین، باعث افزایش نمایی تعداد میلیونرهای بیت کوین در ماه‌ها و سال‌های پیش‌رو خواهد شد.

بنابراین، اگر امروز بیت کوین بخرید، هنوز فرصتی برای تبدیل‌شدن به یک میلیونر بیت کوین دارید. ممکن است بعد از هاوینگ بعدی بیت کوین، دیگر چنین فرصتی نداشته باشید.

اگر شما یکی از آن ۳,۰۱۹,۳۹۳ آدرسی هستید که حداقل ۰.۱ بیت کوین دارند، از آنجا که مالک حداقل ۱۰ میلیون ساتوشی هستید، می‌توانید خودتان را یک مولتی‌میلیونر بیت کوین بدانید.

آدرس‌هایی که حداقل یک بیت کوین دارند به مالکان خوش‌اقبال خود اجازه می‌دهند تا حداقل ۱۰۰ میلیون ساتوشی داشته باشند. بیش از ۸۱۲,۷۷۸ آدرس بیش از یک بیت کوین دارند. در هفته‌های آینده، احتمال اینکه این رقم از یک میلیون تجاوز کند زیاد است؛ زیرا هر روز افراد بیشتری با اهمیت بیت کوین برای آینده آشنا شده و وارد رقابت برای تصاحب حداقل یک بیت کوین کامل می‌شوند.

همچنین، در حال حاضر ۱۵۴,۴۳۱ آدرس، میلیاردر بیت کوین هستند. البته نمی‌توان مطمئن بود که این رقم در آینده رشد چشم‌گیری داشته باشد؛ زیرا مساوی است با داشتن حداقل ۱۰ بیت کوین که برابر است با یک میلیارد ساتوشی. در حال حاضر بیش از ۱۵۴,۶۷۴ آدرس، حداقل ۱۰ بیت کوین در کیف پول خود دارند.

افرادی که پیش از سایرین به بیت کوین ایمان آورده‌اند، در گروه میلیاردهای بیت کوین هستند.

برای آینده‌تان ضروری است که هر از گاهی ساتوشی بخرید

هدف از ارائه این ارقام، یادآوری این نکته است که داشتن حداقل ۰.۰۱ بیت کوین، در آینده تا چه اندازه ضروری است. طنزهایی (memes) که تحت عنوان «Stack Sats» شناخته می‌شوند، چندین ماه است که در جامعه بیت کوین و در فضای مجازی در حال گسترشند. این طنزها ممکن است برای شما بیشتر شبیه به یک شوخی به نظر برسد؛ اما در اینجا لازم است یک نکته اساسی را به شما یادآوری کنیم:

خرید تدریجی ساتوشی راهی فوق‌العاده در جهت آماده‌‌شدن برای آینده است.

امروز، یک بیت کوین ۹,۲۰۰ دلار ارزش دارد و بنابراین یک ساتوشی ۰.۰۰۰۰۹۲ دلار (حدود ۱.۵ تومان) ارزش دارد. ممکن است خرید روزانه ساتوشی برای شما بی‌فایده به نظر برسد. با این حال، بهتر است به این رویکرد مشابه با سود مرکب نگاه کنید. سود مرکب بهره‌ای است که از محل سود قبلی کسب می‌شود و در طولانی‌مدت سیری تصاعدی دارد.

تصور کنید که تصمیم گرفته‌اید هرروز تا پنج سال معادل ۵ دلار ساتوشی بخرید. اگر قیمت ساتوشی به دلار در طول این پنج سال ثابت بماند، بعد از این مدت می‌توانید ۱,۰۳۰,۸۰۰ ساتوشی داشته باشید.

تعداد افرادی که با بیت کوین ثروتمند خواهند شد: بیش از ۸ میلیون نفر!

این روش احتمالا ارزش صبر و پایداری در جهان بیت کوین را به شما نشان می‌دهد. بیت کوین به افرادی پاداش می‌دهد که هرچه که پیش بیاید، باز هم اساسا به انقلاب بیت کوین باور دارند و در طول زمان از آن حمایت می‌کنند.

این شما هستید که باید تصمیم صحیح را بگیرید، اگر می‌خواهید به گروه میلیونرهای بیت کوین در ماه‌های آینده بپیوندید.

منبع: ارزدیــجیتال

دیدگاهتان را بنویسید