1402/03/11

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تزریق ۵۰۰ میلیارد به صندوق تثبیت، ۵ همت پول حقیقی به بورس می‌آورد/۳ مصوبه اخیر سازمان در زمان بسیار مناسبی ابلاغ شد

تزریق ۵۰۰ میلیارد به صندوق تثبیت، ۵ همت پول حقیقی به بورس می‌آورد/۳ مصوبه اخیر سازمان در زمان بسیار مناسبی ابلاغ شد

تزریق ۵۰۰ میلیارد به صندوق تثبیت، ۵ همت پول حقیقی به بورس می‌آورد/۳ مصوبه اخیر سازمان در زمان بسیار مناسبی ابلاغ شد

علی احمدزاده اصل، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری اهتمام ایرانیان در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) درمورد تاثیر سه مصوبه اخیر سازمان بورس، اظهارکرد: هر سه مصوبه اعم از واریز مبلغ 500 همت به حساب صندوق تثبیت، افزایش ضریب اعتباری کارگزاری‌ها از 50 به 60 درصد قیمت پایانی و افزایش زمان اصلاح پرتفوی صندوق‌های درآمد ثابت از سه به پنج ماه به عنوان یک محرک مهم در راستای خروج بازار از وضعیت کنونی به حساب می‌آیند.

وی افزود: بازار سرمایه در کشور ما اغلب دچار هیجانات منفی، مثبت یا التهابات است، مجموع این مسائل سهامداران واقعی را از خرید و فروش سهام به صورت منطقی باز می‌دارد.

مدیرعامل سرمایه‌گذاری اهتمام ایرانیان تصریح کرد: از نهاد ناظر انتظار می‌رود در شرایط که بازار دچار برخی التهابات شده با اتخاذ تصمیمات مناسب نقش سازنده‌ای را ایفا کند.

احمدزاده اصل بیان کرد: نهاد ناظر می‌بایست به سهامدار اطمینان دهد که سرمایه‌هایشان از طریق بازار سرمایه به سمت شرکت‌های تولیدی و دانش‌بنیان حرکت می‌کند.

وی گفت: در حال حاضر بازار سرمایه ارزنده است و حتی شرایط فعلی آن قابل مقایسه با سال 99 نیست، سهامداران هیجانی عمل نکنند، سیاستمداران و برخی کارشناسان بهتر است بگذارند بازار مسیر خودش را پیش بگیرد زیرا این بازار بسیار هوشمندانه عمل می‌کند.

مدیرعامل سرمایه گذاری اهتمام ایرانیان مطرح کرد: امید می‌رود واریز 500 همت به حساب صندوق تثبیت مسیر را برای ورود نقدینگی های جدید به سمت بدنه بازار هموارتر کند، مسئولان بازار می‌بایست به طور مجدد اعتماد سهامداران را به سمت بازار سهام بازگردانند.

وی بیان کرد: 3 مصوبه اخیر سازمان بسیار در زمان مناسبی ابلاغ شد به شرط آنکه نهاد ناظر نیز اهتمام لازم را در راستای اجرای این مسئله را داشته باشد.

احمدزاده اصل گفت: واریز 500 میلیارد تومان به حساب صندوق تثبیت، می‌تواند 5 هزار میلیارد تومان از پول حقیقی‌ها را به سبب افزایش اعتماد به بازار، به سمت بورس بیاورد.

مدیرعامل سرمایه گذاری اهتمام ایرانیان گفت: افزایش ضریب اعتباری کارگزاران از 50 به 60 درصد قیمت پایانی می‌تواند گزینه مناسب در راستای کاهش ریسک بازار باشد.

احمدزاده اصل تصریح کرد: نهاد ناظر می‌بایست مانع از پروژه‌سازی سهم‌ها، معاملات غیرمتعارف و … شود زیرا مجموع این اقدامات مانع ار انحراف بازار از مسیر متعارفش می‌شود.

وی در پایان گفت: بازار سرمایه نه تنها حباب ندارد بلکه بسیار ارزنده است حتی به لحاظ قیمتی از سایر موازی نیز عقب مانده است امیدواریم با اقدامات اخیر سازمان بورس شاهد بازگشت اعتماد سهامداران به بازار سهام باشیم.

یاسمن خانکش زاده

مرجع: پایگاه خبری بازار سرمایه

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *