میزان/ مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران از تحویل روزانه ۲۴۵ میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه‌های کشور برای ارائه خدمت به مردم خبر داد.

غلامرضا مشایخی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست شرکت گاز استان سمنان،  اظهار کرد: تا پاییز امسال، ۹۵ درصد از جمعیت شهری و روستایی کشور از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان این که نزدیک به یک هزار روستا و ۱۱ شهر کشور در چهار ماه نخست امسال گازرسانی شده، ادامه داد: با گذشت پنج ماه از سال، با تلاش کارکنان شرکت ملی گاز ایران، چشم‌انداز بهره‌مندی ۹۵ درصدی مردم شهر و روستای کشور از نعمت گاز طبیعی، نزدیک به محقق شدن است.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران افزود: همچنین در شورای اقتصاد، یارانه گاز واحد‌های صنعتی و تولیدی به تصویب رسیده و به این ترتیب، صاحبان واحد‌های صنعتی که در محدوده خطوط انتقال و تغذیه و شبکه گازرسانی کشور قرار داشته باشند، می‌توانند به شرکت‌های استانی گاز مراجعه و از این یارانه بهره‌مند شوند.

وی بیان کرد: رویکرد شرکت ملی گاز ایران، افزایش بهره‌مندی مردم مناطق شهری و روستایی کشور از گاز طبیعی است و مسئولان استانی باید بیش از پیش، برای تحقق این راهبرد تلاش کنند.

مشایخی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در شرکت ملی گاز ایران، طرح‌های عمرانی بدون اعتبار نخواهند بود و مسئولان استانی بدون نگرانی در این زمینه، با قوت به اجرای طرح‌های عمرانی بپردازند.

وی در ادامه، افزود: بر اساس آمار، ۹۸ درصد خانوار‌های شهری و نزدیک به ۸۲ درصد خانوار‌های روستایی کشور در زمان حاضر از نعمت گاز برخوردار هستند.

این مقام مسئول با تأکید بر همراهی مردم در مصرف بهینه گاز به‌ویژه در فصل‌های سرد سال، گفت: سامانه‌های تأمین و شبکه‌های انتقال و توزیع در سطح کشور به مرور، به‌روزرسانی می‌شوند.

کریدور‌های انتقال گاز همگی فعال هستند

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به اینکه کریدور‌های انتقال گاز همگی فعال هستند، گفت: در فصول سرد سال، قطعی گاز در هیچ نقطه‌ای از کشور که گازرسانی انجام شده، وجود نداشته و در این فصول، مصرف خانگی در اولویت قرار می‌گیرد.

وی با بیان این که عملکرد شرکت گاز استان سمنان در گازرسانی به شهر‌ها و روستا‌های استان، با ضریب نفوذ ۱۰۰ درصد شهری و ۹۱ درصد روستایی، مثبت بوده، تصریح کرد: همچنین همکاری در پروژه گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان نیز از اقدامات شاخص شرکت گاز استان سمنان به شمار می‌رود که تلاش در جهت حفظ و ارتقای شرایط کنونی، بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

اولویت نخست هر سازمان؛ حفظ کرامت و حرمت منابع انسانی در تمامی حوزه‌ها

مشایخی در ادامه مراسم، ضمن تقدیر از خدمات ارزنده علیرضا شریفی‌نژاد، مدیرعامل سابق شرکت گاز استان سمنان، اظهار داشت: اولویت نخست در هر سازمانی، حفظ کرامت و حرمت منابع انسانی در تمامی حوزه‌ها است که این مهم بازدهی مثبتی را در راستای عملکرد شرکت به ارمغان خواهد آورد؛ بازدهی مثبتی که ما امروز در این استان، به عینه، شاهد آن بوده‌ایم.

در پایان مراسم، علیرضا اعوانی، سرپرست شرکت گاز استان سمنان با اشاره به سرآمدی این شرکت در مباحثی همچون GIS، بازرسی فنی، HSE، نگهداری و تعمیرات، مدیریت خوردگی، سامانه دیده بان انرژی، نخبگی، تعهد، تقوا و تلاش بی پایان را از ویژگی‌های کارکنان این شرکت عنوان کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم با کمک و یاری خداوند متعال و البته حمایت‌های شرکت ملی گاز ایران و مجموعه دستگاه‌های حاکمیتی استان، شاهد موفقیت‌های بیش از پیش شرکت گاز استان سمنان در تمامی عرصه‌ها باشیم.