1400/11/01

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تحلیل قیمت اتریوم؛ آیا ممکن است اتریوم به ۱۴ هزار دلار برسد؟

تحلیل قیمت اتریوم؛ آیا ممکن است اتریوم به ۱۴ هزار دلار برسد؟

تحلیل قیمت اتریوم؛ آیا ممکن است اتریوم به ۱۴ هزار دلار برسد؟

تحلیل‌گران بازار اتریوم با اشاره به الگوی فراکتالی مشابه سال ۲۰۱۷، پیش‌بینی می‌کنند که جهش این ارز دیجیتال به اوج تاریخی تنها ابتدای روند فعلی است و این احتمال وجود دارد که در آینده‌ای نزدیک شاهد اوج‌گیری تا ۱۴۰۰۰ دلار باشیم.

به گزارش کوین تلگراف، ارزهای دیجیتال پس از بازه‌ای که شاهد سقوط و عملکرد کم‌رمق آنها بودیم، از روز شنبه تا به حال جهش‌های قابل‌توجهی را ثبت کردند. اتریوم و بیت کوین از جمله این ارزها بودند که به‌ترتیب به بالای ۴,۵۰۰ و ۶۴,۰۰۰ دلار رسیدند. پولکادات هم ارز دیجیتال دیگری بود که با شکستن اوج تاریخی خود، سود خوبی را عاید معامله‌گران کرد. به‌گفته کارشناسان، مزایده پیش رو در بلاک چین این ارز دیجیتال، از جمله عوامل افزایش قیمت پولکادات بوده است.

قیمت اتریوم هم در حالی به بالای ۴,۵۰۰ دلار می‌رسد که چندی پیش شاهد راه‌اندازی به‌روزرسانی الطایر (Altair) بودیم. این به‌روزرسانی بخشی از تغییر پروتکل اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام است که تحت عنوان اتریوم ۲.۰ شناخته می‌شود. تا به اینجا بیش از ۸ میلیون واحد اتر در قراردادهای هوشمند اتریوم ۲.۰ سهام‌گذاری شده‌اند و این یعنی ۸ میلیون اتر از چرخه بازار خارج شده‌اند.

داده‌های بازار نشان می‌دهد که از زمان رسیدن قیمت اتریوم به کف ۲,۷۸۰ دلاری در پایان ماه سپتامبر، این ارز دیجیتال ۶۲.۵ درصد جهش را تجربه کرده است. این جهش که در مدتی زمان نزدیک به ۱ ماه اتفاق افتاده، باعث شده است تا اتریوم اوج تاریخی تازه‌ای را ثبت کند.

مایکل ون دپوپ (Michael van de Poppe)، تحلیل‌گر مطرح بازار، با انتشار نمودار زیر، پیش‌بینی کرده است که بین ماه‌های نوامبر (ماه جاری) تا ژانویه ۲۰۲۲ (اوایل بهمن)، ممکن است شاهد جهشی سریع به ناحیه‌ای بین ۶,۰۰۰ تا ۶,۴۰۰ دلار باشیم.

نمودار قیمت اتریوم

ون دپوپ در این باره می‌نویسد:

هدف موج جنبشی [قیمت] اتریوم ممکن است ۶,۰۰۰ دلار باشد.

یک معامله‌گر توییتریِ بازارهای اختیار با نام مستعار جان ویک (John Wick) هم معتقد است که در کوتاه‌مدت احتمال جهش اتریوم وجود دارد. او در این باره افزود:

اتریوم همچنان در مسیر ثبت اوج تاریخی تازه است. همه کسانی که این همه ماه صبر کرده‌اند، لیاقتش را دارند. از نظر تکنیکال، شاهد فشرده‌شدن نوسانات قیمت هستیم و باید منتظر جهش از این محدوده باشیم.

نمودار قیمت اتریوم

متیو هیلند (Matthew Hayland)، تحلیل‌گر درون‌زنجیره‌ای، نوسانات فعلی اتریوم را با سال ۲۰۱۷ مقایسه می‌کند و معتقد است که ساختار بازار شبیه به آن زمان است.

اگر فراکتال پیشنهادی او کار کند، می‌توان طی دو تا سه ماه آینده انتظار جهشی به حداقل ۱۴,۰۰۰ دلار را داشت.

تحلیل قیمت اتریوم؛ آیا ممکن است اتریوم به ۱۴ هزار دلار برسد؟

در حال حاضر ارزش بازار ارزهای دیجیتال نزدیک به ۲.۹ تریلیون دلار است. بیت کوین با ۴۱ درصد، بیشترین سلطه را بر بازار دارد و اتریوم و بایننس کوین در رده‌های بعدی هستند.

منبع: ارزدیــجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *