1402/09/16

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۸ سپتامبر (۱۸ شهریور)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۸ سپتامبر (۱۸ شهریور)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۸ سپتامبر (۱۸ شهریور)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس‌وی، لایت کوین، بایننس کوین، پولکادات و چین لینک را برای امروز (۱۸ شهریور) در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

خریداران در تلاش برای دفاع از سطح ۹,۸۳۵ دلار در قیمت بیت کوین هستند. این را می‌توان از فتیله‌های بلند شمع‌های سه روز گذشته در تایم فریم روزانه مشاهده کرد. از طرفی خریداران در هدایت قیمت به بالای سطح ۱۰,۶۲۵ دلار موفق نبوده‌اند که این امر بیان‌گر کاهش تقاضا در سطوح بالاتر است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۸ سپتامبر (۱۸ شهریور)

روند کوتاه‌مدت قیمت با توجه به تقاطع نزولی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی خود، از صعودی به نزولی چرخیده است. این عوامل بازگشت فروشندگان به بازار را نشان می‌دهد. با ریزش قیمت به زیر سطح ۹,۸۳۵.۲۰ دلار، حمایتی جزئی در ۹,۵۴۰ دلار قرار دارد. این سطح در نزدیکی حمایت الگوی مثلث متقارن بزرگ (خط زرد) و هدف الگوی سر و شانه قرار گرفته است. با حرکت قیمت به زیر این سطح، ادامه ریزش تا ۹,۰۰۰ دلار و در زیر آن تا ۸,۰۰۰ دلار ممکن خواهد بود. چنین حرکتی بر احساسات بازار تأثیر گذاشته و از ورود خریداران به بازار جلوگیری خواهد کرد.

دیدگاه نزولی با حرکت و تثبیت قیمت در بالای ۱۱,۰۰۰ دلار منتفی خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۱۰,۶۲۵
 • حمایت‌ها: ۹,۸۳۵ – ۹,۵۴۰ – ۹,۰۰۰ – ۸,۰۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

جهش قیمت اتریوم از سطح ۳۰۸.۳۹۲ دلار، حتی موفق به دیدن سطح مقاومت ۳۶۶ دلار نیز نشده است و این نشانه خوبی برای قیمت نخواهد بود. بازیابی ضعیف قیمت پس از یک ریزش قوی، معمولاً به یک موج ریزشی دیگر خواهد انجامید.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۸ سپتامبر (۱۸ شهریور)

اگر فروشندگان موفق به تثبیت قیمت در زیر ۳۰۸.۳۹۲ دلار شوند، ریزش قیمت تا ۲۸۸ دلار ممکن خواهد بود. نظارت بر این سطح مهم است چرا که در زیر آن ادامه ریزش تا ۲۲۰ دلار ممکن است.

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) نزولی شده و شاخص قدرت نسبی (RSI) به ناحیه منفی خود رفته است. این عوامل برتری فروشندگان را در بازار می‌رساند. دیدگاه نزولی با حرکت قیمت به بالای ناحیه مقاومتی ۳۶۶ الی ۴۰۰ دلار منتفی خواهد شد.

 • مقاومت‌: ۳۶۶ – ۴۰۰
 • حمایت‌: ۳۰۸.۳۹۲ – ۲۸۸ – ۲۲۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

جهش قیمت ریپل از حمایت ۰.۲۳۵۶۸۸ دلار در ۴ سپتامبر، موفق به نفوذ به بالای مقاومت ۰.۲۶۸۴۷۸ دلار نشده است. این نشان‌دهنده دفاع پرقدرت فروشندگان از این سطح است. در وضعیت فعلی فروشندگان در تلاش برای ادامه اصلاح قیمت ریپل هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۸ سپتامبر (۱۸ شهریور)

با تثبیت قیمت در زیر ۰.۲۲۹۵۸۲ دلار، سطح حمایت بعدی قیمت ۰.۲۱ دلار خواهد بود. در زیر این سطح نیز، ادامه ریزش قیمت تا ۰.۱۹ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. در میانگین‌های متحرک یک تقاطع نزولی شکل گرفته و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی قرار گرفته است. این عوامل برتری فروشندگان را می‌رساند.

دیدگاه نزول قیمت با چرخش جهت آن و حرکت به بالای مقاومت ۰.۲۶۸۴۷۸ دلار، منتفی خواهد شد. چنین حرکتی به معنی پایان اصلاح قیمت خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۲۶۸۴۷۸
 • حمایت‌ها: ۰.۲۲۹۵۸۲ – ۰.۲۱ – ۰.۱۹

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت چین لینک

قیمت چین لینک طی سه روز گذشته بین دو حد پایین و بالای ۸.۹۰۸ الی ۱۲.۸۹ دلار در حال نوسان است. این حرکات کشمکش بین خریداران و فروشندگان را به‌منظور تثبیت برتری می‌رساند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۸ سپتامبر (۱۸ شهریور)

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در حال کاهش است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی خود قرار گرفته است. این‌ها نشان‌دهنده برتری فروشندگان هستند.

با ریزش قیمت به زیر خط روند نزولی، ادامه آن تا ۸.۹۰۸ دلار ممکن خواهد بود. این سطح برای قیمت حمایت کلیدی محسوب می‌شود، زیرا در صورت نقض آن، ادامه ریزش قیمت تا ۷ دلار هم ممکن خواهد بود.

در طرف مقابل، شکست قیمت به بالای ۱۲.۸۹ دلار، اولین نشانه تقویت قیمت خواهد بود. در بالای این سطح حرکت قیمت تا خط روند نزولی ممکن خواهد بود. شکست این سطح نیز به‌‍معنی اتمام اصلاح خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۱۲.۸۹
 • حمایت‌ها: ۸.۹۰۸ – ۷

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

جهش قیمت بیت کوین کش از سطح ۲۰۰ دلار، در ۴ سپتامبر تا ۲۴۰.۳۸ دلار ادامه داشته است. قیمت بعد از دیدن این سطح بار دیگر تا نزدیک ۲۱۷.۵۵ دلار به پایین حرکت کرده است. اگر خرس‌ها موفق به تثبیت قیمت در زیر این حمایت شوند، ادامه ریزش تا ۲۰۰ دلار ممکن خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۸ سپتامبر (۱۸ شهریور)

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در حال افزایش است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی ناحیه بیشینه فروش قرار گرفته است. این عوامل نشان از برتری فروشندگان دارد. ریزش قیمت به زیر ۲۰۰ دلار، اثر منفی شدیدی بر قیمت خواهد گذاشت، زیرا این سطح از ۱۹ مارس شکسته نشده است. حمایت بعدی در نزول قیمت ۱۴۰ دلار خواهد بود.

در طرف مقابل، اگر خریداران موفق به دفاع از ناحیه حمایتی ۲۰۰ الی ۲۱۷.۵۵ دلار شوند، قیمت برای چند روز دیگر نوسانات محدودی را تجربه خواهد کرد.

 • مقاومت‌ها: ۲۴۰.۳۸
 • حمایت‌ها: ۲۱۷.۵۵ – ۲۰۰ – ۱۴۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت پولکادات

قیمت پولکادات در ۶ سپتامبر یک الگوی کندلی پوشاننده در تایم فریم روزانه در دل کندل روز قبل تشکیل داده است. خریداران در تلاش برای به تأخیر انداختن روند نزولی قیمت در سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۳.۸۵۷۲ دلار هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۸ سپتامبر (۱۸ شهریور)

با این حال، جهش قیمت در ۶ سپتامبر عمر کوتاهی داشته و در وضعیت فعلی فروشندگان در تلاش برای ادامه روند نزولی قیمت هستند. اگر آن‌ها موفق به پایین آوردن و تثبیت قیمت در زیر ۳.۸۵۷۲ دلار شوند، ریزش قیمت تا ۳.۰۴۰۴ دلار ممکن خواهد بود.

در صورت شکسته‌شدن این حمایت، ادامه ریزش تا ۲ دلار ممکن خواهد بود. در طرف مقابل، اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای ۴.۹۲۱ دلار شوند، رشد قیمت تا ۵.۳۱۴۷ دلار و در بالای آن تا ۶ دلار ممکن خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۴.۹۲۱ – ۵.۳۱۴۷ – ۶
 • حمایت‌ها: ۳.۸۵۷۲ – ۳.۰۴۰۴ – ۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین اس‌وی

قیمت بیت کوین اس‌وی از حمایت ۱۴۶.۲ دلاری به‌سمت بالا جهش کرده است، این امر نشان‌دهنده دفاع خریداران از این سطح خواهد بود. خریداران در تلاش برای هدایت قیمت به‌سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۸۵ دلار هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۸ سپتامبر (۱۸ شهریور)

اگر قیمت بیت کوین اس‌وی از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به‌سمت پایین چرخش کند، فروشندگان برای حرکت قیمت به زیر ناحیه حمایتی ۱۳۵ الی ۱۴۶.۲۰ دلار تلاش خواهند کرد. در این صورت، ریزش قیمت تا ۱۰۰ دلار و در زیر آن تا ۷۷ دلار ممکن خواهد بود.

به هر حال، اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۸۵ دلار شوند، رشد قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۲۰۲ دلار ممکن خواهد بود. با شکست قیمت به بالای این سطح، ممکن است بار دیگر مقاومت ۲۲۷ دلار دیده شود.

 • مقاومت‌ها: ۱۸۵ – ۲۰۲ – ۲۲۷
 • حمایت‌ها: ۱۴۶.۲۰ – ۱۳۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین طی چند روز گذشته نوسانات شدیدی را تجربه کرده است. جریان خرید شدید در ریزش‌ها و جریان فروش در جهش‌های قیمت، نشان از تقابل گاوها و خرس‌ها به‌منظور دستیابی به برتری در بازار دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۸ سپتامبر (۱۸ شهریور)

هر دو میانگین متحرک افقی شده و شاخص قدرت نسبی (RSI) در زیر سطح میانی خود قرار گرفته است. این عوامل نوسانات محدود قیمت را بین ۱۸ الی ۲۴ دلار برای چند روز خبر می‌دهد. با ریزش قیمت به زیر ۱۸ دلار، ادامه ریزش قیمت تا ۱۴.۸۰ دلار ممکن خواهد بود.

در طرف مقابل، اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای ۲۴ دلار شوند، رشد قیمت تا ۲۷.۱۹۰۵ دلار ممکن خواهد بود. شکست قیمت به بالای این مقاومت، نشانه مثبتی برای قیمت خواهد بود. هدف بعدی قیمت در بالادست ۳۲ دلار خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۲۴ – ۲۷.۱۹۰۵ – ۳۲
 • حمایت‌ها: ۱۸ – ۱۴.۸۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

فروشندگان به قیمت لایت کوین اجازه تثبیت قیمت در بالای سطح شکسته‌شده ۵۱ دلار را ندادند. این امر موجب جذب گروهی دیگر از فروشندگان و ریزش قیمت تا ۴۶ دلار شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۸ سپتامبر (۱۸ شهریور)

نکته مثبت جزئی در نمودار، فتیله‌های بلند شمع‌های قیمتی در سه روز گذشته است. این امر به وجود جریان خرید در ریزش‌ها اشاره دارد. به هر حال اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای ۵۱ دلار طی چند روز آینده نشوند، فروشندگان برای پایین آوردن قیمت تا ۴۲ دلار و در زیر آن تا ۳۹ دلار تلاش خواهند کرد.

در صورت حرکت و تثبیت قیمت به بالای سطح شکسته‌شده ۵۱ دلار، دیدگاه نزول قیمت منتفی خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۵۱
 • حمایت‌ها: ۴۲ – ۳۹

منبع: ارزدیــجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *