2024/05/25

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۴ اوت (۱۴ مرداد)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۴ اوت (۱۴ مرداد)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۴ اوت (۱۴ مرداد)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس‌وی، لایت کوین، بایننس کوین، کاردانو و چین لینک برای امروز (۱۴ مرداد) را در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در ۲ اوت از نزدیکی سطح مقاومتی ۱۲,۳۰۴.۳۷ دلار، اصلاح خود را آغاز کرده است. این اصلاح، قیمت را تا ۱۰,۵۲۵ دلار و در بازه‌ زمانی کوتاهی به پایین کشیده و موجب دیده‌شدن دوباره‌ی خط گردن الگوی سر و شانه شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۴ آگوست (۱۴ مرداد)

گاو‌ها در ریزش قیمت به بازار وارد شده‌اند که نشانه‌ی مثبتی خواهد بود. این امر نشان می‌دهد که احساسات در بازار همچنان صعودی هستند. با اصلاح قیمت، شاخص قدرت نسبی (RSI) از ناحیه‌ی اشباع خرید خارج شده و نشان می‌دهد که معامله‌گران کوتاه‌مدت به ذخیره سود معاملات خود پرداخته‌اند.

خریداران بار دیگر برای هدایت قیمت به بالای ۱۲,۱۱۳.۵۰ دلار تلاش خواهند کرد و در صورت موفقیت، ادامه‌ی روند صعودی با اهداف ۱۳,۰۰۰ و ۱۴,۰۰۰ دلار ممکن خواهد بود. این دیدگاه با چرخش قیمت از سطوح فعلی و ریزش به زیر حمایت ۱۰,۴۰۰ دلار منتفی خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۱۲,۱۱۳.۵۰ – ۱۳,۰۰۰ – ۱۴,۰۰۰
 • حمایت‌ها: ۱۰,۴۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

رشد شدید قیمت اتریوم، شاخص قدرت نسبی (RSI) را تا سطح ۸۸ به بالا پرتاب کرده است. در گذشته با رسیدن شاخص به این سطح، قیمت وارد اصلاح شده است. اصلاح اخیر قیمت در ۲ اوت، شدید است و در بازه زمانی کوتاهی اتفاق افتاده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۴ آگوست (۱۴ مرداد)

هرچند قیمت در ۲ اوت تا ۳۲۸.۵۰۷ دلار نیز به پایین کشیده شده است، خریداران در ریزش با قدرت به بازار ورود کردند که باعث بسته‌شدن قیمت در تایم‌فریم روزانه در سطح ۳۷۲.۶۲۹ دلار شده است. این موضوع نشان می‌دهد که حتی بعد از صعود شدید اخیر در چند روز گذشته، خریداران انتظار ادامه‌ی رشد قیمت را تا ۴۸۰ دلار خواهند داشت.

شیب صعودی هر دو میانگین متحرک و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه اشباع خرید، نشان از برتری نسبی خریداران دارد. اولین نشانه‌ی تضعیف قیمت، ریزش آن به‌زیر ۳۶۶ دلار خواهد بود. چنین حرکتی احتمال بازگشت قیمت را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳۱۱ دلار افزایش خواهد داد. شکست قیمت به زیر این حمایت، می‌تواند هشداری از چرخش روند باشد.

 • مقاومت‌: ۴۸۰
 • حمایت‌: ۳۶۶ – ۳۱۱

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

قیمت ریپل در تایم فریم روزانه در ۲ اوت، یک الگوی کندلی بازگشتی (دوجی) تشکیل داده است. این الگو نشان از نبود اطمینان بین دو جبهه خریداران و فروشندگان دارد. در این روز پر‌نوسان، قیمت بین سقف روزانه در ۰.۳۲۶۱۱۳ دلار و کف ۰.۲۵۰۴۱ دلاری حرکت کرده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۴ آگوست (۱۴ مرداد)

در وضعیت فعلی خریداران در تلاش برای ادامه‌ی روند صعودی هستند. این نشانه‌ای مثبت و قوی برای قیمت خواهد بود، زیرا نشان می‌دهد که گاوها بعد از این روز معاملاتی پرنوسان تردید نکرده و با قدرت وارد معاملات خرید شده‌اند.

به هر حال اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) با قدرت در ناحیه‌ی اشباع فروش باقی مانده است. این امر احتمال اصلاح جزئی یا بازگشت (پولبک) قیمت از مقاومت بالاسر ۰.۳۴۶۷۲۷ دلار را افزایش خواهد داد. بنابراین نوسان‌گیری از قیمت در سطوح فعلی پیشنهاد نمی‌شود. ریزش قیمت به زیر ۰.۲۸۴۵۸۴ دلار نشان از ضعف آن دارد و به عمیق‌تر شدن اصلاح منجر خواهد شد.

در مقابل اگر شتاب قیمت بتواند آن را تا ۰.۳۴۶۷۲۷ دلار هدایت کند، روند صعودی می‌تواند تا ۰.۴۰ دلار نیز ادامه‌دار شود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۳۴۶۷۲۷ – ۰.۴۰
 • حمایت‌ها: ۰.۲۸۴۵۸۴

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

قیمت بیت کوین کش در مسیر حرکت به‌سمت هدف ۳۶۰ دلاری خود، از سطح ۳۳۷.۹۰ دلار به‌سمت پایین چرخیده و تا کف روزانه قیمت در ۲۴۵ دلار نیز پایین آمده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۴ آگوست (۱۴ مرداد)

قیمت در سطح ۲۸۰.۴۷ دلار حمایت شده و خریداران برای هدایت آن به ۳۵۳ دلار تلاش خواهند کرد. شیب مثبت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ مثبت خود نشان از برتری نسبی خریداران در بازار دارد.

در مقابل اگر قیمت از سطوح بالاتر بچرخد و به زیر ۲۸۰.۴۷ دلار حرکت کند، نشان از کمبود تقاضا در سطوح بالاتر خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۳۵۳
 • حمایت‌ها: ۲۸۰.۴۷

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین اس‌وی

قیمت بیت کوین اس‌وی در ۲ اوت از نزدیک مقاومت بالاسر ۲۶۰.۸۶ دلار، به‌سمت پایین چرخش کرده که نشان می‌دهد معامله‌گران کوتاه‌مدت سود خود را ذخیره کرده‌اند. این امر قیمت را به‌زیر حمایت ۲۲۷ دلاری کشیده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۴ آگوست (۱۴ مرداد)

ناتوانی خریداران در بازیابی قیمت به بالای ۲۲۷ دلار در ۲ اوت، نشان از کمبود تقاضا در سطوح بالاتر دارد. خریداران در وضعیت فعلی موفق به هدایت قیمت به بالای این سطح شده‌اند. اگر قیمت در بالای این سطح تثبیت شود، ادامه‌ی رشد قیمت تا ۲۶۰.۸۶ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. با شکست قیمت به بالای این سطح هدف بعدی احتمالی ۳۰۰ دلار خواهد بود. به هر حال اگر خریداران در تثبیت قیمت در بالای ۲۲۷ موفق نباشند، قیمت احتمالاً برای چند روز دیگر در ناحیه‌ ۲۰۰ الی ۲۲۷ دلار نوسان خواهد کرد.

 • مقاومت‌ها: ۲۲۷ – ۲۶۰.۸۶ – ۳۰۰
 • حمایت‌ها: ۲۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

قیمت لایت کوین کمی بالاتر از مقاومت ۶۴ دلاری به‌سمت پایین چرخیده است. این امر ذخیره‌ی سود معاملات را به‌دست معامله‌گران کوتاه‌مدت نشان می‌دهد که قیمت را تا ۵۱.۸۸۵ دلار به پایین کشیده است. این سطح در نزدیکی حمایت ۵۱ دلاری نیز قرار دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۴ آگوست (۱۴ مرداد)

خریداران در ریزش قیمت به بازار ورود کرده‌اند که در بازیابی آن تأثیر مثبتی داشته و باعث حرکت به بالای ۵۶.۷۸۹۱ دلار شده است. هر دو میانگین متحرک به‌سمت بالا در حال حرکت هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی مثبت در حال حرکت است. این عوامل برتری خریداران را نشان می‌دهد.

خریداران در وضعیت فعلی برای هدایت قیمت به‌سطح ۶۴ دلار تلاش خواهند کرد. نفوذ و تثبیت قیمت در بالای ۶۵.۱۵۷۳ دلار باعث ادامه‌دار شدن روند صعودی با هدف ۸۰ دلار خواهد شد. این دیدگاه با چرخش قیمت از سطوح فعلی و شکست به‌زیر ۵۱ دلار منتفی خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۶۴ – ۶۵.۱۵۷۳ – ۸۰
 • حمایت‌ها: ۵۱

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

قیمت کاردانو در ۲ اوت به‌زیر ناحیه‌ی ۰.۱۳ الی ۰.۱۵ دلار و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۱۳۲ دلار رفته است. اما نکته‌ی مثبت، ورود قوی خریداران در ریزش قیمت تا ۰.۱۲۰۱۶۶۴ دلار است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۴ آگوست (۱۴ مرداد)

قیمت بار دیگر به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) رفته است. خریداران در وضعیت فعلی در تلاش برای هدایت قیمت به بالای ناحیه‌‌ی مقاومتی ۰.۱۵ الی ۰.۱۵۴۳۰۵۱ دلار هستند. در صورت موفقیت، هدف بعدی قیمت ۰.۱۷۳ دلار خواهد بود.

به هر حال اگر خریداران در این حرکت موفق عمل نکنند، قیمت برای چند روز دیگر نوسانات محدودی را تجربه خواهد کرد. با ریزش قیمت به‌زیر ناحیه‌ی حمایتی ۰.۱۲ الی ۰.۱۳ دلار، روند به‌نفع فروشندگان خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۰.۱۵ – ۰.۱۵۴۳۰۵۱ – ۰.۱۷۳
 • حمایت‌ها: ۰.۱۳ – ۰.۱۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

بااینکه معامله‌گران کوتاه‌مدت سودهای خود را ذخیره می‌کنند، در ۲ اوت قیمت بایننس کوین موفق به تثبیت در بالای مقاومت ۲۱.۷۶۲۸ دلار نشده است. این امر قیمت را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۹.۵۴ دلار به پایین کشیده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۴ آگوست (۱۴ مرداد)

خریداران در ریزش قیمت با قدرت به بازار ورود کرده‌اند. این امر موجب بازیابی قیمت از ۱۹.۱۰ دلار تا ۲۰.۹۸۹۸ دلار در تایم‌فریم روزانه شده است. در وضعیت فعلی خریداران قیمت را به بالای ۲۱.۷۶۲۸ دلار هل داده‌اند.

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به‌سمت بالا در حرکت است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی اشباع خرید قرار گرفته است. این عوامل برتری خریداران را نشان می‌دهد. اولین هدف قیمت در صعود ۲۲.۹۳ دلار و در بالای آن ۲۴ دلار خواهد بود.

دیدگاه صعود قیمت با چرخش آن از سطوح فعلی یا یکی از مقاومت‌های بالاسری و ریزش به‌زیر ۱۹ دلار منتفی خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۲۲.۹۳ – ۲۴
 • حمایت‌ها: ۱۹

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت چین لینک

اصلاح قیمت چین لینک که از ۱۵ ژوییه و قیمت ۸.۹۰۸ دلار شروع شده است، به‌مراتب در سطح ۶.۸۲۲۱ دلار حمایت شده است. این قیمت، سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی آخرین موج صعودی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۴ آگوست (۱۴ مرداد)

حتی با ریزش قیمت در ۲ اوت تا حمایت ۶.۸۷ دلاری، فشار خرید در این سطوح موجب صعود قیمت و بازیابی ریزش آن شده است. با این حرکت، قیمت تا ۸.۲۸۱۴ دلار به بالا جهش کرده که نشان می‌دهد خریداران همچنان با ورود در ریزش‌ها انتظار ادامه‌ی روند صعودی را دارند.

اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای ۸.۹۰۸ دلار شوند، اولین هدف قیمت در مسیر صعود ۱۱ دلار خواهد بود. شیب مثبت میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی مثبت نشان از برتری خریداران دارد. این دیدگاه صعودی با ریزش و تثبیت قیمت به‌زیر ۶.۵۰ دلار منتفی خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۸.۹۰۸ – ۱۱
 • حمایت‌ها: ۶.۵۰

منبع: ارزدیــجیتال

دیدگاهتان را بنویسید