2024/07/18

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۳ مارس (۱۳ اسفند)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۳ مارس (۱۳ اسفند)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۳ مارس (۱۳ اسفند)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین، تزوس و چین لینک برای امروز (۱۳ اسفند) را در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

با این که قیمت بیت کوین در ۲۸ فوریه به زیر میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰ – خط قرمز در تصویر) رفته است، اما فروشندگان موفق به افزایش فشار فروش پس از این شکست نبوده‌اند. عدم موفقیت در پایین کشیدن قیمت تا ناحیه‌ی حمایتی ۸,۲۴۰.۶۷ الی ۷,۸۵۶.۷۶ نشان‌دهنده‌ی فقدان فروشندگان در سطوح پایین‌تر قیمتی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین ۳ مارس (۱۳ اسفند)

در وضعیت فعلی خریداران در تلاش برای بالا بردن و تثبیت قیمت در بالای میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰ – خط قرمز در تصویر) هستند. با وقوع این حرکت در می‌یابیم که خرید در سطوح پایین قیمتی در جریان است. با توجه به شیب منفی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی منفی خود، می‌توان گفت که برتری با فروشندگان است. با این تفاسیر انتظار استراحت قیمت در کوتاه مدت و رشد آن تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) را داریم که برای قیمت مقاومت بالاسری محسوب می‌شود.

اگر قیمت نتواند از مقاومت موجود در EMA20 (هم‌اکنون روی قیمت 9,200 دلار) ، فروشندگان برای پایین کشیدن قیمت تا ۷,۸۵۶.۷۶ دلار تلاش خود را آغاز خواهند کرد. در طرف مقابل اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) هدایت کنند، حرکت قیمت تا سطح ۱۰,۰۰۰ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. از طرفی اگر قیمت برای ۳ روز در بالای میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰ – خط قرمز در تصویر) بسته شود، امکان به وجود آمدن موقعیت‌های خرید جدید وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه – ۱۰,۰۰۰
 • حمایت‌ها: ۸,۲۴۰.۶۷ – ۷,۸۵۶.۷۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در تلاش برای بازگشت از سطح ۲۰۹.۹۵ دلاری خود است. اگر خریداران موفق به بالا بردن قیمت از ۲۳۷.۳۳ دلار شوند، این موضوع بیانگر فرصت خرید در سطوح پایین قیمتی خواهد بود. این سطح کمی بالاتر از مقاومت استاتیک ۲۳۵.۷۰ دلار قرار دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی اتریوم ۳ مارس (۱۳ اسفند)

اگر قیمت اتریوم بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) تثبیت شود، احتمال رشد قیمت تا ۲۸۸.۵۹۹ دلار افزایش خواهد یافت. بنابراین در بالای سطح ۲۳۷ دلار احتمال ورود به معامله‌ی خرید وجود خواهد داشت.

از سویی دیگر اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) نشوند، فروشندگان باری دیگر برای پایین کشیدن قیمت به زیر ۲۰۹.۹۵ دلار تلاش خواهند کرد، که در صورت موفقیت ریزش قیمت تا ۱۹۷.۷۵ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۲۸۸.۵۹۹ – میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه – ۲۳۷.۳۳
 • حمایت‌ها: ۲۰۹.۹۵ – ۱۹۷.۷۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

خریداران در چند روز گذشته موفق به حمایت از قیمت ریپل در ۰.۲۲ دلار بوده‌اند. این مساله باعث جذب بیشتر خریداران شده است. بنابراین انتظار رشد قیمت ریپل تا میانگین‌های متحرک در ۰.۲۵ دلار و در بالای آن تا خط گردن الگوی سر و شانه در ۰.۲۶۳۶۲ دلار را خواهیم داشت. پس از این حرکت منتظر دفاع قوی فروشندگان از این ناحیه‌ی مقاومتی هستیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی ریپل ۳ مارس (۱۳ اسفند)

اگر قیمت ریپل از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) چرخش کند، فروشندگان اصلاح قیمت را تا زیر حمایت ۰.۲۲ دلار ادامه خواهند داد. با شکست در زیر این سطح هدف بعد در نزول قیمت ۰.۱۸۰۴۳ دلار خواهد بود.

در مقابل با موفقیت خریداران در بالا بردن قیمت به بالای میانگین‌های متحرک و خط گردن الگوی سر و شانه در ۰.۲۶۳۶۲ دلار، روند نزولی تمام خواهد شد و احتمال پیشنهاد به ورود به موقعیت خرید (Long) وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۰.۲۶۳۶۲ – ۰.۲۵
 • حمایت‌ها: ۰.۲۲ – ۲۰۹.۹۵ – ۰.۱۸۰۴۳

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

فروشندگان در پایین آوردن قیمت بیت کوین کش و تثبیت آن در زیر حمایت ۳۰۶.۷۸ دلاری موفق نبوده‌اند که این مساله باعث جذب خریداران کوتاه مدت خواهد شد. اگر خریداران موفق به هل دادن قیمت به بالای کانال نزولی شوند، رشد قیمت تا ۳۶۰ امکان‌پذیر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین کش ۳ مارس (۱۳ اسفند)

انتظار این است که فروشندگان در مقامت ۳۶۰ دلاری فعال شوند. اگر قیمت از این سطح چرخش کند، قیمت برای چند روز حرکاتی محدود با نوسانات کم را تجربه خواهد کرد. از طرفی اگر خریداران قیمت را بالای این مقاومت هدایت و در بالای آن تثبیت کنند، رشد قیمت تا ۴۰۰ دلار و در بالای آن تا ۴۳۰ دلار ممکن خواهد بود. با نفوذ قیمت به این سطوح هدف بعدی ۵۰۰ دلار خواهد بود. با تثبیت قیمت در بالای ۳۶۰ دلار پیشنهاد خرید وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۵۰۰ – ۴۳۰ – ۴۰۰ – ۳۶۰
 • حمایت‌ها: ۳۰۶.۷۸

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین اس وی

قیمت بیت کوین اس وی در چند روز گذشته در زیر حمایت ۲۳۶ دلار معامله شده است و فروشندگان موفق به شکست حمایت روانی ۲۰۰ دلار نبوده‌اند. این نشانگر جریان خرید در سطوح پایین قیمتی است. در وضعیت فعلی خریداران موفق به تثبیت قیمت در بالای ۲۳۶ دلار شده‌اند. با این حرکت امکان رشد قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) که به عنوان مقاومتی قوی محسوب می‌شود، وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین اس وی ۳ مارس (۱۳ اسفند)

با چرخش قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر)، فروشندگان باری دیگر برای پایین آوردن قیمت به زیر سطح ۲۰۰ دلار تلاش خواهند کرد. در مقابل اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای این میانگین متحرک شوند، صعود قیمت تا ۳۰۱.۴۳ دلار و در بالای آن تا ۳۳۷.۸۰ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. قبل از پیشنهاد به ورود به معامله‌ی خرید منتظر تشکیل الگوی صعود در نمودار می‌مانیم.

 • مقاومت‌ها: ۳۳۷.۸۰ – ۳۰۱.۴۳ – میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه
 • حمایت‌ها: ۲۳۶ – ۲۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

لایت کوین در چند روز گذشته در نزدیکی میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰ – خط قرمز در تصویر) در حال معامله شدن بوده است. در حال حاضر خریداران در تلاش برای تثبیت قیمت لایت کوین در بالای این میانگین متحرک هستند که در صورت موفق بودن، بازگشت قیمتی (پولبک) به ۶۶.۱۴۸۶ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی لایت کوین ۳ مارس (۱۳ اسفند)

با توجه به شیب منفی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی منفی خود، می‌توان گفت که برتری با فروشندگان است. بنابراین انتظار داریم که خریداران لایت کوین در رشد قیمت به مقاومت ۶۷.۲۵ دلاری برخورد کنند. اگر قیمت از این سطح چرخش کند، فروشندگان برای دیگر برای پایین آوردن قیمت از میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰ – خط قرمز در تصویر) تلاشی را آغاز خواهند کرد.

با وقوع این حرکت نزول قیمت تا ۵۰ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. در مقابل اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) ببرند، یک رالی صعودی قیمتی تا ۸۰.۲۷۳۱ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۸۰.۲۷۳۱ – ۶۷.۲۵ – ۶۶.۱۴۸۶
 • حمایت‌ها: میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه – ۵۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس

خریداران در چند روز گذشته موفق به نگه داشتن قیمت ایاس در بالای میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰ – خط قرمز در تصویر) بوده‌اند. این نشانه‌ی مثبتی است چرا که از وجود خریداران در نزدیکی این سطوح خبر می‌دهد. اگر قیمت در بالای خط روند منفی تثبیت شود، رشد قیمت تا ۴ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی ایاس ۳ مارس (۱۳ اسفند)

سطح ۴ دلاری برای قیمت مقاومتی قوی محسوب می‌شود. اگر قیمت از این سطح چرخش انجام دهد، فروشندگان برای پایین کشیدن قیمت از میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰ – خط قرمز در تصویر) تلاش خواهند کرد. در مقابل با نفوذ قیمت به بالای این سطح هدف ۴.۵ دلاری و در بالای آن ۴.۸۷۱۹ دلار مدنظر خواهد بود. با تثبیت قیمت به مدت سه روز در بالای ۴ دلار ممکن است موقعیت‌های خرید جدیدی به وجود آید.

 • مقاومت‌ها: ۴.۸۷۱۹ – ۴.۵ – ۴
 • حمایت‌ها: میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

تقابل شدیدی بین خریداران و فروشندگان در نزدیکی میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰ – خط قرمز در تصویر) در قیمت بایننس کوین در جریان است. خریداران در جهش قیمت از این میانگین موفق بوده‌اند که این موضوع می‌تواند قیمت را سقف کانال نزولی هدایت کند. شکست قیمت در بالای سقف این کانال می‌تواند بیانگر اتمام روند نزولی باشد و قیمت را تا ۲۱.۸۰ دلار هدایت کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی بایننس کوین ۳ مارس (۱۳ اسفند)

اهداف احتمالی بعدی در بالای ۲۱.۸۰ دلار به ترتیب ۲۳.۵۲۱۳ و ۲۷.۱۹۰۵ دلار خواهد بود. از سوی دیگر رد صورت چرخش قیمت پس از برخورد به سقف کانال نزولی، فروشندگان برای پایین کشیدن قیمت تا ۱۶.۴۲۸۸ تلاش خواهند کرد. قبل از پیشنهاد به ورود به معاملات خرید، منتظر شکست سقف کانال نزولی می‌مانیم.

 • مقاومت‌ها: ۲۷.۱۹۰۵ – ۲۳.۵۲۱۳ – ۲۱.۸۰
 • حمایت‌ها: میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه – ۱۶.۴۲۸۸

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت تزوس

عدم موفقیت فروشندگان در تثبیت قیمت تزوس در زیر سطح اصلاحی ۵۰ درصد فیبوناچی در ۲.۶۰۲۵ دلار نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران مایل به فروش در سطوح پایین قیمتی نیستند. با رفتن قیمت به بالای ۳.۰۱۱ دلار روند صعودی ادامه‌دار خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی تزوس ۳ مارس (۱۳ اسفند)

اهداف قیمتی در روند صعودی به ترتیب ۳.۵۰ و سپس ۳.۹۴۹۹ دلار خواهند بود. با حمله‌ی قیمت به سقف اخیر و تاریخی قیمت و نفوذ به بالای آن رشد قیمت تا ۵.۳۷۳۵ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. پیشنهاد به معاملات خرید با بسته شدن قیمت در بالای ۳.۰۱۱ فعال می‌شود که حد ضرر آن را می‌توان در ۲.۵۰ دلار قرار داد.

اهداف قیمتی در روند صعودی به ترتیب ۳.۵۰ و سپس ۳.۹۴۹۹ دلار خواهند بود. با حمله‌ی قیمت به سقف اخیر و تاریخی قیمت و نفوذ به بالای آن رشد قیمت تا ۵.۳۷۳۵ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. پیشنهاد به معاملات خرید با بسته شدن قیمت در بالای ۳.۰۱۱ فعال می‌شود که حد ضرر آن را می‌توان در ۲.۵۰ دلار قرار داد.

 • مقاومت‌ها: ۵.۳۷۳۵ – ۳.۹۴۹۹ – ۳.۵۰ – ۳.۰۱۱
 • حمایت‌ها: ۲.۶۰۲۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت چین لینک

قیمت چین لینک در ۲۹ فوریه از ۴.۳۵۳۵ دلار به سمت پایین چرخش کرد و اما خریداران در ریزش‌های قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) فعال شدند. این نشانه‌ای مثبت است چرا که نشان می‌دهد خریداران منتظر ریزش بیشتر قیمت برای ورود به بازار نیستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی چین لینک۳ مارس (۱۳ اسفند)

اگر خریداران موفق به بالا بردن قیمت از ۴.۳۵۳۵ دلار شوند، سقف تاریخی اخیر در ۴.۸۶۷۱ دلار ممکن است برای باری دیگر دیده شود. شکست این سقف نشانه‌ی مثبتی برای قیمت خواهد بود و می‌تواند آن را تا ۵.۶۹۳۴ دلار پرتاب کند.

برخلاف تصور اگر خریداران موفق به تثبیت قیمت در بالای مقاومت های بالاسر نشوند، حرکات قیمت برای چند روز دیگر محدود باقی خواهد ماند. با توجه به اینکه دیدگاه اصلی صعودی است، معامله‌ی خریدی با نسبت سود به زیان مناسب پیدا نمی‌شود بنابراین پیشنهاد به ورود به معاملات داده نمی‌شود.

 • مقاومت‌ها: ۵.۶۹۳۴ – ۴.۸۶۷۱ – ۴.۳۵۳۵
 • حمایت‌ها: ۳ – ۲.۴۵۸۱

منبع: ارزدیــجیتال

دیدگاهتان را بنویسید