2024/05/29

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۴ مارس (۵ فروردین)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۴ مارس (۵ فروردین)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۴ مارس (۵ فروردین)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و تزوس برای امروز (۵ فروردین) را در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در ۲۰ مارس از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۶,۸۳۵ دلار به سمت پایین چرخید. از این تاریخ به بعد قیمت در نزدیکی این مقاومت بالاسری در حال تحکیم جای پای خود است. این نشانه‌ی مثبتی است چرا که نشان می‌دهد خریداران برای بستن موقعیت‌های خود در بازار عجله ندارند.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین 24 مارس (5 فروردین)

ورود قیمت به فاز تحکیم در زیر مقاومت‌های کلیدی احتمال شکسته شدن آن را افزایش می‌دهد، بنابراین انتظار داریم که خریداران قیمت را به بالای این میانگین متحرک هدایت کنند. با تثبیت قیمت در بالای خط EMA20، می‌توان انتظار رشد آن تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) را داشت.

بنابراین پیشنهاد ورود به معاملات خرید با تثبیت قیمت در بالای EMA20 و قرار دادن حد ضرر در ۵,۶۰۰ دلار صادر خواهد شد. برخلاف تصور اگر قیمت از این میانگین متحرک به سمت پایین بچرخد، ریزشی تا ۵,۶۶۰ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. در زیر این سطح نیز حمایت بعدی در ۵,۰۰۰ دلار قرار دارد.

 • مقاومت‌ها: ۶,۸۳۵ – میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (در زمان نگارش این مطلب در ۸,۴۳۶.۳۶)
 • حمایت‌ها: ۵,۶۰۰ – ۵,۰۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم بین دو حد بالا و پایین ۱۱۷.۰۹۰ و ۱۵۵.۶۱۲ دلار در حال معامله شدن است. جهش قیمت از حمایت ۱۱۷.۰۹۰ دلاری می‌تواند آن را تا ۱۵۵.۶۱۲ دلار هدایت کند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) نیز در نزدیکی این سطح مقاومتی واقع شده است بنابراین انتظار داریم با رسیدن قیمت به این سطح، فروشندگان با قدرت از آن دفاع کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی اتریوم 24 مارس (5 فروردین)

اگر نتواند از ۱۵۵ دلار عبور کند، تا مدتی بین ۱۱۷ دلار تا ۱۵۵ دلار شاهد نوسان خواهیم بود. در مقابل اگر خریداران موفق به بالا بردن قیمت از ۱۵۵.۶۱۲ دلار شوند، انتظار رشد قیمت تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۲۰۸.۹۰ دلار را خواهیم داشت.

بنابراین معامله‌گران با تثبیت قیمت در بالای ۱۵۵.۶۱۲ دلار می‌توانند وارد معاملات خریدی با حد ضرر ۱۱۷ دلاری شوند. با شکست قیمت به زیر این سطح نیز حمایت بعدی ۱۰۰ دلار خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۱۵۵.۶۱۲ – ۲۰۸.۹۰
 • حمایت‌ها: ۱۱۷.۰۹۰ – ۱۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

قیمت ریپل در ۲۰ مارس از سطح ۰.۱۷۵۹۵ دلار به سمت پایین چرخید. در وضعیت فعلی خریداران در تلاش برای حفظ قیمت در بالای حمایت ۰.۱۴۵۰ دلار هستند. اگر خریداران موفق به حفظ قیمت در بالای این سطح شوند، بار دیگر انتظار رشد قیمت به بالای ۰.۱۷۵۹۵ دلار را خواهیم داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی ریپل 24 مارس (5 فروردین)

با تثبیت قیمت در بالای ۰.۱۷۴۶۸ دلار، قیمت می‌تواند تا سطح ۰.۲۳۵۳۲ دلار و در بالای آن تا ۰.۲۵۰ دلار یک جهش را تجربه کند. حد ضرر معاملات را نیز می‌توان در ۰.۱۴۰ دلار قرار داد. برخلاف تحلیل اگر قیمت از ۰.۱۷۴۶۸ دلار به سمت پایین چرخش کند، ریزش قیمت تا ۰.۱۴۵ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. شکست در زیر این سطح نیز به نفع فروشندگان خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۱۷۴۶۸ -۰.۲۳۵۳۲ – ۰.۲۵۰
 • حمایت‌ها: ۰.۱۴۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

قیمت بیت کوین کش در تلاش برای شکست به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۳۶ دلار است. نشانه‌ای مثبت در قیمت این است که خریداران همچنان در بازار حضور دارند و انتظار داریم که برای شکست به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و سقف کانال نزولی (محدوده آبی در تصویر) تلاش دیگری را آغاز کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین کش 24 مارس (5 فروردین)

با وقوع این حرکت، انتظار معکوس شدن روند را خواهیم داشت. در بالای کانال، صعود قیمت تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۳۳۲ دلار و در بالای آن تا ۴۰۰ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

بنابراین خریداران با شکست و تثبیت قیمت در بالای کانال و قرار دادن حد ضرر در سطح ۱۹۶ دلار می‌توانند وارد معاملات خرید شوند. برخلاف تصور اگر خریداران موفق به حفظ قیمت در بالای کانال نشوند، قیمت ممکن است بار دیگر تا ۱۹۰ دلار و در زیر آن تا ۱۶۶ دلار ریزش داشته باشد.

 • مقاومت‌ها: ۲۳۶ – ۳۳۲ – ۴۰۰
 • حمایت‌ها: ۱۹۶ – ۱۹۰ – ۱۶۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین اس‌وی

قیمت بیت کوین اس وی در سه روز گذشته در تلاش برای صعود در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) بوده است. با توجه به حضور خریداران در بازار، احتمال نفوذ قیمت به این میانگین متحرک وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین اس وی 24 مارس (5 فروردین)

با شکست و تثبیت قیمت در بالای این میانگین متحرک احتمال حرکت قیمت تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۲۴۲ دلار وجود خواهد داشت. در بالای این سطح نیز سناریوی صعود می‌تواند تا سطح ۳۲۶.۸ دلار کشیده شود.

بنابراین پیشنهاد به معاملات خرید با شکست و تثبیت قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار دادن حد ضرر در ۱۴۶ دلار، صادر خواهد شد. شکست در زیر ۱۴۶ دلار تأثیری منفی بر روی قیمت خواهد گذاشت و می‌تواند آن را تا ۱۲۰ دلار و در زیر آن تا ۱۰۰ دلار به پایین بکشد.

 • مقاومت‌ها: میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (در زمان نگارش تحلیل ۱۷۱.۵۲۹ دلار) – ۳۲۶.۸ – ۲۴۲
 • حمایت‌ها: ۱۴۶ – ۱۲۰ – ۱۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

قیمت لایت کوین در ۲۰ مارس از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به سمت پایین چرخیده است، هرچند که خریداران در حمایت ۳۴.۶۰۰۱ دلاری به بازار وارد شدند و این نشانه‌ی مثبتی است چراکه ممکن است بار دیگر برای بالا بردن قیمت از کانال نزولی تلاشی را آغاز کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی لایت کوین 24 مارس (5 فروردین)

اگر خریداران موفق عمل کنند، قیمت می‌تواند تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) حرکت کند که به عنوان مقاومت محسوب می‌شود. اگر این مقاومت شکسته شود، سطح بعدی مدنظر ۸۰ دلار خواهد بود.

برخلاف تصور اگر قیمت از سقف کانال نزولی چرخش کند و به زیر ۳۳ دلار برود، برتری با فروشندگان خواهد بود. حد ضرر معاملات را نیز می‌توان در این سطح تنظیم کرد.

 • مقاومت‌ها: میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (در زمان نگارش تحلیل ۶۰.۴۰۵۱ دلار) – ۸۰
 • حمایت‌ها: ۳۴.۶۰۰۱ – ۳۳

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس

قیمت ایاس در سه روز گذشته بین دو حد بالا و پایین ۲.۱۶۲۴ و ۲.۴۰۰۱ دلار در حال معامله شدن بوده است. با این حال، خریداران در بردن قیمت به بالای این ناحیه موفق نبوده‌اند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ایاس 24 مارس (5 فروردین)

اگر خریداران در بالا بردن قیمت از این ناحیه و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) موفق باشند، مسیر قیمت برای رسیدن به میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۳.۶ دلار هموار خواهد شد.

بنابراین پیشنهاد به خرید با تثبیت قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار دادن حد ضرر در ۱.۸۵ دلار فعال خواهد شد. دیدگاه صعود قیمت در صورت چرخش آن از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و نفوذ آن به زیر ۱.۸۵ دلار منتفی خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۲.۴۰۰۱ – میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (در زمان نگارش تحلیل ۲.۵۷۴۲ دلار) – ۳.۶
 • حمایت‌ها: ۲.۱۶۲۴ – ۱.۸۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

خریداران در تلاش برای حفظ قیمت توکن بایننس در بالای سطح ۱۲.۱۱۱۱ دلار هستند که اگر موفق عمل کنند، امکان دیده شدن دوباره‌ی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۳.۵۹ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. با شکست این میانگین متحرک به سمت بالا، قیمت می‌تواند تا خط روند نزولی در ۱۷ دلار رشد داشته باشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی بایننس کوین 24 مارس (5 فروردین)

با توجه به اینکه نسبت سود به زیان در معاملات قابل توجه به نظر نمی‌رسد، پیشنهاد به ورود به معاملات داده نمی‌شود. دیدگاه صعود قیمت با چرخش آن از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) منتفی خواهد شد و قیمت می‌تواند تا ۱۰ دلار نیز ریزش داشته باشد.

 • مقاومت‌ها: ۱۲.۱۱۱۱ – ۱۳.۵۹ – ۱۷
 • حمایت‌ها: ۱۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت تزوس

الگوی کلاسیک مثلث صعودی در قیمت تزوس مشاهده می‌شود. قیمت در ۲۰ مارس از سطح ۱.۹۵۵ دلار به سمت پایین چرخیده و در ضلع پایین این مثلث حمایت شده است. این موضوع اشاره به افزایش معاملات خرید در هر ریزش قیمتی دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی تزوس 24 مارس (5 فروردین)

اگر خریداران موفق به بالا بردن قیمت از سطح ۱.۹۵۵ دلار شوند، این الگوی صعودی با هدف ۲.۹۰۰۴ دلار فعال خواهد شد. بنابراین با تثبیت قیمت در بالای این سطح، پیشنهاد ورود به معاملات خرید با حد ضرر ۱.۴۰ دلار فعال خواهد شد.

برخلاف تصور اگر قیمت بار دیگر از ۱.۹۵۵ دلار به پایین بچرخد، به حرکت خود درون مثلث صعودی ادامه خواهد داد. با حرکت قیمت به زیر خط روند، برتری با فروشندگان خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۱.۹۵۵ – ۲.۹۰۰۴
 • حمایت‌ها: خط روند ضلع پایین مثلث (خط زرد رنگ تصویر)

منبع: ارزدیــجیتال

دیدگاهتان را بنویسید