1402/07/01

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۱ آوریل (۲ اردیبهشت)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۱ آوریل (۲ اردیبهشت)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۱ آوریل (۲ اردیبهشت)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و تزوس برای امروز (۲ اردیبهشت) را در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

اگرچه خریداران موفق به هدایت قیمت بیت کوین بالای مقاومت ۷,۴۵۴.۱۷ دلار نبودند، اما آن را در بالای دو میانگین متحرک حمایت کرده‌اند. همچنین به نظر می‌رسد که این دو میانگین متحرک در آستانه‌ی تقاطعی صعودی هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین ۲۱ آوریل (۲ اردیبهشت)

اگر قیمت بیت کوین از سطوح فعلی جهش کند و شاهد یک رالی قیمتی تا بالای ۷,۴۵۴.۱۷ دلار باشیم، احتمال مومنتوم در قیمت و رشد سریع آن تا ۸,۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت. بعد از ورود قیمت به فاز تحکیم یا اصلاحی جزئی از این سطح، انتظار گسترش صعود تا ۹,۰۰۰ دلار را داریم.

در هر صورت اگر فروشندگان موفق به پایین کشیدن قیمت از میانگین‌های متحرک شوند، ریزش قیمت تا ۶,۴۷۱.۷۱ دلار ادامه خواهد داشت. با حمایت شدن قیمت در این سطح، قیمت بین این سطح و ۷,۴۵۴.۱۷ دلار برای چند روز دیگر محصور خواهد ماند. دیدگاه صعودی با ریزش قیمت به زیر ۶,۴۷۱.۷۱ دلار منتفی خواهد شد. بنابراین معامله‌گران با تنظیم حد ضرر در ۶,۰۰۰ دلار می‌توانند موقعیت‌های خرید خود را محافظت کنند.

 • مقاومت‌ها: ۷,۴۵۴.۱۷ – ۸,۰۰۰- ۹,۰۰۰
 • حمایت‌ها: میانگین‌های متحرک(خطوط آبی و قرمز در تصویر) – ۶,۴۷۱.۷۱

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در ۱۸ آوریل، یک جهش قیمت به بالای ۱۷۶.۱۰۳ دلار را تجربه کرد و در بالای این مقاومت تثبیت شد. اما خریداران هنوز موفق به سوار شدن بر روی این حرکت نبوده‌اند. این موضوع بیان می‌کند که معامله‌گران در سطوح بالاتر در معاملات خود محتاطانه عمل می‌کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی اتریوم ۲۱ آوریل (۲ اردیبهشت)

اگر قیمت اتریوم از سطح ۱۷۶.۱۰۳ دلار جهش کند و به بالای ۱۸۹.۴۰۲ دلار حرکت کند، یک افزایش قیمت تا ۲۰۸.۵۰ دلار و در بالای آن تا ۲۵۰ دلار مورد انتظار است. در مقابل اگر فروشندگان قیمت را به زیر ۱۷۶.۱۰۳ دلار و به سمت پایین هدایت کنند، ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۶۳.۱۲۷ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. خریداران در چند روز گذشته از این میانگین حمایت کرده‌اند، بنابراین انتظار جهش قیمت را از این سطح خواهیم داشت.

برخلاف تصور، اگر خرس‌ها (فروشندگان) در پایین آوردن قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و حمایت افقی در ۱۴۸ دلار، موفق شوند، روند به نفع آن‌ها برمی‌گردد. بنابراین معامله‌گران می‌توانند حد ضرر معاملات خرید را روی ۱۴۵ دلار نتظیم کنند.

 • مقاومت‌ها: ۱۸۹.۴۰۲ – ۲۰۸.۵۰ – ۲۵۰
 • حمایت‌ها: ۱۷۶.۱۰۳ – ۱۶۳.۱۲۷

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

قیمت ریپل در حال حاضر در میانه‌ی محدوده‌ی ۰.۱۷۳۷۲ الی ۰.۲۰۵۷۰ دلاری خود در حال نوسان است. شیب افقی هر دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی در بالای سطح ۵۰، نشان از تعادل بین فروشندگان و خریداران دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ریپل ۲۱ آوریل (۲ اردیبهشت)

حرکت قیمت به بالای ۰.۲۰۵۷۰ دلار به منزله‌ی برتری خریداران بر فروشندگان خواهد بود و در بالای آن یک افزایش قیمت تا ۰.۲۵ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. این سطح به عنوان مقاومت در قیمت محسوب می‌شود اما اگر شکسته شود، جهش قیمت تا خط روند نزولی بلندمدت (خط زرد رنگ در تصویر) در ۰.۲۸ دلار ادامه خواهد داشت.

در مقابل، با حرکت قیمت به زیر ۰.۱۷۳۷۲ دلار، ریزش آن تا ۰.۱۴۵ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. معامله‌گران می‌توانند حد ضرر معاملات خرید را روی ۰.۱۶۵ دلار تنظیم کنند.

 • مقاومت‌ها: ۰.۲۰۵۷۰ – ۰.۲۵ – ۰.۲۸
 • حمایت‌ها: ۰.۱۷۳۷۲ – ۰.۱۴۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

قیمت بیت کوین کش با مقاومت بالاسری ۲۵۰ دلاری خود درگیر است. شیب افقی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی در زیر سطح میانه‌ی خود، نشان از نوسانات محدود بین دو سطح ۲۰۰ و ۲۵۰ دلار را در چند روز آینده دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین کش ۲۱ آوریل (۲ اردیبهشت)

صعود قیمت به بالای ناحیه‌ی مقاومتی ۲۵۰ الی ۲۸۰ دلار، تاثیر مثبت بسزایی در قیمت خواهد گذاشت و در این صورت احتمال یک رالی قیمتی تا ۳۵۰ دلار وجود دارد. در مقابل اگر فروشندگان موفق به پایین آوردن قیمت از ۲۰۰ دلار شوند، امکان ریزش قیمت تا ۱۶۶ دلار وجود دارد. بنابراین معامله‌گران می‌توانند حد ضرر معاملات خرید باقیمانده را در ۱۹۷ دلار قرار دهند.

 • مقاومت‌ها: ۲۵۰ – ۳۵۰
 • حمایت‌ها: ۲۰۰- ۱۶۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین اس‌وی

قیمت بیت کوین اس‌وی بین دو حد پایین و بالای ۱۷۰ و ۲۲۷ دلاری در چند روز گذشته در حال معامله شدن است. جهش قیمت از این ناحیه در ۱۶ آوریل، دو روز بعد در ۲۰۹.۵۸۰ دلار متوقف شد. این مسئله نشان‌ می‌دهد که در سطوح بالاتر با کمبود خریدار مواجه هستیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین اس‌وی ۲۱ آوریل (۲ اردیبهشت)

هم‌نشینی افقی دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی میانه‌ی خود، نشان از ادامه‌ی حرکات عرضی و محدود قیمت برای چند روز دیگر دارد. اگر فروشندگان موفق به پایین کشیدن قیمت از ۱۷۰ دلار شوند، ادامه‌ی ریزش تا ۱۴۶.۲۰ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. بنابراین حد ضرر معاملات خرید در ۱۶۵ دلار تنظیم می‌شود.

در مقابل، اگر خریداران موفق به بالا بردن قیمت از ۲۲۷ دلار شوند، مومنتوم قیمت افزایش خواهد یافت و می‌توانیم شاهد یک جهش قیمت تا ۲۶۸.۸۴۲ دلار و در بالای آن تا ۳۱۹.۴۲۴ دلار باشیم.

 • مقاومت‌ها: ۲۲۷ – ۲۶۸.۸۴۲ – ۳۱۹.۴۲۴
 • حمایت‌ها: ۱۷۰ – ۱۴۶.۲۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

خریداران در تلاش برای هدایت قیمت لایت کوین به بالای ناحیه‌ی مقاومتی ۴۳.۶۷ الی ۴۷.۶۵۵۱ دلار هستند. شیب افقی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی در زیر سطح ۵۰، نشان از تعادل بین فروشندگان و خریداران دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی لایت کوین ۲۱ آوریل (۲ اردیبهشت)

با حرکت قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۴۲ دلار، ریزش قیمت تا ۳۵.۸۵۸۲ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. با حمایت شدن قیمت در این سطح، حرکات محدود و کم نوسان آن برای چند روز دیگر ادامه خواهد داشت.

در طرف مقابل، با جهش قیمت از سطوح فعلی و حرکت آن به بالای ناحیه‌ی مقاومتی، شروع روند صعودی جدید امکان‌پذیر خواهد بود. در بالای سطح ۴۷.۶۵۵۱ دلار، امکان شروع یک افزایش قیمت تا ۶۳ دلار وجود دارد. معامله‌گران می‌توانند حد ضرر معاملات خرید را در ۳۵ دلار نگهداری کنند.

 • مقاومت‌ها: ۴۷.۶۵۵۱ – ۶۳
 • حمایت‌ها: ۴۲ – ۳۵.۸۵۸۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس

قیمت ایاس در چند روز گذشته بین ۲.۳۳۱۴ و ۲.۸۳۱۹ دلار در حال معامله شدن است. میانگین‌های متحرک در آستانه‌ی تقاطعی صعودی هستند و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی در بالای ناحیه‌ی میانی خود قرار دارد. این موضوع بیانگر این است که خریداران در حال قدرت گرفتن هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ایاس ۲۱ آوریل (۲ اردیبهشت)

صعود قیمت به بالای ۲.۸۳۱۹ دلار به معنای قدرت گرفتن قیمت خواهد بود. در بالای این سطح، رالی قیمتی تا ۳.۱۸۰۲ دلار ممکن خواهد بود. اگرچه فروشندگان از این مقاومت دفاع خواهند کرد، انتظار شکسته شدن آن را داریم. اگر مومنتوم قیمت قابل‌‌ توجه باشد، این حرکت صعودی تا ۳.۸۸۱۱ دلار ادامه خواهد داشت.

برخلاف تصور اگر قیمت از سطوح فعلی قیمت یا سطح ۲.۸۳۱۹ دلار به سمت پایین بچرخد و به زیر ۲.۳۳۱۴ دلار حرکت کند، روند قیمت منفی خواهد شد. بنابراین حد ضرر معاملات خرید در ۲.۲۰ دلار قرار می‌گیرند.

 • مقاومت‌ها: ۲.۸۳۱۹ – ۳.۱۸۰۲ – ۳.۸۸۱۱
 • حمایت‌ها: ۲.۳۳۱۴

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین در چند روز گذشته درون الگوی گوِه صعودی در حال معامله شدن است. پایین آمدن قیمت توسط فروشندگان از ضلع پایین الگوی مثلث و حمایت ۱۳.۶۵ دلاری، عاملی منفی برای رشد قیمت خواهد بود. بنابراین معامله‌گران می‌توانند حد ضرر معاملات خرید را در ۱۳ دلار تنظیم کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی بایننس کوین ۲۱ آوریل (۲ اردیبهشت)

شیب مثبت تدریجی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی در بالای ناحیه‌ی میانی خود، نشان از برتری نسبی خریداران دارد. با شکست ضلع بالایی الگو، احتمالاً افزایش مومنتوم در قیمت را شاهد خواهیم بود. با حرکت قیمت به بالای سطح ۱۷.۵۰ دلار، رشد قیمت تا ۲۱.۵۰ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۱۷.۵۰ – ۲۱.۵۰
 • حمایت‌ها: ۱۳.۶۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت تزوس

قیمت تزوس در ۱۸ آوریل مقاومت ۲.۱۸۵ دلاری خود را شکست و در حال حاضر خریداران در تلاش برای حفظ قیمت در بالای این سطح هستند. اگر خریداران موفق عمل کنند، رشد قیمت تا ۲.۷۵ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی تزوس ۲۱ آوریل (۲ اردیبهشت)

با این حال با حرکت قیمت به زیر ۲.۱۸۵ دلار، ریزش قیمت تا متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. خریداران از ۷ آوریل اجازه‌ی ریزش قیمت به زیر ۲.۱۸۵ دلار را نداده‌اند، بنابراین انتظار جهش مجدد قیمت از این سطح را داریم.

میانگین‌های متحرک در آستانه‌ی تقاطعی صعودی هستند و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی در بالای ناحیه‌ی میانی خود قرار دارد. این موضوع بیانگر این است که خریداران در حال قدرت گرفتن هستند. با هدایت قیمت به بالای ۲.۳۷۵۶ دلار توسط خریداران، روند صعودی ادامه‌دار خواهد شد.

در طرف مقابل با ریزش قیمت به زیر متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲ دلار، ریزش قیمت تا ۱.۸۲۷۱ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. نزول قیمت به زیر این سطح تاثیر منفی بر قیمت خواهد گذاشت. معامله‌گران می‌توانند حد ضرر معاملات خرید را در ۱.۷۵ دلار قرار دهند.

 • مقاومت‌ها: ۲.۳۷۵۶
 • حمایت‌ها: ۲.۱۸۵ – ۲ – ۱.۸۲۷۱

منبع: ارزدیــجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *