2024/05/29

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم، ترون، تزوس و کاردانو

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم، ترون، تزوس و کاردانو

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم، ترون، تزوس و کاردانو

 

بیت کوین و اغلب آلت‌کوین‌ها این روزها در هر تلاش برای شروع حرکت صعودی، شاهد اصلاحات قیمتی هستند که این احتمال افت قیمت را در کوتاه‌مدت افزایش می‌دهد. اما اخیراً با افزایش فعالیت‌ها در حوزه مدیریت مالی غیرمتمرکز (DeFi)، بازار آلت‌کوین‌ها عملکرد خوبی از خود به جا گذاشته است.

از طرفی، اگرچه همچنان بیت کوین اغلب اوقات جهت بازار را مشخص می‌کند، اما در روندهای صعودی، آلت‌کوین‌ها حتی با قدرتی بیشتر از گذشته، رشد خود را از سر می‌گیرند. در این مطلب، به بهانه جلب شدن مجدد توجه‌ها به آلت کوین‌ها، قصد داریم چند آلت‌کوین داغ این روزها و سناریوهای احتمالی برای آنها را بررسی کنیم.

توجه: این مطلب صرفاً براساس داده‌های موجود و نظرات شخصی تحلیل‌گران نوشته شده است و به هیچ‌عنوان نباید به‌عنوان پیشنهاد خرید یا فروش تلقی شود.

اتریوم

قیمت اتریوم در ۲ ژوییه بار دیگر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به‌سمت پایین چرخش کرده است. این موضوع نشان می‌دهد که فروشندگان در هر حرکت قیمت به‌سمت مقاومت‌های بالاسر، به بازار ورود می‌کنند، اگرچه آنها در حفظ فشار فروش در سطوح پایین‌تر موفق نبوده‌اند.

تحلیل تکنیکال اتریوم، ترون، تزوس و کاردانو

با جهش قیمت از میانگین‌های متحرک در ۲۲۹ دلار، خریداران در وضعیت فعلی در تلاش برای حفظ قیمت در بالای آن‌ها هستند. در سطح ۲۳۳ دلار مقاومت جزئی وجود دارد، اما با حرکت قیمت به بالای آن، احتمال صعود تا ۲۵۳.۵۶ دلار وجود خواهد داشت. در بالای این سطح نیز ادامه‌ی روند صعودی امکان‌پذیر خواهد بود.

سناریوی صعود قیمت با ریزش آن به زیر حمایت ۲۱۶.۰۰۶ دلار منتفی خواهد شد. در این صورت سطوح حمایت بعدی در ۲۰۰ و سپس در ۱۷۶.۱۱۲ دلار قرار می‌گیرد.

ترون

قیمت ترون در حال حاضر از الگوی مثلث متقارن در حال خارج شدن است. این الگو به‌طور کلی به‌عنوان یک الگوی ادامه‌دهنده‌ روند رفتار می‌کند. با این حال برای ورود به معاملات خرید بهتر است که معامله‌گر منتظر شکسته شدن الگو (Break Out) بماند، زیرا گاهی اوقات (مانند انتهای موج پنجم قیمت طبق نظریه‌ی الیوت) این الگو به‌عنوان الگویی بازگشتی عمل می‌کند.

تحلیل تکنیکال اتریوم، ترون، تزوس و کاردانو

اگر خریداران در تثبیت قیمت به بالای ضلع بالای الگو موفق عمل کنند، اولین هدف ۰.۰۱۸۶۴ دلار و با نفوذ قیمت در به این سطح، رشد قیمت تا هدف الگوی مثلث در ۰.۰۲۱۷۸۸۲ دلار مورد انتظار خواهد بود.

در مقابل چرخش قیمت از سطوح فعلی و ریزش آن به زیر میانگین‌های متحرک، نشانه‌ای از تضعیف قیمت و جذب فروشندگان بیشتر خواهد بود. در این صورت ریزش قیمت تا ضلع پایین مثلث مدنظر قرار می‌گیرد. با شکست قیمت به زیر الگو نیز اهداف ۰.۰۱۲ دلار و سپس ۰.۰۱۰۲۱۱۸ دلار خواهند بود.

تحلیل تکنیکال اتریوم، ترون، تزوس و کاردانو

فتیله‌های بلند کندل‌ها در نزدیکی میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) که با دایره‌های قرمز مشخص شده است، نشان‌دهنده‌ی دفاع پر قدرت خریداران از این حمایت دینامیک است.

تزوس

قیمت تزوس در ۲۷ ژوئن از حمایت ۲.۲۱۳۱ دلاری به بالا جهش کرده است. خریداران حتی موفق به هدایت قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲.۴۶ دلار نبوده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش پیدا می‌کند.

تحلیل تکنیکال اتریوم، ترون، تزوس و کاردانو

قیمت بار دیگر تا حمایت ۲.۲۱۳۱ دلار به‌سمت پایین حرکت کرده است. از دست رفتن این حمایت به‌معنای افزایش موقعیت‌های خرید خواهد بود. بسته شدن قیمت در زیر این حمایت، موجب فعال شدن الگوی سقف دو‌قلو با هدف ۱.۲۹۴۵ دلار خواهد شد.

شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی اشباع فروش، نشان‌دهنده‌ی برتری نسبی فروشندگان می‌باشد. دیدگاه نزولی با جهش قیمت از سطوح فعلی و حرکت به بالای متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) منتفی خواهد شد.

تحلیل تکنیکال اتریوم، ترون، تزوس و کاردانو

در نمودار قیمت در تایم فریم چهارساعته شاهد تقابل دو جبهه‌ی خریدار و فروشنده هستیم. هر دو میانگین متحرک شیب افقی دارند و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در کمی بالاتر از ناحیه‌ی میانی خود قرار گرفته است. این عوامل تعادل بین عرضه و تقاضا را می‌رسانند.

اگر فروشندگان موفق به هدایت قیمت به زیر حمایت ۲.۲۱۳۱ دلاری شوند، ادامه‌ی ریزش قیمت تا ۲.۰۵۸۱ و سپس ۱.۸۰ دلار محتمل خواهد بود. دیدگاه نزول قیمت با توجه به حرکت قیمت به بالای میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۲.۳۴۵۴ دلار و با تثبیت در بالای آن منتفی خواهد شد.

کاردانو

پس از خروج قوی از الگوی مثلث متقارن، قیمت کاردانو به سرعت به نزدیکی سطح شکسته شده بازگشت (PullBack) کرده و سقف‌های گذشته‌ی خود در ۰.۱۰ دلار را دیده است. این موضوع نشان می‌دهد که خریداران همچنان به خرید در ریزش‌ها علاقه‌مندند.

تحلیل تکنیکال اتریوم، ترون، تزوس و کاردانو

قیمت با شکست مقاومت ۰.۰۹۷۰۱۰۳ دلار تا هدف ۰.۱۰ دلار نیز حرکت کرده است. حرکت صعودی قیمت در بالای این سطح ممکن است تا ۰.۱۰۶۸۶ دلار نیز ادامه داشته باشد. با این حال محدوده‌ی بین ۰.۱۰ الی ۰.۱۰۶۸۶ دلار ممکن است به‌عنوان ناحیه‌ی مقاومتی محکم عمل کند. بنابراین ورود چند روز‌ه‌ی قیمت به فاز تحکیم یا اصلاحی جزئی در آن را نمی‌توان رد کرد.

سناریوی صعود قیمت با ریزش سریع آن از سطوح فعلی و حرکت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۰۸۸۰ دلار منتفی خواهد شد.

منبع: ارزدیــجیتال

دیدگاهتان را بنویسید