2024/07/18

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بیت کوین ۸ اسفند (۲۸ فوریه)

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بیت کوین ۸ اسفند (۲۸ فوریه)

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بیت کوین ۸ اسفند (۲۸ فوریه)

بازارهای سهام در ۲۴ و ۲۵ فوریه ریزش شدید قیمتی را تجربه کردند. طلا هم که به عنوان پناهگاهی امن و سنتی برای سرمایه‌گذاران به حساب می‌آید، در رالی صعودی قیمتی خود متوقف شده است. در وضعیتی مشابه ارزهای دیجیتال نیز شاهد یک دوره‌ی اصلاح هستند.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال از رقمی حدود ۳۰۸ میلیارد دلار در ۱۵ فوریه به ۲۴۸ میلیارد دلار در زمان نگارش این نوشته کاهش یافته است که این میزان ریزشی در حدود ۱۹.۵۰٪ را نشان می‌دهد. برای یک سرمایه گذار، این ریزش‌ها طبیعی و برای سلامت بازار مناسب است و می‌تواند فرصتی برای خرید یا اضافه کردن به موقعیت‌های موجود باشد.

شاید بتوان این اصلاحات را به ترس فراگیر ویروس کرونا و شرایط اشباع خرید در بیت کوین که بر روی قیمت سنگینی می‌کند، مرتبط ساخت. همچنین معامله‌گران با توجه به ۷۵ روز باقی مانده تا هاوینگ بیت کوین، هنوز به دنبال خرید در ریزشها هستند.

اصلاح قیمت عمومی فعلی در ارزهای دیجیتال به احتمال زیاد دلالان و بازارگردانانی را که پس از رشد سریع قیمتها در سال جاری میلادی، فعال شده‌اند را از دور خارج خواهد کرد. این می‌تواند فرصتی را برای سرمایه گذاران بلند مدت باشد که به دنبال اضافه کردن به سبد و پرتفوی خود یا ورود به موقعیت‌های خرید (Long) جدید در بازار هستند. به سراغ نمودار برای بررسی آینده‌ی قیمت می‌رویم.

در تحلیل تکنیکال اختصاصی گذشته به تاریخ ۲۸ بهمن (۱۷ فوریه) اشاره داشتیم که در کوتاه مدت با توجه به آغاز اصلاح قیمت بیت کوین، نواحی اصلاحی بیت کوین به ترتیب ۹,۵۳۰ الی ۹,۷۵۰ دلار در زیر آن دو سطح ۹,۱۵۰ و ۸,۴۸۴ دلار هستند.

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بیت کوین 8 اسفند (28 فوریه)

قیمت در ده روز گذشته با شکست ناحیه‌ی حمایتی اول و رسیدن به نزدیکی سطح حمایت ۸,۴۸۴ دلاری هم اکنون و در زمان ویرایش این نوشته در قیمت حدودی ۸,۸۰۰ دلار معامله می‌شود.

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بیت کوین 8 اسفند (28 فوریه)

اصلاحات در حالی که در کوتاه مدت می‌توانند به معامله‌گران ضرر بزنند، اما برای سلامت بازار و تنظیم قیمت‌ها مفید هستند و فرصت های خرید را فراهم می کنند. نکته‌ی دیگر اینکه هرچه اصلاحات قیمتی سریع‌تر اتفاق بیافتند (مانند اصلاح اخیر)، سفارشات زودتر جمع آوری می‌شوند و قیمت برای حرکت بعدی خود سریع‌تر آماده خواهد شد.

نواحی حمایتی و مقاومتی که طبق سیستم ایچیموکو مشخص می‌شوند به صورت زیر خواهند بود.

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بیت کوین 8 اسفند (28 فوریه)

سطح ۸,۴۸۴ دلار برای قیمت حمایتی مهم و قوی محسوب می‌شود و در زیر آن دو سطح حمایت ۸,۰۱۲ و ۷,۲۸۵ دلار مدنظر قرار می‌گیرند. در صعود قیمت هم ناحیه‌ی ۹,۶۵۰ الی ۹,۷۵۰ دلار نقش مقاومت را ایفا می‌کند. حال اگر همین سطوح را با سطوح اصلاحی فیبوناچی دو رالی اخیر قیمت مقایسه کنیم، متوجه هم پوشانی دو روش مختلف تحلیلی خواهیم شد.

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بیت کوین ۸ اسفند (۲۸ فوریه)

پس از اصلاح سریع اخیر انتظار داریم که قیمت بیت کوین تا چند هفته‌ی دیگر بین دو حد پایین ۸,۴۸۴ دلار و حد بالای ۹,۶۵۰ الی ۹,۷۵۰ دلاری نوسان کند و پس از مشخص شدن مسیر اصلی به ادامه‌ی حرکات خود بپردازد.

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بیت کوین ۸ اسفند (۲۸ فوریه)

با پر شدن ظرف قیمت در اصلاح، منتظر ظرف زمان برای تکمیل آن می‌مانیم.

نتیجه‌گیری

پس از اصلاح سریع اخیر انتظار داریم که قیمت بیت کوین تا چند هفته‌ی دیگر بین حد پایین ۸,۴۸۴ دلار و حد بالای ۹,۶۵۰ الی ۹,۷۵۰ دلاری نوسان کند و پس از مشخص شدن مسیر اصلی به ادامه‌ی حرکات خود بپردازد.

طبق تحلیل تکنیکال اختصاصی گذشته و پس از اتمام اصلاح در ناحیه‌ی ذکر شده در بالا، انتظار حمله‌‌ی دوباره‌ی قیمت به سطح ۱۰,۴۷۰ دلار را داریم. در صورت شکست این سطح و تثبیت قیمت در بالای آن هدف بعدی ناحیه‌ی حمایتی ۱۰,۹۰۰ الی ۱۱,۰۰۰ دلار خواهد بود. قیمت در میان مدت و بلند مدت اهداف ۱۳,۷۳۰ الی ۱۳,۸۵۰ دلار و در بالای آن ۱۵,۷۳۰ الی ۱۶,۷۳۰ دلار را نشانه گرفته است.

اگر برخلاف تحلیل قیمت به زیر حمایت ۸,۴۸۴ دلار برود و در زیر آن برای دو الی سه روز تثبیت شود، اصلاح قیمت عمیق‌تر خواهد شد. سطوح حمایت بعدی در نزول قیمت دو سطح ۸,۰۱۲ و ۷,۲۸۵ خواهند بود. اگر چه که عمیق‌تر شدن اصلاح با توجه به مومنتوم صعودی حرکات اخیر قیمت احتمال کمتری دارد.

منبع: ارزدیــجیتال

دیدگاهتان را بنویسید