2024/07/18

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۱۸ فروردین (۶ آوریل)

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۱۸ فروردین (۶ آوریل)

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۱۸ فروردین (۶ آوریل)

وزارت کار آمریكا در تاریخ ۲ آوریل، گزارش داد که تعداد بیکاران آمریکا به ۶.۶ میلیون نفر افزایش یافته است. در هفته‌ی گذشته، ۳.۳ میلیون نفر به این افراد اضافه شدند. این به این معنی است که طی دو هفته‌ی گذشته تعداد بیکاران آمریکا از مرز ۱۰ میلیون نفر گذشته و اقتصادهای قدرتمند در اروپا نیز در سراشیبی سقوط قرار دارند. مشابه این وضعیت کمابیش گریبان‌گیر اکثر کشورهای جهان است.

در صورت رشد این ارقام، دولت آمریکا و فدرال رزرو احتمالاً دور دیگری از اقدامات محرک و تزریق پول به جامعه را اعلام خواهند کرد. چاپ کردن این پول‌ها، احتمالاً باعث کاهش ارزش دلار آمریکا خواهد شد. در چنین حالتی، سرمایه‌گذاران به دنبال دارایی‌هایی خواهند بود که بتواند از قدرت خرید آن‌ها محافظت کرده و ارزش افزوده به سبد دارایی‌ آنان اضافه کند.

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki)، نویسنده‌ی کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول (Rich Dad, Poor Dad)، از بیت کوین و طلا به ترتیب با عنوان «پول مردم» و «پول خدا» یاد کرده است. به نظر می‌رسد ویروس کرونا در ابتدا مردم را به سمت طلا سوق خواهد داد. با این حال بعدها و با توجه به خریدهای انبوه، طلا احتمالاً با مشکل عرضه روبرو می‌شود. در این شرایط ممکن است مردم به صورت گسترده به سرمایه‌گذاری در بیت کوین بپردازند.

با توجه به اینکه بیت کوین در هفته‌ی گذشته یک حرکت صعودی انجام داده است، آیا می تواند این حرکت را گسترش داده و سایر ارزهای دیجیتال را به همراه خود بالا بکشد؟ در جواب به سراغ آنالیز نمودار می‌رویم.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین هفته‌ای نسبتاً پایدار را تجربه کرده و مدت‌هاست در رقمی بین ۶,۰۰۰ تا ۷,۳۰۰ دلار معامله می‌شود. به دلیل نوسانات کم، از حجم معاملات نیز کاسته شده است که این نشانه‌ی شکل‌گیری حرکتی بزرگ است. در ابتدا مهم‌ترین مقاومت بالاسری را بررسی می‌کنیم که جلوی جهش صعودی بیت کوین را گرفته است. این مقاومت در سطح ۷,۱۴۰ دلار قرار دارد و برای بررسی حرکت آینده‌ی قیمت حیاتی محسوب می‌شود، زیرا انواعی از مقاومت‌هایی که در زیر به آن‌ها خواهیم پرداخت در این ناحیه واقع شده‌اند.

در مرحله‌ی اول شاهد تعدد واکنش‌های قیمت به این سطح (پیکان‌های قرمز و سبز) هستیم بنابراین به عنوان مقاومت استاتیکی معتبری شناخته می‌شود. از طرفی، طبق سیستم ایچیموکو، شاهد برخورد قیمت به زیر دو میانگین تنکان سن (Tenkan-sen) و کیجون سن (Kijun-sen) در کندل هفته‌ی جاری و عقب‌نشینی قیمت از آن هستیم. علاوه بر این، چیکو اسپن (Chikou Span) نیز در گذشته‌ی قیمت در نزدیکی این سطح چندین بار تغییر وضعیت داده است. این عوامل، قدرت این سطح مقاومتی (۷,۱۴۰ دلار) را بیشتر می‌کنند.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۱۷ فروردین (۵ آوریل)

از دید فیبوناچی نیز شاهد هم‌نشینی سطوح اصلاحی رالی‌های نزولی طبق عکس زیر و همچنین قرارگیری مید چنل در این سطح هستیم. مجموعه‌ی این عوامل اهمیت و قدرت این سطح را تأیید می‌کند. به علاوه ورود قیمت به فاز تحکیم و نوسان در زیر این سطح همان‌طور که در کاهش حجم معاملات گفتیم، خبر از آماده شدن قیمت برای شکستن این سطح می‌دهد.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۱۷ فروردین (۵ آوریل)

قبل از عبور از مقاومت ۷,۱۴۰ نیاز به اصلاح قیمت از آن و ورود به فاز تحکیم برای آماده‌سازی آن جهت صعود را داریم. با در نظر گرفتن سطوح فیبوناچی اصلاحی و در نظر گرفتن دو رالی صعودی اخیر قیمت، سطح ۶,۰۰۰ دلار و در زیر آن ناحیه‌ی حمایتی ۵,۴۳۰ الی ۵,۵۳۰ دلار برای اتمام این اصطلاح مناسب به نظر می‌رسد. با اتمام اصلاح در این نواحی و نمایان شدن الگویی برگشتی، قیمت باری دیگر به مقاومت ۷,۱۴۰ دلار حمله می‌کند و برای شکستن آن اقدام خواهد کرد. در بالای این مقاومت، اولین ناحیه‌ی هدف ۸,۵۳۰ الی ۸,۶۳۰ خواهد بود.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۱۷ فروردین (۵ آوریل)

جمع‌بندی

مهم‌ترین مقاومت بالاسری قیمت بیت کوین در ۷,۱۴۰ دلار قرار دارد و برای بررسی حرکت آینده‌ی قیمت حیاتی محسوب می‌شود. قبل از عبور از این مقاومت نیاز به اصلاح قیمت از آن و ورود به فاز تحکیم برای آماده‌سازی آن جهت صعود را از قیمت فعلی داریم.

سطح ۶,۰۰۰ دلار و در زیر آن ناحیه‌ی حمایتی ۵,۴۳۰ الی ۵,۵۳۰ دلار برای اتمام این اصطلاح مناسب به نظر می‌رسد. با اتمام اصلاح در این نواحی و نمایان شدن الگویی برگشتی، قیمت باری دیگر به مقاومت ۷,۱۴۰ دلار حمله می‌کند و برای شکستن آن اقدام خواهد کرد. در بالای این مقاومت، اولین ناحیه‌ی هدف ۸,۵۳۰ الی ۸,۶۳۰ خواهد بود.

در دو الی سه روز آینده و تا بسته شدن کندل هفتگی، قیمت ممکن است تا ۷,۳۰۰ دلار به منظور جمع آوری معاملات خرید تنظیم شده در بالای ۷,۰۰۰ دلار و ضرر به معامله‌گران نوسان کند. اما مبنای تحلیل بر بسته شدن قیمت در تایم‌فریم هفتگی در بالای مقاومت ۷,۱۴۰ دلاری است.

منبع: ارزدیــجیتال

دیدگاهتان را بنویسید