1402/09/16

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تحلیل‌گر مطرح: روزهای جالبی برای بیت کوین در پیش است!

تحلیل‌گر مطرح: روزهای جالبی برای بیت کوین در پیش است!

تحلیل‌گر مطرح: روزهای جالبی برای بیت کوین در پیش است!

پلن‌بی (PlanB)، تحلیل‌گر مطرح بیت کوین و خالق مدل انباشت به عرضه، در تازه‌ترین اظهارنظر خود اعلام کرده است که روند قیمت بیت کوین به‌زودی وارد مراحل «جالبی» خواهد شد.

به گزارش کوین تلگراف، پلن‌بی که به‌واسطه مدل پیش‌بینی قیمت بیت کوین خود به شهرت زیادی دست یافته است، در اظهارنظر تازه خود اعلام کرد که آینده پیش روی بیت کوین بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود. او ۴ سپتامبر (۱۴ شهریور) در مصاحبه خود با پیتر مک کوماک (Peter McCormack) گفت:

چهار ماه از هاوینگ گذشته است و [شرایط] به‌زودی بسیار جالب خواهد شد.

مدل انباشت به عرضه، نوسانات قیمت بیت کوین را رصد می‌کند و آن را در مقابل هاوینگ‌های این ارز دیجیتال قرار می‌دهد. طبق پیش‌بینی این مدل، با کاهش نرخ تورم بیت کوین که به‌واسطه کاهش پاداش استخراج ایجاد می‌شود، قیمت هر واحد بیت کوین نیز پس از هر هاوینگ افزایش خواهد یافت. با تکیه بر این مدل، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال تا هاوینگ بعدی که سال ۲۰۲۴ رخ خواهد داد، به ۲۸۸,۰۰۰ دلار می‌رسد.

مدل پیش‌بینی قیمت انباشت به عرضه پلن‌بی

دیدگاه شخصی پلن‌بی در ارتباط با قیمت بیت کوین نیز بسیار صعودی است. او در اظهارنظر خود، ضمن اشاره به تورم و سیاست‌های پولی که دولت‌های جهان برای مقابله با شیوع کرونا اتخاذ کرده‌اند، گفت:

این [بیت کوین] راه‌حل و سرپناهی در مقابل چاپ دیوانه‌وار پول و سیاست‌های تسهیل کمی است.

او به افزایش تقاضا برای بیت کوین در میان سرمایه‌گذاران دانه‌درشت نیز اشاره کرد. به‌گفته پلن‌بی، مشتریان شرکت او عمدتا شرکت‌های بزرگی هستند و علاقه زیادی نسبت به بیت کوین نشان می‌دهند. او در ادامه می‌افزاید:

در حال حاضر شاهد جذب‌شدن بیشتر مشتریان هستیم. از افرادی که به فیدلیتی (Fidelity) مراجعه می‌کنند تا تمام کسب‌وکارهای بزرگ و دانه‌درشت‌ها، همه خواهان بیت کوین در صندوق‌های بازنشستگی خود هستند.

پس از شیوع ویروس کرونا و تنش‌های اقتصادی که پس از آن در جهان شاهدش بودیم، سرمایه‌گذاران دانه‌درشت و بنگاه‌های سرمایه‌گذاری بیش از پیش به‌سمت بیت کوین جذب شدند و به‌دنبال فرصتی برای ورود به این بازار هستند.

منبع: ارزدیــجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *