25 اردیبهشت 1400

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تاپیکو کدام شرکت‌ها را عرضه اولیه می‌کند؟/ برنامه عرضه ۶ شرکت زیرمجموعه تاپیکو در دستور کار

تاپیکو کدام شرکت‌ها را عرضه اولیه می‌کند؟/ برنامه عرضه 6 شرکت زیرمجموعه تاپیکو در دستور کار

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از با اقتصاد،

سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین اجتماعی در مجمع خود از جزییات عرضه و پذیرش 6 عرضه اولیه با هماهنگی بورس و فرابورس خبر داد که به نظر میرسد تا پایان سال جاری بتوانند در بازار عرضه اولیه شوند. تاپیکو همچنین اعلام کرد: ستاره خلیج فارس راهی بازار می شود و این برنامه شرکت است. در مجمع تاپیکو همچنین اعلام شد ستاره خلیج فارس افزایش سرمایه 300 درصدی دارد و «فارس» هم یک افزایش سرمایه 33 درصدی دارد.

تاپیکو از وعده افزایش سرمایه نفت ستاره از 2550 میلیارد تومان به 10 هزار میلیارد تومان از محل اورده نقدی و مطالبات خبر داد. برنامه ریزی برای عرضه 10-15 درصد سهام در بازار سرمایه این پالایشی هم در حال انجام است. این پالایشگاه تا 140 هزار میلیارد تومان ارزش بازار خواهد داشت. «تاپیکو» اعلام کرده امکان تسویه 40 درصد تسهیلات نفت ستاره از محل افزایش سرمایه وجود دارد. انتشار اوراق برنامه های جدی سهامداران نفت ستاره برای ریالی شدن بدهی‌های ارزی است.

در خرداد یک ابلاغیه درباره تخفیف خوراک آمده است که این تخفیف حدود 150 میلیون دلار بر سود ستاره نفت تاثیر خواهد داشت. بررسی امکان افزایش عمر مفید تجهیزات نفت ستاره به منظور کاهش هزینه استهلاک سالانه و افزایش دو درصدی حاشیه سود خالص وجود دارد.

مجمع تاپیکو درباره گاز لوله نیز اعلام کرد: شرکت ورشکسته نیست و میتواند بدهی هارا پرداخت کند. یا اینکه ورشکست اعلام می شود که طبق قانون ما باید اصل وام را پرداخت کنیم. همچنین از حراج سهام توقیف شده نیز جلوگیری شده است.
 

 

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code