2024/07/15

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تامین مالی از سکوهای تامین مالی جمعی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی شد

تامین مالی از سکوهای تامین مالی جمعی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی شد

تامین مالی از سکوهای تامین مالی جمعی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی شد

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از فرابورس، 18 سکوی تامین مالی جمعی با مجوز فرابورس ایران و در چارچوب دستورالعمل مصوب شورای عالی بورس در حوزه تامین مالی جمعی در کشور فعال هستند.

اکثر تامین مالی‌های صورت گرفته از این روش، سررسیدی در حدود یک سال داشته و جذب سرمایه‌ها عمدتا در طرح‌های تولیدی حوزه‌های ماشین‌آلات و تجهیزات، ابزار پزشکی و محصولات دارویی و آرایشی بهداشتی، صنایع شیمیایی، رایانه‌ای با مبالغی از 114 میلیون تومان تا 25 میلیارد تومان بوده است.

شایان ذکر است از زمان شکل‌گیری موضوع تامین مالی جمعی، شرکت فرابورس ایران نیز در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود، برای اهداف خیرخواهانه از این روش تامین مالی استفاده کرده است.

به این ترتیب که فرابورس در سال 1398 با شروع پاندمی کرونا برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نمادهای «کرونا 1 و کرونا 2» به تامین مالی از محل سکوهای کرادفاندینگ اقدام کرد.

همچنین در سال 1401 نیز به دلیل خسارت‌هایی که زلزله خوی به همراه داشت در نماد «زلزله خوی 01» اقدام به جمع‌آوری وجوه با هدف کمک به هم‌وطنان زلزله‌زده در خوی داشت.

فرابورس ایران در تلاش است با اقداماتی همچون توسعه سکوهای تامین مالی جمعی، ایجاد بازار ثانویه معاملات گواهی شراکت تامین مالی و افزایش سواد مالی در این حوزه، فرهنگ تامین مالی و سرمایه‌گذاری با این روش را در کشور توسعه بخشد.

مرجع: پایگاه خبری بازار سرمایه

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید