1402/03/19

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تامین خوراک پتروشیمی‌ها تسهیل می‌شود

تامین خوراک پتروشیمی‌ها تسهیل می‌شود

تامین خوراک پتروشیمی‌ها تسهیل می‌شود

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از سایت ارزی (Arzee)، جواد اوجی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران ارزش این پالایشگاه نفتی را 1.1 میلیارد دلار برآورد کرد و گفت: با بهره‌برداری از آن، تولید بنزین از 10 میلیون لیتر به 14 میلیون لیتر افزایش می‌یابد.

وی با یادآوری اینکه ظرفیت این پترو پالایشگاه حدود 210 هزار بشکه نفت خام سبک و نفت خام سنگین است، گفت: این پتروپالایشگاه در فاز 2 پالایشگاه آبادان قرار دارد که در آغاز دولت سیزدهم 64 درصد پیشرفت داشت و بقیه آن در دولت سیزدهم تکمیل شد.

اوجی خاطر نشان کرد: این پتروپالایشگاه علاوه بر تولید سوخت، گازوئیل و بنزین، محصولات خوراک پتروشیمی‌ها را هم تامین می‌کند و 100 درصد دولتی است.

به گفته وزیر نفت، در این پروژه 7 هزار نفر مشغول به کار بودند، ادامه داد: با افتتاح این پتروپالایشگان میزان تولید گازوئیل نیز از 15 میلیون لیتر به 18 میلیون لیتر خواهد رسید ضمن آنکه تولید نفت کوره یا مازوت کاهش یافته و به 38 درصد می‌رسد.

اوجی با بیان اینکه دو هفته پیش با افتتاح فاز 14 پالایشگاه پارس جنوبی ظرفیت پالایش گاز کشور 50 میلیون مترمکعب افزایش یافت، افزود: خط لوله انتقال گاز از ایرانشهر به چابهار و سواحل مکران تا چند روز آیند به بهره‌برداری می‌رسد که طول این خط لوله 270 کیلومتر است.

وزیر نفت این نکته را گفت که در دولت سیزدهم تاکنون 31 پروژه نیمه تمام به ارزش 12 میلیارد دلار به اتمام رسیده و افتتاح شده است.

مرجع: پایگاه خبری بازار سرمایه

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *