1401/02/27

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تاثیر حمله موشکی به اربیل بر بورس تهران چیست؟

تاثیر حمله موشکی به اربیل بر بورس تهران چیست؟

تاثیر حمله موشکی به اربیل بر بورس تهران چیست؟

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از اقتصاد آنلاین

به گزارش اقتصاد آنلاین؛شاخص کل امروز 22 اسفند ماه 1400 با رشدی دو هزار واحدی معاملات را به پایان برد و در ارتفاع یک میلیون و 335هزار واحدی قرار گرفت.

شاخص‌ هم‌وزن نیز با افتی 0.11درصدی مواجه شد و به محدوده 338هزار واحدی رسید. ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس نیز به دو هزار و 740میلیارد تومان افت کرد که در مقایسه با هفته گذشته حاکس از نزول قابل توجه حجم معاملات در بورس است.

حمله موشکی به اربیل، دلهره در بورس تهران

به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران بورسی، فعالان بازار سرمایه که صبح امروز را با شوک حمله موشکی سنگین و غافلگیرکننده به مواضعی در اربیل عراق از خواب برخاسته‌اند، با ریسک جدیدی مواجه شدند که دست و دلشان را برای معامله بیش از پیش لرزانده است. همین مسئله نیز زمینه‌ساز رکودی مسری در بازار شد که در نهایت منجر به کاهش شدید و قابل توجه حجم معاملات شد.

از سوی دیگر برخی از فعالان بورسی معتقدند رشد حدود 350تومانی قیمت دلار باعث شد تا اندکی از ضرب شوک این حمله شبانه کاسته شود و برخی از معامله گران با انگیزه رشد نرخ دلار دست به خرید زدند. اما این نکته نتوانسته جمع قابل توجهی از سهامداران را برای ایستادن در صف های خرید ترغیب کند و به همین دلیل است که اصطلاحا با پارک پول مواجه هستیم.

از سوی دیگر برخی از تحلیلگران سیاست خارجه و روابط بین‌الملل باور دارند اگر شرایط به گونه خاصی پیش برود که مقامات غربی، جمهوری اسلامی ایران را مسئول این حملات قلمداد کنند به احتمال بسیار زیاد باید شاهد ایجاد وقفه‌ای جدی‌تر در روند مذاکرات وین باشیم که حتی ممکن است منجر به توقف تعاملات دیپلماتیک بین ایران و قدرت های جهانی شود. اگر چنین تحلیلی ریشه در واقعیت داشته باشد بورسی ها باید خود را برای مواجهه طولانی مدت با ابهامات برجامی آماده سازند که می‌تواند به عنوان ریسکی پایدار در بورس تهران محسوب شود.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *