2024/07/18

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

تاثیر اخبار مثبت و منفی روی قیمت ارزهای دیجیتال

تاثیر اخبار مثبت و منفی روی قیمت ارزهای دیجیتال

تاثیر اخبار مثبت و منفی روی قیمت ارزهای دیجیتال

برای ایجاد ارتباط بین نظریه‌هایمان، اجازه دهید بعضی از اخبار مربوط به آن زمان را بررسی کنیم. ماه دسامبر پر از گفتگوی‌های مثبت در مورد بیت کوین بود. نزدیک روز شکرگزاری، بسیاری از افراد در دنیای مالی در مورد سود بالای سرمایه‌گذاری در بیت کوین صحبت می‌کردند. سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران کوچک به افزایش ارزش بیت کوین کمک شایانی کرد. طبق اطلاعات کوین‌بیس، در تعطیلات روز شکر گذاری حداقل حدود ۱۰۰٬۰۰۰ حساب تجاری به پلتفرم آن اضافه شدند، که تعداد کل کاربران تا 13 میلیون افزایش پیدا کرد.

خبرگزاری CNBC گزارش داد که CME، بزرگ‌ترین بازار بورس قراردادهای آتی جهان قصد دارد در هفته دوم دسامبر فهرستی از قراردادهای آتی بیت کوین تهیه کند. این گزارش خبر خوبی برای دوستداران بیت کوین بود. اگرچه خبر ممنوعیت صرافی‌های ارز دیجیتال در چین تأثیر منفی روی بازارهای آسیا گذاشت، اما بسیاری از سرمایه‌گذاران جزئی علاقه زیادی به کسب درآمد داشتند و توجهی به آنچه که دولت و مقامات نظارتی انجام می‌دادند، نشان نمی‌دادند.

حالا، به این تصویر نگاه کنید که نشان می‌دهد چه زمانی کاهش قیمت بیت کوین شروع شد، به همان سرعتی که افزایش یافته بود به همان سرعت هم افت کرد.

تاثیر اخبار مثبت و منفی روی قیمت ارزهای دیجیتال

سقوط قیمت بیت کوین تقریباً یک ماه پس از افزایش شدید قیمت آن شروع شد. در پایان هفته سوم ماه دسامبر، افت ناگهانی قیمت بیت کوین آغاز شد. بدون شک، این سقوط یکی از مهم‌ترین کاهش‌های قیمت در تاریخ بیت کوین بود.

دلیل انفجار حباب بیت کوین چه چیزی می‌توانست باشد؟ به‌محض اینکه قیمت‌های بیت کوین شروع به افزایش کرد، حمله مخالفان بیت کوین ازجمله مقامات دولتی، افراد مشهور شکاک و افراد برجسته در جوامع تجاری و مالی، به بیت کوین شروع شد. جیمی دیمون رئیس شرکت خدمات مالی جی‌پی مرگان (JPMorgan)، لوید بلنکفین رئیس شرکت خدمات مالی گلدمن ساکس و همچنین ژوزف بورگ رئیس انجمن اوراق بهادار آلاباما و پول داناوان، اقتصادان ارشد جهان در بخش مدیریت دارایی بانک سوئیس از جمله این مخالفان بودند.

برای درک بهتر ارزش کلی رسانه‌ها، کافی است این مطلب را بخوانید:

طبق گزارش بلومبرگ،«خرید بیت کوین» به‌عنوان یک عبارت جستجوی آنلاین در نوامبر ۲۰۱۷ از «خرید طلا» پیشی گرفته بود. در دسامبر همان سال، پلتفرم‌های بیت کوین به‌طور باورنکردنی تنها در نمودار برنامه افزایش یافته بود. همچنین در آن دوره، کوین بیس جزء بیشترین برنامه‌های مورداستفاده در اپ استور اپل بود. علاوه براین، دو پلتفرمی که عموماً باری نگه‌داری ارزهای دیجیتال مختلف استفاده می‌شدند (یعنی GDAX و کیف پول بیت کوین) به ترتیب پنجمین و هشتمین عبارت محبوب در نمودارهای ترندینگ دیجیتال گوگل شدند.

در این روز بیت کوین ابتدا ارزش 10 هزار دلاری پیدا کرد، و در صفحه اول روزنامه فیننشال تایمز قرار گرفت، که افزایش ۸۵۰ درصدی ارزش قیمت بیت کوین از ژانویه ۲۰۱۷ را توضیح می‌داد.

تاثیر اخبار مثبت و منفی روی قیمت ارزهای دیجیتال

این تنها نمونه‌ای از گلوله برفی در حال بزرگ شدن در پلتفرم‌های رسانه‌‌ای مختلف بود که احساس مثبتی در مورد ارزهای دیجیتال به وجود می‌آورد. در زمان اندکی، افراد زیادی به این باور رسیدند که بیت کوین احتمالاً یکی از بهترین راه‌ها برای یک شبه پولدار شدن است.

اینکه بیت کوین یک حباب است یا نه باید در مورد آن تحقیقاتی صورت بگیرد و در این مورد نظرات مختلفی وجود دارد. باوجود اینکه به‌اصطلاح «بازارهای خاکستری» در ارزهای دیجیتال مشغول به فعالیت هستند، اما هیچ دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم ارزهای دیجیتال منابع تأمین مالی کارهای خلاف‌کارانه و غیرقانونی هستند که اجازه پیدا کرده‌اند در سیستم‌های معاملات مالی محبوب فعالیت کنند.

سال ۲۰۱۸: سالی پر از مقررات و سرکوب

بازارهای ارز دیجیتال تا حدودی راکد و پایین‌تر از حد انتظار در چهار ماهه اول سال ۲۰۱۸ بودند.

در حالی که ایالت متحده آمریکا مقررات مختلطی را وضع کرده است، اما بسیاری از کشورها (مانند چین، کره جنوبی، کانادا و ونزوئلا) مانع پیشرفت محبوب‌ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین شده‌اند. این داستان تا حدودی مشابه به موارد ارزهای دیجیتال محبوب دیگر نیز می‌باشد.

سخن آخر

هیچ دلیلی برای این استدلال وجود ندارد که اخبار تأثیر مستقیم و آنی بر محبوبیت یا قیمت ارزهای دیجیتال معروف، بخصوص بیت کوین دارد. با این حال، احساسات عمومی به دیدگاه‌های رسانه‌ای مرتبط است، و شواهد محکمی وجود دارد که نشان می‌دهد اخبار خوب یا بد روی قیمت‌های ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارند.

پلتفرم‌های زیادی برای بحث و تحلیل گفت‌وگوهای عمومی در رسانه اجتماعی «گریپوین» وجود دارند. بنابراین، تأثیر «تبلیغات شفاهی» و روند گفت‌وگوهای عمومی در افزایش (یا کاهش) قیمت و محبوبیت ارزهای دیجیتال کاملاً مشهود است.

منبع: ارزدیــجیتال

دیدگاهتان را بنویسید