۱۷ اسفند ۱۳۹۹

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

بیش‌ترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ حتی صف خرید خودرو هم حریف خروج پول نشد

بیش‌ترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ حتی صف خرید خودرو هم حریف خروج پول نشد

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصادآنلاین امیر مهدی زاده، حقوقی‌ها امروز حدود هزار و 600میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.ارزش کل معاملات خرد 13 هزار و 500میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی 21 درصد یعنی دو هزار و 800میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان 12 درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «فلزات اساسی» و «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» و «هتل و رستوران» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «فولاد»، «فملی» و «تاپیکو» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «ثامید»، «وسپهر» و «سمگا» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت فولاد مبارکه اصفهان معادل 160میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی توسعه و عمران امید با برتری 30میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 41 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 134 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول 340 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و 900میلیارد تومان بود.

16

15

طراحی اینفوگرافیک: شبنم نعیمی

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code