2024/06/22

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

بیت کوین همچنان روی ۹,۲۰۰ دلار؛ عبور از چه قیمتی روند صعودی را تقویت می‌کند؟

بیت کوین همچنان روی ۹,۲۰۰ دلار؛ عبور از چه قیمتی روند صعودی را تقویت می‌کند؟

بیت کوین همچنان روی ۹,۲۰۰ دلار؛ عبور از چه قیمتی روند صعودی را تقویت می‌کند؟

مدت‌هاست که قیمت بیت کوین در محدوده ۹,۲۰۰ دلار در نوسان است. برای عبور از این محدوده و ثبت نوسانات تازه، این ارز دیجیتال باید از سد ۹,۳۰۰ دلاری خود عبور کند.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، قیمت بیت کوین پس از آنکه بار دیگر نتوانست از مقاومت ۹,۳۰۰ دلار عبور کند، با سقوط همراه بود. این سقوط باعث شد تا قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال حمایت ۹,۲۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده صد روزه (SMA100) را بشکند.

ساعاتی قبل، قیمت بیت کوین با عبور از حمایت ۹,۱۲۰ دلار تا رقم ۹,۰۹۶ دلار سقوط کرد. رسیدن به این سطح سبب شد تا شاهد شکل‌گیری کف قیمت هفتگی تازه‌ای برای بیت کوین باشیم. قیمت بیت کوین کمی بعد با افزایش قیمت نسبتاً شدید، به محدوده بالای ۹,۱۰۰ دلار بازگشت. در حال حاضر نیز با عبور قیمت از ۹,۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته، هر واحد بیت کوین با قیمت ۹,۲۲۰ دلار معامله می‌شود.

در جهش صعودی قیمت بیت کوین، این ارز دیجیتال موفق شد تا از سطح اصلاحی ۵۰ درصدی فیبوناچی هم عبور کند. این سطح در سقوط اخیر قیمت از ۹,۳۳۳ دلار به ۹,۰۹۶ دلار ایجاد شده بود. لازم به ذکر است که در حال حاضر قیمت بیت کوین به‌دنبال عبور از مقاومت ۹,۳۰۰ دلاری و حفظ آن است.

وضعیت بازار بیت کوین

از سوی دیگر، یک خط روند نزولیِ پر اهمیت نیز نزدیک به محدوده ۹,۲۸۰ دلار در نمودار یک ساعته وجود دارد. این خط روند به سطح اصلاحی ۷۶.۴ درصدی فیبوناچی (که به‌دلیل سقوط اخیر شکل گرفته بود) نیز نزدیک است.

قیمت بیت کوین باید خط روند را بشکند و با عبور از سطوح ۹,۳۰۰ و ۹,۳۳۰ دلار، یک روند صعودی پایدار را شکل دهد. در صورتی که خریداران بازار موفق به حفظ حمایت ۹,۳۰۰ دلاری شوند، راه برای رسیدن به ۹,۵۰۰ و ۹۵۰۰ دلار در کوتاه‌مدت هموار خواهد شد.

اگر بیت موفق به شکستن مقاومت ۹,۳۰۰ دلاری نشود، به‌ احتمال زیاد به دو یا سه سطح قیمتی پایین‌تر سقوط خواهد کرد. در این صورت اولین حمایت سطح ۹,۲۰۰ دلاری خواهد بود.

حمایت اصلی ۹,۱۲۰ دلار است. اگر این حمایت هم شکسته شود و قیمت در محدوده‌ای پایین‌تر بسته شود، این احتمال وجود دارد که فروشندگان، قیمت را تا حمایت ۹,۰۰۰ دلار پایین بیاورند. ۸,۸۰۰ و ۸,۶۵۰ دلار به ترتیب حمایت‌های بعدی پیش روی بیت کوین هستند.

  • شاخص مکدی (MACD) در تایم فریم روزانه به آرامی در حال حرکت به‌سمت ناحیه نزولی است.
  • شاخص قدرت نسبی (RSI) در حال حاضر در تلاش است تا در رقمی بالاتر از سطح ۵۰ باقی بماند.
  • حمایت‌های اصلی به ترتیب ۹,۲۰۰ و ۹,۱۲۰ دلار است.
  • مقاومت‌های اصلی به ترتیب ۹,۲۸۰، ۹,۳۰۰ و ۹,۳۳۰ دلار است.

منبع: ارزدیــجیتال

دیدگاهتان را بنویسید