1401/02/29

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

بورس به ۱۴۰۱ چشمک زد

بورس به ۱۴۰۱ چشمک زد

بورس به ۱۴۰۱ چشمک زد

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از اقتصاد آنلاین

به گزارش اقتصادآنلاین؛ شاخص کل بورس تهران، امروز شنبه ششم فروردین 1401 با رشدی بالغ بر 23هزار واحد در ارتفاع یک میلیون و 390هزار واحدی قرار داد.

شاخص‌ هم‌وزن نیز بیش از 0.6درصد رشد کرد که خبر خوبی برای سهامداران بورسی محسوب می‌شود. ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس نیز به مرز سه هزار و 800میلیارد تومانی رسید که می‌تواند شروع خوبی برای بازار سرمایه تلقی شود. 

چشمکی به آینده

به اعتقاد اغلب کارشناسان وضعیت کلی بازار در حال حاضر نسبت به ایام پیش از نوروز تغییر چندانی نداشته اما می‌توان این رشد قابل توجه شاخص کل را به فال نیک گرفت و نسبت به آینده بورس امیدوارتر بود.

البته به باور متخصصان سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه، ابهامات گسترده‌ای پیرامون بورس وجود داشته که برای رونق گرفتن معاملات چاره‌ای جز رفع آنها وجود ندارد. از جمله این ابهامات می‌توان به مسئله برجام اشاره کرد که برخلاف وعده‌ها و اظهارات مقامات دولتی، تبدیل به فرآیندی فرسایشی شده که بخش‌های زیادی از اقتصاد را تحت تاثیر قرار داده است. 

البته مشکلات زیادی پیرامون وضعیت بازار سرمایه وجود داشته که حل هر یک از آنها مستلزم وجود انگیزه‌ای جدی برای جراحی اقتصاد است، اما تحلیلگران اعتقاد دارند حتی در شرایط حاضر نیز تنها با مشخص شدن تکلیف مذاکرات و رفع ابهامات در بازار ارز، بورس تهران اوضاع به مراتب بهتری را تجربه خواهد کرد.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *