1401/05/20

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

بهره برداری از بخش عظیمی از پروژه های “ومعادن” در سال آینده

بهره برداری از بخش عظیمی از پروژه های “ومعادن” در سال آینده

بهره برداری از بخش عظیمی از پروژه های “ومعادن” در سال آینده

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از بورس نیوز

مرتضی علی اکبری، سرپرست مالی و اقتصادی شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در گفتگو با بورس نیوز، اظهار کرد: شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات به دلیل اینکه پروژه‌های بزرگی را در سال 1401 مثل معدن جانجا تعریف کرده که بعد از شرکت ملی مس بزرگترین معدن در ایران محسوب می‌شود، مس و طلا دارد. این نیاز به هزینه‌های زیادی دارد که توسط سهامداران انجام می‌شود که از جمله آن شرکت‌های گروه و شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات. باید سه سال باطله برداری شود تا به مرحله اجرایی برسد. از جمله پروژه‌های جدیدی که در خصوص کردستان، اقلید و اردبیل تعریف کرده و سایر پروژه‌های دیگر که بزرگترین آن‌ها همین‌ها بود که هزینه‌های زیادی باید برای آن‌ها صرف شود. از محل تامین مالی داخلی و خارجی داریم تلاش می‌کنیم. پروژه‌هایی که شرکت‌های زیرمجموعه دیگر دارند انجام می‌دهد خیلی زیاد است.

وی افزود: سال جاری سالی است که باتوجه به هزینه‌های سنگینی که در ارتباط با پروژه‌ها داریم باید از آن عبور کنیم. سال 1402 بخش خیلی زیادی از پروژه‌های زیرمجموعه دارند و سال 1403 پروژه‌های “ومعادن” به بهره برداری برسد.

علی اکبری بیان کرد: قطعا می‌توانم بگویم که “ومعادن” در سال‌های آتی به مراتب وضعیت بهتری نسبت به سال‌های گذشته خواهد داشت.

سرپرست مالی و اقتصادی شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن ادامه داد: معمولا آنچه در سال‌های گذشته نشان داده و این سهم، سهم رشدی است و بیشتر باید به افزایش قیمت روی تابلوی بورس دقت کرد همه تلاش هیات مدیره و مدیرعامل این است که این اتفاق بیفتد و قطعا می‌تواند هم تعداد سهامداران افزایش پیدا کند و هم ماندگاری آن‌ها بیشتر باشد.

وی توضیح داد: همان پروژه‌ها اگر به بهره برداری برسد قطعا سود ما را به میزان قابل ملاحظه‌ای متحول می‌کند.
علی اکبری خاطرنشان کرد: شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات یکی از شرکت‌های خوب سرمایه گذاری است که اگر در مقام مقایسه با شاخص بورس و سایر شرکت‌های سرمایه گذاری قرار گیرد، بازدهی مطلوب تری نسبت به گذشته داشته و امیدواریم بتوانیم این را رشد دهیم و بیشتر کنیم.

سرپرست مالی و اقتصادی شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن درخصوص میزان فروش “ومعادن” گفت: فروش با توجه به طرح‌های توسعه‌ای افزایش پیدا می‌کند که قطعا در 1401 نمی‌تواند اتفاق بیفتد. اما به طور کلی سیر صعود و نزولی که قیمت‌های جهانی دارد باتوجه سوابق گذشته دو، سه ساله بود، اما نمی‌گویم ممکن است همین میزان طول بکشد تا قیمت‌ها به حالت قبل برگردد. اما پیش بینی من این است که تا آخر سال قیمت‌ها به همین شکل خواهد بود.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *