1400/09/17

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

بهبود وضعیت نمادهای بنیادین و سودآور

بهبود وضعیت نمادهای بنیادین و سودآور

بهبود وضعیت نمادهای بنیادین و سودآور

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از بورس نیوز،

پیش گشایش+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، در روز گذشته حمایت نصف و نیمه‌ای از بازار شاهد بودیم و امید است محدوده حمایتی یک میلیون و 410 هزار واحد در شاخص کل در مقابل افت بیشتر موثر واقع شود وگرنه باید منتظر افت به سطوح پایین‌تر و بطور مشخص محدوده یک میلیون و 386 هزار واحد باشیم.

تحت این شرایط چنانچه امروز شاخص مثبت شود موقتا از افتادن به ورطه سطوح پایین‌تر یعنی یک میلیون و 386 هزار واحد دور خواهیم شد. به عبارت دیگر بسیار مهم است که کندل منفی سوم در در زیر خط بالایی کانال نزول شکل نگیرد.

نکته حائز اهمیت‌ این است که افت قابل توجهی فعلا برای نماد‌های بنیادین و سودآور و همچنین نماد‌های با وضعیت ضعیف سودآور که به حمایت معتبر خود رسیده اند متصور نخواهیم بود؛ مگر آنکه اتفاقاتی بیفتد که آستانه تحمل فعالان و سهامداران را متاثر کند.

شاخص کل بورس در معاملات روز گذشته 7703 هزار واحد کاهش یافت و به رقم یک میلیون و 408 هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن با وضعیت بهتری تنها 926 واحد کاهش یافت.

ارزش معاملات بورس در روز گذشته 4100 هزار میلیارد تومان و در فرابورس 8 هزار میلیارد تومان معامله انجام شد. نماد‌های “فارس”، “شپدیس” و” شستا” بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

قیمت دلار صعودی شد

قیمت دلار در حالی که در معاملات روز گذشته تا 28000 هزار تومان نیز کاهش یافته بود، روز گذشته بار دیگر روند صعودی به خود گرفت به طوری که در 28 هزار و 340 تومان معامله شد. این در شرایطی است که یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به خبر‌هایی در خصوص آزادسازی 3.5 میلیارد دلار از منابع مسدودشده ایران، در پاسخی مکتوب نوشت که ایالات متحده آزاد شدن هیچ‌گونه وجوه مسدودشده‌ای را تایید نکرده است.

سکه نیز با افزایش حدود 100 هزار تومانی به 12 میلیون و 590 هزار تومان رسید.

انس جهانی طلا در معاملات روز گذشته در مقابل تقویت شاخص دلار 8.49 دلار کاهش یافت و به زیر سطح 1860 دلار در هر انس رسید.

قیمت نفت افزایش یافت

بهای نفت برنت در معاملات روز گذشته 0.69 درصد افزایش یافت و به بالای 82 دلار در هر بشکه رسید. این در حالی است که نفت در بحبوحه تردید‌ها نسبت به رویکرد دولت بایدن در محدود کردن قیمت‌ها قرار گرفته است.

شرق تا غرب

شاخص‌های سهام ایالات متحده روز گذشته افزایش یافتند، زیرا معامله‌گران داده‌های خرده‌فروشی در ماه اکتبر که بهتر از حد انتظار بود را درک کردند. شاخص سهام Nikkei 225 در معاملات روز گذشته 31 واحد افزایش یافت.

شاخص سهام شانگ‌های چین نیز در معاملات روز گذشته با 11 واحد کاهش یافت و به 3522 رسید، زیرا سرمایه گذاران تحولات نشست مجازی بین شی جین پینگ، رئیس جمهور چین و همتای آمریکایی اش را زیرنظر داشتند.

کاهش قیمت بیت کوین

در نشست معاملاتی امروز رمز ارز‌ها کاهش یافتند، بیت کوین با کاهش 5.5 درصدی به 60 هزار دلار سقوط کرده است.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *